Dcera má problém ve škole kvůli stávce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.19 09:38
Dcera má problém ve škole kvůli stávce

Ahoj maminky, řeším teď problém a zajímá mě váš názor.
Moje dcera ve škole uspořádala stávku studentů vůči jídelně. Důvod byl ten, že úroveň jídla za poslední pololetí rapidně klesla. Mají na výběr ze dvou obědů a stává se že např. 1-koprovka s masem a 2- koprovka s vejcem, což mě osobně přijde přinejmenším úsměvné. Další věc je, že přestože 2 by měla být vždy vegetariánská, často do ní strčí slaninu, šunku, uzené… moje dcera je vegetarián a často si tak oběd ve škole nemůže dát. Škola (osmilete gymnazium) má 720 žáků a z toho je 65 vegetariánů nebo veganů. Tak moje dcera udělala plakatky, událost na fb a zapojilo se více než 650 z 720 studentů.
Vedoucí jídelny si šla stěžovat řediteli školy, a ten mé dceři udělil důtku ředitele za šikanu pracovníka školy.
Já stojím za svou dcerou. Již se na mě obrátili i další rodiče s vyjádřením podpory a podepsali proti teto důtce petici, avšak bezvýsledně.
Za moji dceru se postavila i většina kantorů.
Teď nevím co mám dělat, jestli jí mám nechat dat důtku nebo to hnát výš. Co si o této situaci myslíte? :zed:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:
blumen
Hvězda diskuse 45545 příspěvků 10.02.19 09:41

A to se nedalo s jidelnou/vedenim skoly resit jinak, nez takto?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.19 09:43
@blumen píše:
A to se nedalo s jidelnou/vedenim skoly resit jinak, nez takto?

Upřímně nedalo, protože na vedení jídelny už přišlo několik žádostí / stížností… ředitel to ale neřeší

Uživatel je onlineTunrida
Hvězda diskuse 48935 příspěvků 10.02.19 09:43

A jak ta stávka probíhala? Jaké kroky stávce předcházely?

terien
Echt Kelišová 9596 příspěvků 10.02.19 09:45

Z tohoto popisu si nemyslím nic. Velmi záleží na formě jakou to bylo podáno, jak se to snažili řešit před stávkou, co se během stávky událo, jak byla zorganizovaná,..... Když se teď za dceru tolik lidí postavilo, proč jste to neřešili nějak konstruktivně už dřív? Takový počet lidí včetně kantorů už by nějaký zvuk mít měl.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.19 09:46
@Tunrida píše:
A jak ta stávka probíhala? Jaké kroky stávce předcházely?

Nic drastického, prostě v 1 den téměř nikdo nepřišel na oběd, vzhledem k tomu, že se potraviny/suroviny nakupují dříve než sen dopředu, tak už byly nakoupeny a nevyužity.

robínek
Extra třída :D 14294 příspěvků 10.02.19 09:47

A v čem ta stávka spočívala, že to bylo hodnoceno jako šikana pracovníka školy? Určitě bych trvala na schůzce rodicu s vedením.skoly. Je to státní, nebo soukromá škola?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.19 09:48
@terien píše:
Z tohoto popisu si nemyslím nic. Velmi záleží na formě jakou to bylo podáno, jak se to snažili řešit před stávkou, co se během stávky událo, jak byla zorganizovaná,..... Když se teď za dceru tolik lidí postavilo, proč jste to neřešili nějak konstruktivně už dřív? Takový počet lidí včetně kantorů už by nějaký zvuk mít měl.

Je to čerstvá záležitost z minulého týdne, tak kdy dřív jsme to měli řešit.
Na jídelnu přišlo spoustu stížností a žádostí, ale ředitel je k tomu lhostejný

robínek
Extra třída :D 14294 příspěvků 10.02.19 09:49
@Anonymní píše:
Nic drastického, prostě v 1 den téměř nikdo nepřišel na oběd, vzhledem k tomu, že se potraviny/suroviny nakupují dříve než sen dopředu, tak už byly nakoupeny a nevyužity.

Ale zaplacené obědy už stejně byly.

Térouš
Echt Kelišová 8485 příspěvků 10.02.19 09:49

Podpořila bych dceru a hnala to výše

Uživatel je onlineTunrida
Hvězda diskuse 48935 příspěvků 10.02.19 09:49
@Anonymní píše:

No předpokládám, že ty obědy si zřejmě nahlašují, že? Jak je to pak s platbou za propadly oběd?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.19 09:49
@robínek píše:
A v čem ta stávka spočívala, že to bylo hodnoceno jako šikana pracovníka školy? Určitě bych trvala na schůzce rodicu s vedením.skoly. Je to státní, nebo soukromá škola?

Sama nechápu, proč to tak bylo klasifikováno… škola je státní

Náměsíčná
Závislačka 4235 příspěvků 10.02.19 09:50
@Anonymní píše:

Ale zaplacený to měli ne?

pecenaBrokolice
Kecalka 127 příspěvků 10.02.19 09:50

Jak stávka probíhala? To je dost podstatné info, pokud jí napálili důtku za šikanu… Jak k tomuto důvodu dospěli? Už čtu, nikdo nepřišel na oběd… Pořád záleží na tom, jak to probíhalo, co se dělo, proč šikana pracovníka. :think:
Pokud za dcerou stojí tolik lidí, učitelů a i rodičů, proč to výše neřeší? Naběhla bych na ně.
Jinak, mezi námi, za dcerou taky stojím, co se týče názoru - taky vegoš, a dvě jídla se plošně zavedla právě kvůli nám, takže by mě hodně štvalo, kdyby druhé jídlo nebylo minimálně vegetariánské, naštěstí na základní a i na střední jsme měli vždy to druhé jídlo veg, takže já byla velmi spokojená, ač jsem na SŠ už neobědvala. :mavam:

Příspěvek upraven 10.02.19 v 09:52

Jahru
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 10.02.19 09:50

Obratila bych se na zrizovatele skoly.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Matka utýraného chlapečka (†3) Simona: Je na svobodě, do bytu si vodí kamarády!

Přání smrti i výzvy k lynčování se na Facebooku Simony T. začínají počítat po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >