Dává přednost všem okolo a skoro se nevidíme

Anonymní
8.11.19 12:28

Dává přednost všem okolo

Ahoj. Partner si poslední rok plánuje volný čas beze mě. On si myslí, že je to úplně v pořádku, ale já to tak nevidím. Týden se nevidíme, pracuje mimo ČR a když přijede na víkend domů už jen hlásí jak jde něco dělat s kamarádem, jede tam a tam, musí tohle a tohle a na celý den většinou zmizí, kolikrát si ani spolu ráno nedáme kafe. Domů přijede unavený, samozřejmě když si neodpočine. Když ho poprosí jeho zaměstnavatel, aby vypomohl napr. v sobotu tak také ihned běží. Takže já jsem doma pořád sama až mi to leze na mozek. Samozřejmě, že se sejdu s kamarádkou, ale to není náhrada chlapa, a hlavně ona chodí do práce na směny, já jsem na mateřský dovolený za týden budu rodit, takže se moc taky nikam nedostanu. Zatím to nechávám, ale doufám jen, že až se nám to narodí tak s tím přestane, nic mu nechci zakazovat, ale dám najevo že se mi to nelíbí. Kdysi to nedělal každý víkend tak to šlo, ale poslední dobou co máme každý svoje auto je to pořád. Vlastně není moc doma i mamka se mě už ptá „ten tvůj coural zase není doma jo“ protože mě vidí všude bez něj. Nás společný čas je max. chvíli posedět u televize, pak ve vaně, že si umyjeme záda, občas sex a spát.
Nechci na něj útočit příkazem, zákazem nebo tak, ale nemám k tomu daleko, protože mi dochází trpělivost. Už vlastně jen protože všem okolo na písknutí přiběhne, ale mě řadí až nakonec. Se vším, i s tím, že něco potřebuju od něj doma, přednost má prostě cizí. Jak mu šetrné oznámit, že tohle mi opravdu nevyhovuje? Nechci ho naštvat nebo mu připadat jako nějaká semetrika. Ale do teď jsem byla asi moc tolerantní, naučil si mě prostě že na něj počkám. Tak to vnímám. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8.11.19 12:35

To je v háji, no…Normálně mu řekni, jestli si ještě vůbec připadá jako tvůj partner, když v týdnu je pryč v práci a o víkendech po kamarádech. Domluv se s ním, ať si to rozplánuje tak, ať je z víkendu pryč maximálně jeden den, že jak spolu chcete trávit čas a vychovávat dítě, když spolu vlastně nejste jak je měsíc dlouhej?

a bohužel nečekej, že s dítětem se to změní :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13807
8.11.19 12:57

Já bych mu to podal hezky po semetrikovsku. Takové řeči chlapi rozumí. Čím větší volnost mu dáš, tím větší prostor bude pro sebe vyžadovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.11.19 12:59

No já jsem mu i jednou řekla, že mi je jedno ze někam jede, protože za chvíli až bude mimčo už to takhle nepůjde a že ho budu potřebovat doma já i to malý. To se choval úplně normálně, vypadalo že to pochopil, ale jednou to na me v hádce vytáhl, že ho tím strasim.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.11.19 13:02

@zoidberg Když mě to přijde strašný ponižování dožadovat se takhle něčí pozornosti. On to vlastně je takový už nouzový zkrat a nemám do toho daleko :roll: ale kdo stojí o doma nasranýho chlapa, kterej mi pak může vyčítat jak nic nemůže, mám pocit že by to tak bylo :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
13807
8.11.19 13:10
@Anonymní píše:
@zoidberg Když mě to přijde strašný ponižování dožadovat se takhle něčí pozornosti. On to vlastně je takový už nouzový zkrat a nemám do toho daleko :roll: ale kdo stojí o doma nasranýho chlapa, kterej mi pak může vyčítat jak nic nemůže, mám pocit že by to tak bylo :roll:

Tak nikdo nechce, abys mu zakázala úplně všechno. Ale prostě bude mít rodinu a povinnosti navíc, tak holt musí trochu ve volnočasových aktivitách ubrat. Většina otců na to přijde sama od sebe, tomu zbytku se to prostě musí trochu vetřít do kůže. Máš své ženské zbraně, tak je použij. Pokud budeš tolerantní až na půdu, tak toho bude přirozeně zneužívat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2563
8.11.19 13:31
@Anonymní píše:
Ahoj. Partner si poslední rok plánuje volný čas beze mě. On si myslí, že je to úplně v pořádku, ale já to tak nevidím. Týden se nevidíme, pracuje mimo ČR a když přijede na víkend domů už jen hlásí jak jde něco dělat s kamarádem, jede tam a tam, musí tohle a tohle a na celý den většinou zmizí, kolikrát si ani spolu ráno nedáme kafe. Domů přijede unavený, samozřejmě když si neodpočine. Když ho poprosí jeho zaměstnavatel, aby vypomohl napr. v sobotu tak také ihned běží. Takže já jsem doma pořád sama až mi to leze na mozek. Samozřejmě, že se sejdu s kamarádkou, ale to není náhrada chlapa, a hlavně ona chodí do práce na směny, já jsem na mateřský dovolený za týden budu rodit, takže se moc taky nikam nedostanu. Zatím to nechávám, ale doufám jen, že až se nám to narodí tak s tím přestane, nic mu nechci zakazovat, ale dám najevo že se mi to nelíbí. Kdysi to nedělal každý víkend tak to šlo, ale poslední dobou co máme každý svoje auto je to pořád. Vlastně není moc doma i mamka se mě už ptá „ten tvůj coural zase není doma jo“ protože mě vidí všude bez něj. Nás společný čas je max. chvíli posedět u televize, pak ve vaně, že si umyjeme záda, občas sex a spát.
Nechci na něj útočit příkazem, zákazem nebo tak, ale nemám k tomu daleko, protože mi dochází trpělivost. Už vlastně jen protože všem okolo na písknutí přiběhne, ale mě řadí až nakonec. Se vším, i s tím, že něco potřebuju od něj doma, přednost má prostě cizí. Jak mu šetrné oznámit, že tohle mi opravdu nevyhovuje? Nechci ho naštvat nebo mu připadat jako nějaká semetrika. Ale do teď jsem byla asi moc tolerantní, naučil si mě prostě že na něj počkám. Tak to vnímám. :roll:

Ja si u techto. diskusi rikam, kdy ti chlapi vubec stihnou udelat dite..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
818
včera v 07:59

Asi bych šla možná i cestou toho, že bych chlapa v rámci péče o dítko zapojila ihned. Často se říká, že chlapy malá mimina neberou, to se musím smát, protože některé ženy taky malá miminka moc neberou a starat se o ně jaksi musí. Jsem toho názoru, že rodiče jsou dva a to od počátku, ne např. až od 3 let věku dítěte. Prostě bych na něj pár povinností co se týká buď péče o dítě, nebo alespoň péče o domácnost přehodila. Bylo by nefér, kdybys na vše zůstala sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
včera v 10:58

A co po něm potřebuješ? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie