Jak naučit dítě na nočník?

49
13.7.21 17:29

Dcera 24 měsíců a nocnik

Ahoj, ahoj,

Chci se poradit…
Dceři byli na konci června 2 roky.
Ted hlidame bráchovi barák ( jinak žijeme v bytě) a tak jsem se rozhodla opět zkusit odplenkovat. Prvně jsme to zkoušeli v březnu ale bez úspěchu.
No a ze by to ted bylo nějak lepší to se říct nedá.
Moje dcera moc nemluví má takovou svoji čínštinu ale chytrá je jak opice.
Ale o čurani si vůbec neříká. Ani nenaznaci.
Já ji cely den furt nahanim, hlídam a posazuji. Ale ona to má totálně na párku. Když ji posadim tak se na povel vycura ale je vidět ze ji je to jedno. Pak se v klidu vycura na gauč a hoví si v tom 🤦‍♀️
Co myslíte? Mám s tím ještě počkat? Dokud se více nerozmluvi a nezačne jevit zájem? Ona je i dost neposedna takže mi přijde ze nemá ani čas nad tim přemýšlet. Proste mi přijde ze k tomu ještě nedospěla.
Chci to zkoušet těch 14 dni co tu budeme ale co si budem povídat jsem z toho ko ( jsem 9tt těhotná tak mi to moc nepridava) a nebavíme to když vidím jak ji je to jedno.
Co vy a zkušenosti?
😂 🤦‍♀️
Díky moc s hezky den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22338
13.7.21 17:37

Kdybys učila na nočník dítě v mém domě, tak ti moc nepoděkuju :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1669
13.7.21 17:46

A seš normální nechat dítě čůrat všude možně po cizím domě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
13.7.21 17:50

Buď si troll nebo kráva

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
880
13.7.21 17:50

:D :lol: bude mit brácha radost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22338
13.7.21 17:51

@Villanelle Pročůranej gauč, toť sen každého :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
795
13.7.21 17:59

A má ji snad nechat očůrávat nábytek doma? Z cizího krev neteče, to je přece jasný :mrgreen:

Ne vážně, pokud čůrá všude možně, tak bych ji v cizím domě rozhodně nenechala. Ono se to nezblázní, když ještě počkáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12929
13.7.21 18:33

Uceni pokus omyl neni zadne uceni.
Jestli do nocniku cura, mas napul vyhrano. Posad ji rano, pred prochazkou, po spani, a na zbytek ji nech plinu.
A nech to takto klidne nejaky ten mesic.
Ona si to pekne zafixuje a az pak muzes pokracovat. Nebo si zacne rovnou rikat sama.

Nekaz si to tim, ze ji vlastne ucis, ze curani do kalhot a na zem je normalni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2044
13.7.21 18:39

Dcera bude mít 2 za měsíc a je na tom podobně. Když nemá plinku, cura všude možně, je jí to jedno, lebedi si v mokrém… jednou nahlasila bobek, když už byl v plince, radovala jsem se z pokroku, ale zbytecne, bylo to jen jednou, od té doby si zase vesele hovi s bobkem v pline a neřekne. Zatím to neřeším, nenechám si ocuravat byt (a fakt nechápu, že ty to děláš v cizím, bych tě zabila). Ono ji to jednou dojde, někdo je na to holt pomalejší, ale předpokládám, že za rok do školky už půjde v klidu bez plen. Stejně jako všechny ostatní děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
880
13.7.21 18:44
@annali píše:
A má ji snad nechat očůrávat nábytek doma? Z cizího krev neteče, to je přece jasný :mrgreen:
:lol: :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2576
13.7.21 18:47

Ještě počkej, přijde si na to sama..
Jinak já to pochopila tak, že zakladatelka chce využit toho, že teď mají k dispozici zahradu a tam může nechat dceru běhat nahou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
13.7.21 18:59

@Beckyttine5 ano přesně tak 🤦‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
13.7.21 19:03

No tak dámy nevím jaký vy mate vztah se sourozencema ale já mám dobrej. A bratr ten o tom ví a sám mi to doporučil. Zatím si jednou ucvrnkla a ma na gauci všude podložky. Takže gauč zůstal nedotčený. Ale těší mě vás zájem ale na tohle jsem se neptala! Muj Brácha má sám dvě děti a moc dobře ví jaký to je!
Samozřejmě ze ji nenechavam curat všude a vždy jsem to chytla! A ani jsem nikam nepsala ze to všude očurava nevím jak jste k tomu dospěli 🤦‍♀️
Těm co odpověděli k dotazu a neměli blbe poznámky děkuji. 🤦‍♀️ Tohle jsem teda fakt nečekala…doufám ze Vám to pomohlo když jste si takhle ulevili….

Příspěvek upraven 13.07.21 v 19:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53778
13.7.21 19:12

Nech jí čas. Pokud čůrá, vysazuj hned ráno, po odpoledním spánku… ale nenaháněj, nenuť. Měla jsem podobnýho salámistu, co se ani do nočníku nevyčůral (do kalhot klidně), ať jsem dělala cokoliv, a pak jednoho dne (cca 2 r 7 m, tuším) jak lusknutím prstu dítě bez pleny a suché, do 14 dní i v noci. Druhé dítě bylo svědomitější, opět jsem to nechala na něm a to to zvládlo opět zcela samo a z vlastního rozhodnutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
13.7.21 19:13

No já takhle dceru odplenkovala a taky byla divoká a byl jí rok a třičtvrtě. Prostě jsem jí nechala na zahradě běhat v létě na ostro, pozorovala jí a pokaždé, když to pustila do bot jsem jí řekla"čůráš!" a dala jí nočník. Za tři dny už nečůrala ani v noci do pleny, to mě hodně překvapilo. Ale chce to jí dát před a po spaní hned na nočník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat