Nezapsání otce do RL 2019

Anonymní
11.11.19 17:16

Nezapsání otce do RL 2019

Dobrý odpoledne, holky mám dotaz..S partnerem jsme byli rok, plánovali svatbu, mezi tím jsem planovane otěhotněla. Mela být svatba v červenci místo toho 6dni před svatbou partner vše zrušil, od té doby jsme se neviděli Atd (žádná snaha z jeho strany, vysvětlení nic..)… V Říjnu mi poslal na účet 2 tisíce, že to mám na výbavu pro dítě. Dnes jsem mu volala, zda by mi nemohl v prosinci přispět více, že bych potřebovala pořídit KOČÁREK. JEHO SLOVA : CHCI testy DNA, dítě není moje a pokud to není soudně nic ti platit nebudu… Moje otázka teď zní, když budu dělat že otec dítěte neexistuje, neuvedu ho do RL, nebudu po něm nic chtít, budu z toho mít nějaké Problémy? Jako dítě je 100% jeho ale k čemu Takový otec?! To si radši najdu jednou lepšího tátu pro své děti. Případně jak to je když by se pak sám přihlásil k soudu ze chce testy DNA a dítě do péče? Nebo když bych do RL uvedla někoho jiného kdybych někoho našla? Děkuji za odpověď, prosím žádné rejpalky děkuji ????

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26448
11.11.19 17:29

Pokud ho nezapíšete, nemůžete po něm chtít žádné peníze. U některých dávek chtějí, aby byl otec zapsaný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.19 17:31

@vokishka to je mi jasné, ale když prostě řeknu že otec neznámý…? Peníze po něm nechci, vlastně nic po něm nechci…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.19 17:32

@vokishka stejně chce testy DNA dřív do RL nechce být zapsaný a dřív platit nebude dokud mu soud neřekne

• Citovat
  • Nahlásit
17306
11.11.19 17:33
@Anonymní píše:
@vokishka to je mi jasné, ale když prostě řeknu že otec neznámý…? Peníze po něm nechci, vlastně nic po něm nechci…

ne po něm, ale třeba na hmotné nouzi…nevím, jak je to teď, ale bylo tam nějaké omezení na dávky, protože v první řadě mají dítě živit rodiče a ne stát a není problém státu, že si uděláš dítě s někým, koho nechceš ani uvést do rodného listu…jinak dítě má právo na oba rodiče…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6928
11.11.19 17:43
@Anonymní píše:

A tim padem ani nic nemuzes chtit po statu. Dokazes dite a sebe uzivit sama. V tom pripade ok a nikdo s tim nema zadny problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33076
11.11.19 18:00
@Cenarius píše:
A tim padem ani nic nemuzes chtit po statu. Dokazes dite a sebe uzivit sama. V tom pripade ok a nikdo s tim nema zadny problem.

No, nebyla bych tak striktni. Materskou i rodicak samozrejme dostanes. Jen by me zajimalo, pokud by byla zena napr. znasilnena, tak bude nasledne jeste potrestana neposkytnutim nejakych soc. davek? 8o ta druha otazka me zajima ciste teoreticky, v davkach se nevyznam a da-li Panbu ani nebudu muset :think:

Jinak zakladatelko, to je teda sila toto 8o on to vubec nezduvodnil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
11.11.19 18:07

Určitě pokud nechceš aby měl nějaká práva ho tam nezapisuj. Sestra se má daleko líp bez alimentů. Ti pošle 200 měsíčně a soud ti řekne že se snaží a nic stim neudělá. Ségra má přídavky, příspěvek na bydlení, nějaký životní minimum, prostě všechno co jde, pokud by měla,, jakoby,, výživný na polovinu z toho by neměla nárok. A má se dobře, žádný z ruky do huby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6543
11.11.19 18:09

No dobře si to ještě rozmysli. Teď si asi uražená, ale zvládneš to finančně? Dítě má právo po otci dědit, to taky nemusí být malá částka, kdyby nahodou něco tak sirotci duchod se taky hodi. Jestli chce DNA přes soud tak se pěkně prohne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6047
11.11.19 18:10

@mackA159 tak to je super, ze se ma fajn, danovi poplatnici taktez jiste jasaji :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.19 18:24

Tak momentálně pobírám nemocenskou a zvládám vše poplatit, žádné dávky nemám…Nabídly mi pomoc rodiče finanční i bratr…Což jako se tím nechlubim, ale kdyby bylo nejhůř..Jako nedovedu si představit tahanice po soudech, testy DNA které požaduje otec,(ať si je zaplatí když na ně má, soud 100% prokáže kde je pravda, a bude za blbce) komunikace není, snaha taky ne… Do teď nevysvětlil nic, prostě odešel rodit mám za 2 měsíce a nebyl u ničeho, vše jsem platila sama a když člověk po něm chce blbý 4tisíce na kočárek tak je problém… Co bude za otce? To mám čekat jak píši holky výše že pošle 200kc každý měsíc a dle soudu má snahu… Není lepši si najít časem lepšího člověka a tátu? Nevím… Říkám si zvládlo to tolik ženských musím taky.

• Citovat
  • Nahlásit
1820
11.11.19 18:47

Zapiste ho do rodneho listu, porad je to otec ditete, i kdyz je to idiot…, a co treba jeho rodice? Prece oni maji pravo na sve vnouce..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.19 19:05

@Melodie91 jenže jeho rodiče mu řekli, že dítě není jeho, že mi nemá nic platit… Takovým vnouče fakt nepřeji!! A zlobte se na mě jak chcete…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.19 19:06

@Melodie91 a otec dítěte co nemá tolik měsíců zájem se na čemkoli podílet, platit? 8o to radši do RL zápisu někoho kdo nás bude milovat než toto..

• Citovat
  • Nahlásit
5679
11.11.19 19:10

@Jogrr :mrgreen: :potlesk: jen píšu jak to je :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie