Reklama

Jak odnaučit dceru loudění?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 11:39
jak odnaučit dceru loudění

Dobrý den,

dcera 2r7m, velice společenská, je hodná, poslouchá - docela, je trochu divočejší, ale ne ve smyslu, že by zlobila a neposlouchala, vzteká se dle mého uměrně svému věku, vlastně co tak vídám i dost méně, je přátelská, veselá, ráda blbne, pořád vymýšlí skopičiny, lítá.

Co mě ale trápí, že pořád něco loudí. celkově je to velmi nežravé dítě, normální jídlo sotva pozře, max suchou rýží a těstoviny :zed: jediné co jí je ovoce, naštěstí. Jako svačinu má jogurt nebo domácí přesnídávku, někdy domácí buchtu, ovoce..když jdeme na hřiště beru sebou toho dost, protože pořád loudí jídlo, jak uvidí, že nějaké dítě něco má, hned tam běží a chce taky a dnes? Dnes si hrála s chlapečkem na písku, ten běžel za mamnkou na lavičku, dcera za ním, já se zvedla, že jdu za ní, aby něco, ale nestihla sjem to, maminka vyndala tyčinku - takovou tu z DM pro děti a podávala ji synkovi a dcera ji vzala do ruky a kousla si :roll: tak ji to maminka velice rozpačitě nechala, bylo vidět, že ji to vadí, omluvila jsme se a nabídla naše - sušenky, též dětské z DM, dnes jsme bohužel tuto tyčinku neměla..bylo mi trapně..dcera nechtěla odejít ještě ke všemu, měli krabičku s vínem, ak jí říkám, že máme taky víno, meloun, toast s přírodním sýrem, ty sušenky, takže svačina byla, ale to naše nechtěla apořád otravovala tam, tak jsme ji řekla, že zlobí a neumí se chovat, že jr to svačina chlapečka a odtáhla ji domů, naštěstí řvala jen chviličku a pak si to nechala vysvětlit, že jdeme domů, ale štve mě to, mohly jsme tam být déle, aby se vylítala..

Přes léto tu měla sestřenic, ta má 2 děti a společně jsme chodily na hřiště, vzaly piknik deku a daly společně jídlo, někdy si přisedly ostatní děti - já s tím problém nemám, at si sednou a dají, pokud mohou a maminky dovolí, jenže většina lidí s tím problém má a dcera to dělá, o to hprší jak je společenská a chce dělat to co ostatním někdy třeba si vezme naší svačinu, ale chce svačit u těch dětí, se kterými si hrála, že si jde a sedne k nim na lavičku či na deku a bohužel, většina maminek kouká dost divně, tak dceru tahám pryč.

a hlavně s tím jidlem, já nevím jak už jo to odnaučit, nevim proč to dělá, vždy mám toho sebou dost, aby neměla na něcio hut, nežebrala a stejně chce to jejich, kolikrtá uplně to samé!

pořád trplivě vysvětluju a když začne vyvádet, jdem prostě pryč, ale trvá to už dlouho a nelepší se to, jak byste postupovaly vy?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Alušáček
Závislačka 3087 příspěvků 22.08.18 11:45

Moje dcera to dělá taky a to už ji budou 4r :roll: Je taková bezprostřední,s kaž­dým kamarád a když vidí,že někdo jí,
hned je zvedavá co má a chce taky,přitom je na jídlo hrozně vybíravá .. Vždy se to snažím nějak usměrnit,dle situace,ale zatím jsem se žádnou negaci nesetkala,vždy ji lidí nabídnout,což se snažím oplatit a dám cizím dětem něco od nás…

jenny.fields
Generální žvanilka 24602 příspěvků 22.08.18 11:46

No asi stejne. Vysvetlovat, neposlechnes, hned dusledek. Vetsina lidi fakt nenosi jidla tolik, aby tim krmili cizi deti.

unuděná
Kelišová 5383 příspěvků 1 inzerát 22.08.18 11:48

Jaj, chápu, že je ti trapně, já tohle úplně nesnáším (z pohledu, že by mé dítě od někoho něco loudilo). Asi bych prostě stála dceři víc za zadkem a zakročila okamžitě, jak se k něčemu takovému schyluje. Odvedla bych jí k sobě, nabídla vaše jídlo a pokud by nechtěla a dál loudila, taky bych odešla. Zkus se jí zeptat, co jí přijde lepší na jídle ostatních dětí (speciálně pokud je to úplně totéž, co máš s sebou), už by ti měla být schopná to vysvětlit. Držím pěsti.

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 10398 příspěvků 22.08.18 11:50
@Anonymní píše:
Dobrý den,

dcera 2r7m, velice společenská, je hodná, poslouchá - docela, je trochu divočejší, ale ne ve smyslu, že by zlobila a neposlouchala, vzteká se dle mého uměrně svému věku, vlastně co tak vídám i dost méně, je přátelská, veselá, ráda blbne, pořád vymýšlí skopičiny, lítá.

Co mě ale trápí, že pořád něco loudí. celkově je to velmi nežravé dítě, normální jídlo sotva pozře, max suchou rýží a těstoviny :zed: jediné co jí je ovoce, naštěstí. Jako svačinu má jogurt nebo domácí přesnídávku, někdy domácí buchtu, ovoce..když jdeme na hřiště beru sebou toho dost, protože pořád loudí jídlo, jak uvidí, že nějaké dítě něco má, hned tam běží a chce taky a dnes? Dnes si hrála s chlapečkem na písku, ten běžel za mamnkou na lavičku, dcera za ním, já se zvedla, že jdu za ní, aby něco, ale nestihla sjem to, maminka vyndala tyčinku - takovou tu z DM pro děti a podávala ji synkovi a dcera ji vzala do ruky a kousla si :roll: tak ji to maminka velice rozpačitě nechala, bylo vidět, že ji to vadí, omluvila jsme se a nabídla naše - sušenky, též dětské z DM, dnes jsme bohužel tuto tyčinku neměla..bylo mi trapně..dcera nechtěla odejít ještě ke všemu, měli krabičku s vínem, ak jí říkám, že máme taky víno, meloun, toast s přírodním sýrem, ty sušenky, takže svačina byla, ale to naše nechtěla apořád otravovala tam, tak jsme ji řekla, že zlobí a neumí se chovat, že jr to svačina chlapečka a odtáhla ji domů, naštěstí řvala jen chviličku a pak si to nechala vysvětlit, že jdeme domů, ale štve mě to, mohly jsme tam být déle, aby se vylítala..

Přes léto tu měla sestřenic, ta má 2 děti a společně jsme chodily na hřiště, vzaly piknik deku a daly společně jídlo, někdy si přisedly ostatní děti - já s tím problém nemám, at si sednou a dají, pokud mohou a maminky dovolí, jenže většina lidí s tím problém má a dcera to dělá, o to hprší jak je společenská a chce dělat to co ostatním někdy třeba si vezme naší svačinu, ale chce svačit u těch dětí, se kterými si hrála, že si jde a sedne k nim na lavičku či na deku a bohužel, většina maminek kouká dost divně, tak dceru tahám pryč.

a hlavně s tím jidlem, já nevím jak už jo to odnaučit, nevim proč to dělá, vždy mám toho sebou dost, aby neměla na něcio hut, nežebrala a stejně chce to jejich, kolikrtá uplně to samé!

pořád trplivě vysvětluju a když začne vyvádet, jdem prostě pryč, ale trvá to už dlouho a nelepší se to, jak byste postupovaly vy?

Já nechám všechny děti si od nás svačinu ochutnat :nevim: Syn se taky dívá u jiných, co mají. Řeknu mu, že se musí poprosit. Ne si to vzít sám. A má nabídnout svoje. Ne mu sníst vše, třeba jen sušenku za sušenku. Je i kluk, co mi drze leze do tašky. Toho okřiknu, že si tam nic nedal a jeho máma ví, jaký je to loudil a většinou už startuje.

Uživatel je onlinealisekR
Kelišová 5009 příspěvků 22.08.18 11:50

Nevím, co řešíš. Popadni dítě a odnes ho pryč. Důrazně vysvětlí, že nemůže cizím lidem brát jídlo, že je to ošklivé. Pochopím, když by se přihnal prcek, který sotva umí chodit. Nic proti, ale mi občas přijde, že tu zakládají podobné věci maminky, co si neumí poradit s malým dítětem. Pokud budeš svoji dceři opakovat, že se to nedělá…brzo to pochopí. To se fakt neboj. Dítě se učí zkušenosti a souvislostmi.

Halamka
Závislačka 3462 příspěvků 22.08.18 11:51

Také jsem z těch, kterým by toto nevadilo. Obzvlášť, kdybych viděla, že se maminka dítěte omlouvá nebo nabízí něco na revanš. Jako kdyby maminka seděla s mobilem v ruce a dítě se chodilo krmit jinam bez jejího zájmu, tak bych asi reagovala, ale na ní, ne na dítě.
Podle mě si malá myslí, že „u sousedů je tráva zelenější“, že mají něco jiného, nového pro ni. A asi bych ji za to nějak moc nekárala. Pokaždé bych ji opakovala, že má vlastní, pokud si něco vezme od jiných, dala bych jí její sušenku a ať ji dá tomu druhému, že se tak podělí. Pokud si k někomu sedne na piknik, zeptala bych se, zda to vadí a pokud ne, tak bych ji asi nechala a přihlížela zpovzdálí.

zrcadlo
Kelišová 6618 příspěvků 22.08.18 11:53

A co doma, tam taky loudí? Mně to dělalo mladší dítě, ale doma jsem si vždycky vzala něco, co má ona taky ráda, a důsledně jsem opakovala „tohle je mámy jídlo, ty máš tamhle na talířku“ a i na brečení „ale já to chci jen ochutnááááát“ jsem prostě nedala s tím, že každý má svoje a má tam to samé. Teď si klidně před ní dám čokoládu a nechá mě ji sníst bez nějakého sápání, nebo si poprosí, jestli by mohla ochutnat to samé, ale žádné vrhání se nekoná.
Upřímně by mi taky bylo nepříjemné, kdybych rozdělávala jídlo a cizí dítě by mi do toho jídla hráblo rukou nebo si přímo kouslo, ve 2,5 letech už to není miminko.

ahhotep
Kecalka 333 příspěvků 22.08.18 11:54

Hmm, mně nevadí, když k nám přijde cizí dítě sedne si, naopak, jsme ráda, že si má malej s kým hrát :D co se týče jídla, ráda nabídnu, ale třeba u té tyčinky, ty nosim tak jen pro něj, takže kdyby mi dítě kouslo do tyčinky a já mu ji nechala, už nemám pro syna :D ale ovoce ráda nabídnu..nebo bych kousek uloupla a dala i z té tyčinky, aspon by se syn naučil dělit..

mně vadí jen lidi, co vidí, že jejich dítě k nám jde aloudí a neráčí se ani zvednout a dělají, že to nevidí a ty cizí ženo starej se a nakrm ho, to mě vytáčí, ale když přijde maminka a omluví se a chce i ona něco nabídnout, pohodaa

ale taky vidím ty negace okolo, lidi vychovavají z dětí sobce a pomalu asociály, je rodina na dece, mama, táta a dítě, přijde k nim cizí dítě s jejich si chce hrát, to dítě by si i hrálo, ale oni ho vyhání, tak přijde maminka a odtáhne ho, njn, nechtějí být rušeni, pak ale nechápu proč piknikují na hřišti :D ale každého věc..

nám zas dnes jedna paní půjčila koloběžku, syn na ni ještě neumí a chtěl to zkusit, tak jdu a říkám ,at to nechá, že to není jeho a ona at si to půjčí, tak jsme ho nechala si to zkusit, pak přišel ještě jednou a vlezl na ni a zas šel a pak slyším jak paní říká do telefonu manželovi, když odchází,m no dobrý, jen jedno decko otravný, pořád nám bralo koloběžku :zed: no lidi no..se z nich nepo..

dcěři vysvětluj, případně ji dej její svačinu a zeptej se, zda nevadí, že posvačí s jejich dítkem, jako když někdo sedí na lavičce s dítetem a přijde jiné, to snad někomu vadí, že si k nim sedne? teda když nebere to jídlo, třeba ji postačí sedět a mít u sebe své jídlo, max si ho budou čenžovat, ale kdo ví, to taky někomu může vadit :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 11:55

@alisekR vždyt píšu, že to dělám, akoát to nepomáhá a dělá to stále, už dlouho, proto se ptám na radu asi ne

Tichošlápek
Echt Kelišová 9651 příspěvků 22.08.18 11:55

Sebrala bych ji a odnesla. Na domlouvani ti evidentně kašle, takže ať rovnou vidí přímou a pro ni nepříjemnou reakci. Toto by mi vadilo jak z pohledu rodiče, tak z pohledu vyžíraného :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 11:56

@unuděná dcera ještě nemluví, jen pár slov a pár zvuků zvířat, takže proto ta domluva je u nás horší

Bubla_Bučková
Závislačka 3112 příspěvků 22.08.18 11:57

dobrý den, můžeme si k vám sednout na chvíli na deku? Nezlobte se, ale ne, chceme mít klid jen pro sebe… Nikdo neřekne a vadí mu to, ale aspoň se můžou produkovat moudra, že když se zeptam předtím, tak je to cajk :lol:

luca241
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 22.08.18 11:58
@Halamka píše:
Také jsem z těch, kterým by toto nevadilo. Obzvlášť, kdybych viděla, že se maminka dítěte omlouvá nebo nabízí něco na revanš. Jako kdyby maminka seděla s mobilem v ruce a dítě se chodilo krmit jinam bez jejího zájmu, tak bych asi reagovala, ale na ní, ne na dítě.
Podle mě si malá myslí, že „u sousedů je tráva zelenější“, že mají něco jiného, nového pro ni. A asi bych ji za to nějak moc nekárala. Pokaždé bych ji opakovala, že má vlastní, pokud si něco vezme od jiných, dala bych jí její sušenku a ať ji dá tomu druhému, že se tak podělí. Pokud si k někomu sedne na piknik, zeptala bych se, zda to vadí a pokud ne, tak bych ji asi nechala a přihlížela zpovzdálí.

To já bych se vůbec neptala kohokoliv,jestli to vadí .pze ne každý umí říct ne,takže tam vlastně to dítě nechá,ale přitom je vnitřně nasrany,…dle mě má málokdo opravdu tak vřelý vztah k cizím dětem,že by je s otevřenou náručí a srdcem a s radostí pohostil na pikniku. :nevim: .teď jsme zažili podobnou situaci na dovolené.byla tam tak 5 léta holčička,které se rodiče nevěnovali.porad se k někomu přidávala ve vodě,na suchu,…nikdo ji v podstatě nic neřekl,jelikož nám ji bylo na jednu stranu líto .na druhou stranu také ale už všechny dost opruzovala.a byla to chyba hlavně rodičů.

unuděná
Kelišová 5383 příspěvků 1 inzerát 22.08.18 12:05

@luca241 Taky nemám ráda tyhle „přehnaně přátelské a sociální děti“. Přesně jedno takové dítě jsme potkávali roky na dovolené (rodiče poblíž měli chatu), říkali jsme mu Klíšťák a oscilovali jsme mezi zpruzelostí a lítostí nad ním, přesně jak píšeš :think:

Mám kamarádku, která se chlubí tím, jak se její dcera (6let) nikdy nikoho a ničeho nestyděla, jak je společenská, navazuje kontakty v MHD, restauracích apod. Pro mě je to ostuda spíš než co jiného. Málokdo totiž malému dítěti řekne „běž si za maminkou, my tě tu nechceme“ a tak jí trpí a trpí. Zrovna nedávno dávala na FB fotku její holčičky v restauraci, kde sedí na klíně mladému muži, vedle něj jeho přítelkyně, oba před sebou víno a na stole květinu. Trapas, že nechá dítě otravovat mladý pár na rande a ještě větší, že si je pak vyfotí a postne to na FB :oops: Ale to samo není příklad zakladatelky..

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Uprchlíci se z Turecka valí dál: Moře vyměnili za souš, počty strmě rostou

Díky nasazení evropských hlídkových plavidel se sice podařilo omezit cestu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama