Dcera (5let) nechce k otci

68
15.11.19 23:45

Dcera (5let) nechce k otci

Ahoj, prosim o radu ci vase zkusenosti..Mam 5letou dceru, otec ma soudem dany rozsireny styk, ale dcera k nemu opakovane nechce jezdit. Trva to uz temer 2 roky, ze zacatku tam nechodila, nenutil ji..pak se to zlepsilo a nekdy sla a nekdy ne a v posledni dobe se opet zasekla a nechce tam jezdit pravidelne. On ji opakovane nasilim cpal do auta, ona hystericky plakala a kricela maminko, ja chci byt s tebou, ja jet nechci…a on ji bezohledne nasilim proti jeji vuli s kravalem odvezl na cely vikend. Ja z toho uplne hotova. Sceny jak ze spatneho filmu. Nevim co mam delat. Ona ma otce na jedne strane rada, rika obcas, ze k nemu chce jet, ale jen pres den, ze u nej nechce spat. To on neakceptuje. Ma v rozsudku cely vikend a dve noci a pres to nejede vlak. Snazim se ji motivovat, ze tam bude s braskou, starsi syn k nemu jezdi v klidu, apod.ale nic nezabira. Navic on mi vyhrozuje, ze nedodrzuji rozsudek a dceru mu nepredavam, coz je nesmysl. Ja obe deti vzdy pripravim a predavam je, ale ona se vzdy sekne, jde se schovat domu a odmita s nim odjet. Nacez on mi vyhrozuje, ze je to ma vina a ze pozada soud o stridavou peci. Ja dceru premlouvam aby k nemu jela, ze si budou hrat, ze tam ma nove hracky…vymyslim si, ze musim jet do prace nebo nekam pryc…nic nepomaha a mam z jeho vyhruzek strach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1228
15.11.19 23:53

Co psycholog?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
16.11.19 00:08
@Mika.ella1 píše:
Co psycholog?

Myslis detsky? Mozna. Akorat ze ti maji pulrocni objednaci terminy.. spis si rikam, jestli nemam pozadat soud o upravu styku aby tam mala nemusela byt pres noc, kdyz s tim ma takovy problem. Ale nevim jak se k tomu soud postavi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1228
16.11.19 00:14

@Kostickaa no myslim, ze i ten soud bude chtit posudek. Proste se domluv s ex, ze to chces resit, objednej ji k psychologovi a treba kdyz on uvidi snahu z tve strany, prestane tak hucet :nevim: a podle psychologa se zaridte dal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2308
16.11.19 00:31

Ja to mela nejak podobne, k tatovi jsem nechtela ani pres den za nic na svete, tak tata jezdil na vikend k nam, mela jsem tam babicku s dedou a tak to bylo v pohode, mama si odpocinula u kamaradky, v 7 prerusil styk

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
16.11.19 00:40
@Mika.ella1 píše:
@Kostickaa no myslim, ze i ten soud bude chtit posudek. Proste se domluv s ex, ze to chces resit, objednej ji k psychologovi a treba kdyz on uvidi snahu z tve strany, prestane tak hucet :nevim: a podle psychologa se zaridte dal

Hmm. S nim se domluvit neda. Mu je po dceri smutno, tak ji nasilim odvazi za kazdou cenu a kdyz ja ji nenutim, tak podle neho nedodrzuji rozsudek..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
16.11.19 00:43
@Mika.ella1 píše:
@Kostickaa no myslim, ze i ten soud bude chtit posudek. Proste se domluv s ex, ze to chces resit, objednej ji k psychologovi a treba kdyz on uvidi snahu z tve strany, prestane tak hucet :nevim: a podle psychologa se zaridte dal
Hmm. S nim se domluvit neda. Mu je po dceri smutno, tak ji nasilim odvazi za kazdou cenu a kdyz ja ji nenutim, tak podle neho nedodrzuji rozsudek. .
@Peggy54 píše:
Ja to mela nejak podobne, k tatovi jsem nechtela ani pres den za nic na svete, tak tata jezdil na vikend k nam, mela jsem tam babicku s dedou a tak to bylo v pohode, mama si odpocinula u kamaradky, v 7 prerusil styk

No, ale to by musel stanovit soud, to muze? Co muj ex nema stanovene rozsudkem, to neexistuje. Ja jsem chtela dohodu uz u rozvodu, on ne, on musel styk jasne dany bo tvrdil, ze jsem mrcha a ze by uz deti v zivote nevidel. :roll: no magor :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2308
16.11.19 00:49

@Kostickaa ne podle me je jedno, kde ten cas spolu stravi, to by bylo jako kdyby vzal dcerku nekam na vikend.. on prijel vzdy v sobotu brzo rano, to me bral na vylety a v nedeli jsme si hrali a po svacine odjizdel, prarodice byli v patre, takze babicka pripravila vetsinou jen jidlo a nechala nas, ale tata me nasilim nenutil, ale myslim ze kdyz vypadnes z bytu a nechas mu ho na vikend a pujdes si to nekam uzit tak nemuze rict pul slova ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5476
16.11.19 06:32

@Kostickaa ať si dítě vyzvedava ve školce, kdy tomu nebudeš přítomna. Zmírní to pocit dítěte, že jde od tebe, dítě navíc nemá na výběr. Je to stejné, jak když děti dělají scény, když mají jít do školky, prostě se to musí zvládnout, když se tam dítěti nic špatného neděje. Taky to matkám rve srdce, ale když musí do práce, tak musí. Pravidelnost a vytrvat je nejlepší, aby se dítě nejrychleji se situací vyrovnalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67223
16.11.19 10:18

Tak ať si ji vyzvedáva ro nou že školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15529
16.11.19 10:37
@Kostickaa píše:
Myslis detsky? Mozna. Akorat ze ti maji pulrocni objednaci terminy.. spis si rikam, jestli nemam pozadat soud o upravu styku aby tam mala nemusela byt pres noc, kdyz s tim ma takovy problem. Ale nevim jak se k tomu soud postavi.

Ne, jestli tak - rodinný, dcera není porouchaná, dcera je jen drcená situací, kdy se dospělí neumí domluvit a brát na zřetel zájem dítěte.

Adresář lidí, kteří umí pracovat s celou rodinou zaráz je tady

http://www.soft-zs.cz/…ce/terapeuti

Ale spíš bych si tipla, že otec na něco takového nepřistoupí, protože on přeci nemá problém.

Když se teď začnete soudit, tak se to celé jen vyhrotí a dcera bude jen víc a víc nešťastná.

Je potřeba najít nějakou cestu, jak se s partnerem domluvit a najít způsob, jak upravit způsoby kontaktu tak, aby dcera byla u něj v pohodě a uvolněná.

Pokus se navrhnout, že si o tom promluvíte a pak mluv co tebe trápí a jak to prožívá - nemluv za dceru, partnera z ničeho obviňuj, neříkej mu co dělá špatně, snaž se porozumět jeho přístupu, potřebám strachu a podobně. tím dost usnadníš jemu, aby se nedostal do obvyklé spirály konfliktu.

Pokud se vám podaří nastavit atmosféru tak, že se budete chtít sami dohodnout tak hurá, pokud ne, pokdu uvidíš, že to zase jde někam do kytek, tak se pokus nenaskočit na obvyklý konflikt, ale navrhni že tě mrzí, že se vám nedaří domluvit, ale že to je kvůli dítěti potřeba a že by ti přišlo ideální využít mediátora - tedy někoho třetího, neutrálního, kdo umí hledat cesty k tomu, aby se dvě rozhádané strany sešly a domluvily se.

A navrhni ať ho vybere on, aby neměl pocit, že ho do něčeho tlačíš a s někým ses už spojila

Tady je adresář http://www.amcr.cz/mediatori/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.19 20:45

Dobrý den, řeším podobný problém, dceři je 10, rozvadime se, s otcem nechce nikam, bratr ano. Využili jsme mediatorku, doporučila psycholožku, jsem pro, aby bývalý konečně viděl, že dceru nemanipuluju :roll:
Zajímá mě, jestli někdo máte zkušenost s dětským psychologem v podobné situaci?
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
20.11.19 13:57

Ptala ses dcery na to, proč u něj nechce spát?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
21.11.19 13:02
@Anonymní píše:
Dobrý den, řeším podobný problém, dceři je 10, rozvadime se, s otcem nechce nikam, bratr ano. Využili jsme mediatorku, doporučila psycholožku, jsem pro, aby bývalý konečně viděl, že dceru nemanipuluju :roll:
Zajímá mě, jestli někdo máte zkušenost s dětským psychologem v podobné situaci?
Děkuji

Dobrý den, mrzí mě, že máte podobný problém. Nejhorší je, že otec mé dcery to vidí zřejmě stejně jako ten Váš, že dceru manipuluji, přitom to není pravda. Dokoce mě za to chce dát k soudu, nicméně jsem přesvšdčená, že ani u soudu mu to neprojde. To jsou asi ti chlapi, co rozbili rodinu..ten můj ex od nás odešel když bylo dceři 2,5 roků, odešel kvůli jiné ženě…a teď si asi honí ego tím, že bude úžasný otec, když selhal jako manžel, je zoufalý, má strach a tak hází veškerou vinu na mě aby on sám sebe očistil od toho špatného co udělal. A pro zoufalého chlapa není nic snažšího než hodit vinu na ženu, protože bohužel v této společnosti pořád existuje velká část chlapů, kteří žijou v domnění, že za všechno může žena.
Já jdu s mým ex do rodinné poradny, kde jsou také psychologové a doufám, že mu tam vysvětlí, že nemůže házet vinu na mě, že může být vina i na jeho straně a že se dcera vyhne soudním tahanicím a pohovorům s dětskými psychology a sociálkou. Je mi dětí líto, je to to nejhorší, když se rozvedení rodiče neumí dohodnout a když otcové tlačí na děti, které prostě k nim jít nechtějí. Jako dítě jsem to taky zažila a bohužel si ti otcové neuvědomují, že až děti vyrostou, odsoudí je za to.

A k psychologovi by měl jít v prvé řadě Váš bývalý aby dal pokoj Vám i Vaší dceři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.19 20:45
@Kostickaa píše:
Dobrý den, mrzí mě, že máte podobný problém. Nejhorší je, že otec mé dcery to vidí zřejmě stejně jako ten Váš, že dceru manipuluji, přitom to není pravda. Dokoce mě za to chce dát k soudu, nicméně jsem přesvšdčená, že ani u soudu mu to neprojde. To jsou asi ti chlapi, co rozbili rodinu..ten můj ex od nás odešel když bylo dceři 2,5 roků, odešel kvůli jiné ženě…a teď si asi honí ego tím, že bude úžasný otec, když selhal jako manžel, je zoufalý, má strach a tak hází veškerou vinu na mě aby on sám sebe očistil od toho špatného co udělal. A pro zoufalého chlapa není nic snažšího než hodit vinu na ženu, protože bohužel v této společnosti pořád existuje velká část chlapů, kteří žijou v domnění, že za všechno může žena.
Já jdu s mým ex do rodinné poradny, kde jsou také psychologové a doufám, že mu tam vysvětlí, že nemůže házet vinu na mě, že může být vina i na jeho straně a že se dcera vyhne soudním tahanicím a pohovorům s dětskými psychology a sociálkou. Je mi dětí líto, je to to nejhorší, když se rozvedení rodiče neumí dohodnout a když otcové tlačí na děti, které prostě k nim jít nechtějí. Jako dítě jsem to taky zažila a bohužel si ti otcové neuvědomují, že až děti vyrostou, odsoudí je za to.A k psychologovi by měl jít v prvé řadě Váš bývalý aby dal pokoj Vám i Vaší dceři.

Děkuji za příspěvek, ano trefila jste se, odešel kvůli jiné ženě. Bohužel mediátor psychologa pro dceru doporučil a OSPOD zase mediátora, tak se jen obávám, aby to na dceři nezanechalo negativní vliv… Nemáte prosím zkušenost s dětským psychologem? Budou na ni tlačit, aby byla s otcem?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat