Dcera mě dohání k šílenství

1269
11.2.16 10:35

Dcera me dohání k šílenství

Zdravím :)
Mám dceru 2 roky a 4 měsíce a poslední měsíc je to s ni k nevydržení - strašně si vymýšlí, neustále se vzteká a pořád nahlas ječí…zhoršilo se s příchodem sourozence (3 týdny ) a co mne ještě víc trápí, tak to, že se každýho boji :roll: dědy, babičky, všech :zed:
Jakmile se k ni někdo přiblíží tak začne ječet jak siréna a bezi za mnou
To taky začalo nedávno
Má to všechno souvislost s příchodem sourozence?
Jak se k ni mam zachovat? přiznám se ze mne několikrát ruply nervy a dala jsem ji na zadek :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22324
11.2.16 10:39

Pravděpodobně to má souvislost. Taky by se ti nelíbilo, kdyby si manžel přivedl novou paní, zbavil tě tvého výsadního postavení a ještě ti dal občas na zadek, protože se s tím neumíš vyrovnat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
11.2.16 10:42
@Luciis173 píše:
Zdravím :)
Mám dceru 2 roky a 4 měsíce a poslední měsíc je to s ni k nevydržení - strašně si vymýšlí, neustále se vzteká a pořád nahlas ječí…zhoršilo se s příchodem sourozence (3 týdny ) a co mne ještě víc trápí, tak to, že se každýho boji :roll: dědy, babičky, všech :zed:
Jakmile se k ni někdo přiblíží tak začne ječet jak siréna a bezi za mnou
To taky začalo nedávno
Má to všechno souvislost s příchodem sourozence?
Jak se k ni mam zachovat? přiznám se ze mne několikrát ruply nervy a dala jsem ji na zadek :roll:

samozřejmě, že to souvisí s příchodem nového miminka.. proto běží za tebou, odmítá ostatní, chce tebe.. a ty jí naplácáš.. nedělej to :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7629
11.2.16 10:44

@Luciis173 muze to byt zacinajici obdobi vzdoru a samozrejme zarlivost na benjaminka rodiny. Chce to vic obrnit nervy. Nechej treba mimino o vikendu na chvili a tatou a udelej si s dcerkou holcici odpoledne. Musis ji proste ted trosku vic davat na jevo, ze je dulezita. Az mimino odroste a oni si zacnou hrat vse bude ok. A ze das na Zadek? no nejsme roboti… :hug: Vsechno se to srovna! VYDZR :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
fashion_victim83
11.2.16 11:04

Ja te za plácání na zadek neodsuzuju - sama plesknu sveho jedináčka, natož kdybych mela dve deti a jedno dělalo scény. Miluju ty poučky viz komenty výše, ale nekdy si proste nemuzu pomoct.Asi tvá situace souvisí s příchodem mimina do rodiny, obdobi vzdoru začíná podle me driv. Preju pevné nervy.

• Citovat
  • Upravit
17564
11.2.16 11:34

@Luciis173 mám o něco mladší a scény máme na denním pořádku. Řekla bych období vzdoru. S tím sourozencem neporadím, protože ta moje je nejmladší ze čtyř a dělá to taky. Nikoho se teda nebojí, ale dělá naschvály, ječí, bije nás, kouše. Mělo by to brzy přejít, tak čekám :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6953
11.2.16 12:11

NA zadek ji nedávej, čemu tím pomůžeš? jen tím vybíjíš vlastní vztek a frustraci, nic skvělého výchovného v tom není. malé dítě má na nezvládání emocí nárok, ty jsi dospělá, měla by ses umět ovládnout a taky to neumíš ;). tak to ber tak, že je to zkouška dospělosti :D a zvládání sama sebe.

určitě to souvisí s obdobím vzdoru a příchodem sourozence, je to těžké období pro všechny, chce to klid, pochopení pro dítě a pokud už ty nervy ujedou, tak z toho nedělat výchovu, ale vlastní frustraci. Ale poučit se z toho a snažit se najít jiný způsob, jak zvládnout dvě takhle malé děti, což je prostě těžké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4578
11.2.16 12:35

Jsou to zcela normální projevy dítěte daného věku bez ohledu na sourozence. Něco si o dětech v tomto věku přečti. Vůbec si není vědoma toho, proč dostává. Pro mě byl věk mého syna 2 a 1/4 až 2 a 1/2 roku jednoznačně nejnáročnější. Pomohla mi literatura o dětech. Jednak mi zde bylo vysvětleno chování dítěte v dané fázi věku a vývoje a takovým velmi láskyplným a chápajícím způsobem je to popsáno v knize Dítě a Já a od Penelope Leachová. A na to, jak zvládat vzdory, vzteky a umanosti dětí je zase skvělá kniha Tajemství výchovy šťastných dětí (hledej na netu). Jinak samozřejmě hledej i literaturu zabývající se příchodem malého sourozence. Tam ti také vysvětlí, co se v té maliličkaté dušičce může odehrávat za zděšení z té pro něj zásadní změny a jistě poradí, jak s prvním dítětem pracovat, aby to pro něj nebyl takový šok.

Chápu, že to máš složité, ale tvé starší dítko si takovou situaci také nevybralo. Není proto fér ji bít. Teď z toho stejně nemá rozum, resp. aby udělala/nedělala, co ty chceš. Vnímá jen, že ji maminka působí bolest a vůbec neví proč. Pokud to teď nepokazíš, tak to začne chápat až od těch cca 3 let a pak bude stačit jen pohrozit. Jediného, čeho teď dosáhneš, že bude odolnější a budeš muset svou sílu zvyšovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
11.2.16 13:23

@Luciis173 nejspíš forma žárlivosti, zvyšuje hlas, aby jí bylo slyšet /bude mít pocit, že je přehlížena/.. vydrž, to vše se upraví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1269
11.2.16 13:34

Děkuji za odpovědi

Vím že naplacat na zadek nemá cenu, dite to nechápe a snažím se na ni hodně mluvit, vysvětlovat…vypadá to že se budu muset snažit víc :mrgreen:

Do toho má starší ještě pliny a dudlíka a o tlaku okolí ani nemusím mluvit
Odplenkovat jsem se ji snažila několikrát ale asi potřebuje víc času a dudlík neřešim

Co se tyce literatury, četla jsem knížku nejšťastnější batole v okolí, ta je super:)
Pomohla mi pochopit temperament ditete a jak k němu přistupovat
Kouknu i po jiných knížkách

Holky moc děkuji za rady :srdce: a taky za uklidnění

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
11.2.16 23:59

Co jiného, narození sourozence je pro dítě strašlivý stres. Najednou se ji nevěnuješ, dcera má dojem, že na ni kašleš a že už ji nemáš ráda. To odrovná i dospělého, natož dvouleté dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama