Dcera nechce k tátovi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 09:01
Dcera nechce k tátovi

Hezký den, omlouvam se všem za anonymitu, ale je to pro mě celkem citlivé téma. Začnu nejlépe od začátku a snad co nejvíce stručně. S otcem dcery jsme se rozešli už během těhotenství, kdy si dítě „rozmyslel“. Dále asi není nutné se rozepisovat. Po porodu měl světlou chvíli, kdy se zdálo, že ho narození dcery přimělo k zamyšlení. Nicméně byla to jen chvíle a pak pokračoval ve svém životě, snaha bohužel chyběla nám oběma a „rána“ ta psychická, kterou mi ustedril během těhotenství byla asi až moc silná. Nicméně i přesto že žije svůj život, kdy žije především sám pro sebe a své zájmy a koníčky a akce se o dcerku zajímá a snaží se, že je to většinou na můj popud, není pro dceru podstatn, ji to samozřejmě neříkám. Ze začátku jsme trávili chvíle společně a později začal být s dcerou sám. Sem tam u něj prespala, ale už od první noci tam nechce byvat. Jakmile u něj má strávit několik nocí, je to problém. Při předávání dělá šílený scény, pláče, prosí, drží mě za nohu a nechce odejít. Když ví, že je to jen na den je úplně v pohodě. Já se snažím ji podporovat, tátu v žádném případě nehanim. Říkám ji, jak ji má rád, že si to nakonec přece spolu hezky užijí, že se jí věnuje a zažije zase nové věci, pojedou na výlet a že se zase za pár dní uvidíme a budeme spolu, ale nemá to žádný výsledek. Snažím se, aby se těšila, ale už jen oznámení, že bude s tátou, spustí potoky slz. Táhne ji na šest let a od dvou roků je to pořád stejný. Já to pak samozřejmě těžce nesu a když odjedou, je mi do breku. Nakonec to vzdycky zvládne a přijede jako by nic a vykládá, kde byli a co dělali. I babička hlídá, ale už je starší a ne vždycky si ji může vzít, u ní je celkem v klidu bez scén. Napadá vás, prosím, jak s dcerou komunikovat, co jí říct, aby to pokaždé nebyla taková katastrofa? Moc děkuji za rady.

Reakce:
 
Ou
Kelišová 5169 příspěvků 24.08.18 09:09

No podle všeho se jí tam nic zlého neděje a vrací se spokojená. Takže se „hraje“ hlavně o emocionální scény okolo odjezdu.

V tom okamžiku je to nejrozumnější co můžete udělat je důkladně se obrnit a prostě nereagovat emocionálně na její divadýlko. Reagovat věcně, stručně, neutěšovat - není kvůli čemu, nedělat z toho centrum pozornosti.

Po pár odjezdech, které z vaší strany budou věcné a běžné by ji to mělo přestat bavit.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 09:48

Tak pokus uz to trvá pár let,jak píšete,tak tam nějaký problém bude.Co uspávaní?
Pokud má tatínek rad svůj klid,tak si nejspíš rád večer odpočine.Nemusí být třeba dcerka zavřená sama v pokojíčku,nebojí se?Co světlo?Nebojí se tmy?Nezhasina rezolutne tatínek?Zkuste si o tom promlovit s ní a i s tátou a uvidíte.

 
Murka
Ukecaná baba ;) 1550 příspěvků 24.08.18 10:10

Už je velká holka, měla by být schopná ti říct, co jí vadí. Pokud to jsou maličkosti jako třeba, že musí mít zavřené dveře, zhasnuté světlo apod., tak to domluv ty s otcem, ať jí vyjde vstříc. Podle mě to bude neco takového, pokud je při návratu ok.
Kdysi jsem řešila podobnou situaci a vyšlo najevo, že dcera prostě v danou chvíli nechce odemne, přesto že se k otci těšila. Pár týdnů jsme to řešili tak, že ji otci předávala moje mamka, nebo si ji bral už rovnou ze školky. A ono to najednou šlo. Teď jde holka do puberty, má spoustu zájmů a kamarádů a nastává problém, že nechce na víkend k otci. Nudí se tam.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 10:31

Tohle je hrozné, máme za sebou taky takové peklo. Jo, dítě se vrátí už v pohodě - co mu zbývá, než situaci zvládnout. Děti si zvyknou. Ale pláč kdy dítě nechce od matky k otci, nebo naopak loučení s otcem (kdy on samozřejmě pro své ego situaci ještě co nejvíc emočně rozleptal aby to dcera jo pořádně procítila…prý „mám právo se s ní pořádně rozloučit a né ti ji strčit mezi dveřma“ - jo, ale viděl ji obden, neloučil se s ní na čtrnáct dní), znám.
Není to divadýlko jak píše Ou. Je mi těch dětí moc líto, bohužel lidé se rozcházejí a odnášejí to děti. Žádné střídání bych proto nedělala, dítě dvě odpoledne týdně k otci, žádné přespávání, nic. Teprve až to samo v pohodě zvládne.

 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >