Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Ahoj, myslim ze by to pro ni byl velky skok z 12 na 20. Zvlast kdyz 20 uz ma prehazku a brzdi se rukama. To musi zvladnout i hlavou. Dcera sla v 5 a ctvrt na 20 a mela cca 108 cm, ale protoze moc to kolo chtela a trvalo to nez to dobre zvladla. V lete uz na nem ale jezdila jak drak pri asi 110 cm, ale mame lehke hlinikove. Vybirejte s deckem v cyklo, ale do sesti asi nevydrzi. Ono s prehazkou se pak jezdi uplne jinak…
Koupila bych bazarovou 16. 20 má už přehazku a to by asi ještě nepochopila. Navíc není 20 jako 20. Kola se od sebe hodně liší ve velikosti i převody. Naše Ela je menší dítě než byla starší dcera. 16 měla tedy ve třech a půl letech, ale tu nejmenší a nejlehčí, co jsme našli, Specialized Hotrock. Letos na jaře už přešla na 20 Superiora Pandu, co jsme měli po starší dceři, a měla co dělat, aby ho vůbec zvládla. Velikostně a i rozumově. Bylo jí 5,5 a měřila něco přes 120. V létě už to bylo o dost lepší, asi trošku povyrostla a pomaličku už začínala chápat i tu přehazku. Takže já bych nespěchala. Koupila bych kolo v bazaru, je jich tam spousta a v těchle velikostech jsou většinou jako nová.