Dát šanci, nebo jít dál?

Anonymní
5.3.21 21:36

Dát šanci, nebo jít dál?

Ahoj, přeji hezký večer.
Začnu tím, že mi je 30 let, mám 9ti měsičního syna s manželem. Momentálně žijeme odděleně, protože manžel byl závislej na drogách. Bral pervitin, už ve velmi mladým věku, pak se šel léčit, dostal se z toho, potkal mě, a vše bylo jak z pohádky. Byl čistej několik let a byl to nejlepší muž jakýho jsem kdy měla, pozornej, milujíci, byl mi oporou, chtěl rodinu, sexuálně vše klapalo na sto procent. Prostě sen. Jenže přišli potíže. Po svatbě jsme že začli hned snažit o dítě, jenomže mi zistili nějaké problémy a vyhlídky nebyly růžové, pak se to konečne po třech letech podařilo, jenomže jsem potratila v půlce 4 měsíce :,( Ale musím říct, že při mně stál, ale oba jsme z toho byli hodně zdrceni. Pak nevím co mu prolítlo hlavou, ale začal se stýkat se starou partou a asi nemusím říkat, co následovalo - po letech do toho opět spadl a to tak hodně, že by mně nikdy nenapadlo že to vůbec jde takhle rychle. Stačil mi pohled na něj a veděla jsem na 80 procent že v tom lítá, ale neměla jsem důkaz, snad jen to jak vypadal, mluvil. A on pořád lhal a vymýšlel. Do té doby perfektní, upřimný chlap se mi týden co týden měnil před očima na prolhanou trosku. Po pár měsících mi došli nervy a prolezla jsem mu telefon. A tam jsem našla důkazy, nejen že fetuje, ale že mě i podvedl. A já jsem už tehdy veděla, že jsem opět těhotná. První, co mně napadlo bylo, že z toho stresu potratim. A tak jsem si okamžitě sbalila věci a dohodla se s kámoškou, že můžu bydlet u ní. I přes jeho pláč, omluvy a sliby, jsem doslova utekla. A utla všechen kontakt, protože jsem myslela jen na to ditě, aby jsem byla v pohodě a bez stresů. Moje nejlepší kámoška mu ale pak prozradila, že jsem těhotná, za co jsem ji nakonec i vděčná, protože má právo to vedět a i ho to nakoplo se jít léčit. Zvládl to. Malýho viděl až tři týdny po porodu, protože byl ještě na léčení když jsem rodila. A teď ten problém. Já ho pořád miluju a on se opravdu snaží, se vším pomáha jak se dá, zajímá se a vidím, že je z malýho nadšenej. Opět je to ten úžasný chlap, kterým byl. Pořád mě prosí, abych mu dala ještě šanci, jenže já nevím. Bojím se - jaká je šance, že se to nebude opakovat? Ty drogy, ta nevěra. A tomuhle mám vystavit naše dítě? Nevím mu odpustit, že nebyl se mnou, když jsem byla těhotná, protože to pokazil. Zničil mi tím celé Vánoce a téměř i radost z těhotenství. Já jsem tyhle chvíle chtěla prožívat s ním. Byla jsem i na rizikovým a vím, že kvůli stresu. Prostě já už nevím - dát tomu šanci? Nebo prostě zkusit zapomenout a jít dál? Jak? Je to otec mého syna a pořád i manžel protože papíry k rozvodu mi leží na stole a já nejsem schopna nic dělat…
Anonym snad z pochopitelných důvodu…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
5.3.21 21:38

Ani jsem to nedočetla, jen půlku a stačí mi to. Fetuje a ještě podvedl - vůbec už nepřemýšlej nad odpuštěním zradil dvakrát a věř mi, že zradí klidně i stokrát. Uzavři to a najdi si jiného muže

• Citovat
  • Nahlásit
2072
5.3.21 21:40

No zakladatelko, nikdo ho nezna tak jao Vy, co tady mame radit?

Ano, po nejakem zace muze zacit znova fetovat, vlohy na to ma.

Nebo muze dozivotne abtinovat… to proste nikdo nemuze vedet.

Kazdopadne pokud to chcete s tim zkusit, tak snad jedine se odtehovat nekam uplne jinam, aby zase nepotkal tu svou partu.

Ale i tak muze do toho spadnou kdykoliv bude nejake tezsi zivotni obdobi.

Nejak smysluplne radit nelze.

Ve 30 jste jeste hodne mlada, muzete najit mnohem lepsiho muze. I kdyz s mimcem to bude obtiznejsi.
Ale pro Vas i dite by byl mnohem vice obtiznejsi zivot s fetakem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7593
5.3.21 21:50

Jednou fetak, vždycky fetak. Nevěřila bych mu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.3.21 21:51

Ahoj, ja jsem povaha ze straaasne dlouho trva nez se zamiluju, ale taky straaasne dlouho trva nez me to prejde, takze prominu i zradu a podvod. Ze zkusenosti ale musim bohuzel rict, ze kdo podvadi jednou dela to porad. A nemyslim jen podvod typu sex s jinou, ale i podvod jako lzi, zastirani atp.
Ted uz jsem z toho vyrostla (snad), ale uz neverim. Kdo nema moralni zabrany na takovy veci, je jen tak neziska.
Kdyby uz sekal latinu, asi bych mu zacala verit jako otci sveho ditete, ale uz nikdy jako partnerovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
592
5.3.21 21:52

Je to těžký, ale potom co sis s ním už prožila bych asi věřit nedokázala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6060
5.3.21 21:56

Feťak bude vždy fetka. A nikdy bych s takovým člověkem neměla vztah a už vůbec ne dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1418
5.3.21 22:08

Sanci bych nedavala, trotl, fetka, lhar a k. revnik. Je ti 30, mas sanci sehnat lepsi material pro sebe i dite. Nezapomen fetka zustane vzdycky fetkou. Nekaz sobe i diteti zivot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Dinocco
5.3.21 22:10

Děj na svoje pocity. Když už teď máš pochybnosti dát mu šanci, tak lepší už to nebude..
Já bych třeba odpustit nedokázala..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.3.21 22:30

@topazio Tak já jsem se s ním poznala když byl rok čistej a hodně jsem ocenila to, že mi to prakticky hned řekl a postupem času i to, co ho k tomu vedlo a mluvil se mnou o tom otevřeně a myslím, že jsem snad jediná, která to všechno ví. On se mi hodně odevzdal a se vším se svěřil a úpřimně po tom všem, čím si v dětství procházel tak nevím, jestli bych si já už na jeho místě třeba nehodila mašli. Ale je pravda, že taky jsem měla těžký dětství a to nás spojovalo i když v jeho případě to bylo troufám si říct - opravdový peklo na zemi, který bych nepřála ani nejhoršímu nepřáteli. Právě proto jsem věřila, že chce žít normální život a mít rodinu jak i říkal. Že to, že byl závislej bylo jen důsledkem toho co si prožil jako dítě. Ale přišla hodně zátěžová situace a já jsem ho asi nepodržela tak jak potřeboval, spíš on mě po tom potratu držel nad vodou, ale on byl na to sám, protože já jsem byla jako opora tehdy nepoužitelná… tak sáhl po drogách, aspoň tak bych to viděla…

• Citovat
  • Nahlásit
307
5.3.21 22:33

Já bych mu to odpustila. Každý si zaslouží odpuštění. A jestli ho miluješ, tak bych mu jednu šanci dala. Ale při dalším problému už ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.3.21 22:37

@mandle-v-cokolade jenže to právě nevím - přistupovat k němu jen jako k otci svého dítěte, protože on pořád projevuje zájem i o mně jako o ženu a mnou i lomcují teď všechny možný hormony světa :) tak je to těžký, když pořád tam je láska a i nesmírná přítažlivost. Jediný co tomu brání je moje hrdost a rozum - bohudík, bohužel? Ale teď když se setkáváme kvůli malýmu, tak je mi s ním hodně dobře, jakej je ke mně i k synovi… jenom ten strach a to, že jsme měli oba zpackaný dětství tak nechci tomu vystavit i syna.

@Dinocco Já práve pocity mám takový, že bych nejraděj byla hned s ním, jen rozum mi říka abych nebyla kráva.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.3.21 22:45

@Psylocke Vždyť to, protože on není takovej ten feťák, jakože fetuje z nudy nebo tak, prostě matka byla lehkých mravů, pak sexuální zneužívání ze strany matčina přitele, bití, vyslovené týraní a nucení do všech možných nechutností, je mi z toho úzko… pak ho vychovával otec ten byl z toho všeho pořád nalitej, i když je to hodnej člověk, znám ho, nezvládl situaci psychicky a můj muž se prostě naučil problémy a stres řešit drogama a toho se bojím…

• Citovat
  • Nahlásit
6641
5.3.21 22:53

Odpusť hlavně sama sobě ulehčí se Ti tím. To co udělal bylo jeho rozhodnutí. Je to otec Tvého dítěte, pokud bude čistý, má právo se s prckem vídat. Můžete se zkusit vídat nějakou delší dobu jen třeba na procházky apod. Ale jestli se k sobě vrátit jako muž, žen, žít spolu to si netroufám radit. Nikdo vás tady nezná, nevíme o vás vůbec nic a cokoli tu kdo napíše jsou jen nějaké domněnky. Já bych navrhovala nějakou manželskou poradnu a tam postupně uvidíš. Minimálně Ti tam poradí, jak se závislým člověkem jednat. On už tu nálepku bude mít bohužel celý život, ale to z něj nedělá hned špatného člověka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16003
5.3.21 22:55

Hele zajděte do poradny pro parntery v tom centru kam chodí na dolečovák.

Pokud nikam na dolečovák nechodí, tak to vem jako první podmíknu, že začne. Pak můžete zajít do té poradny - ne abyste se k sobě nutně vrátili, ale abyste si vyjasnili jak to bude a co chcete.

Rozhodně se nevracej do starých kolejí, tedy že tě ukecá. Na slova nedej, podstatné jsou dlouhodobé činy a ochota překonávat překážky a to že bude v dlouhodbém péči adiktologů - tedy v tom ambulantním dolečováku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat