Dcera nechce usnout

9
20.7.15 22:32

Dcera nechce usnout

Zdravím maminky, mám takový „problém“. Dcera, 2 roky a 3 měsíce, odmítá večer usnout. Začalo to tím, když jsme odnaučili používání dudlíku. To bylo docela v poho, ráno si sama dudlík vyhodila z okna, než šla odpo spát, jsme se podívali z okna a řekli jí, že dudlík si odnesl mraveneček pro své miminko. Odpolední spaní bylo s kraválem, usnula po hodině pláče na půl hodiny, pak už né. Večer (ve 20.00) jen řekla, že má dudlík mraveneček a v poho usnula. Spala až do rána v klidu. Před spaním vždy si řekla dudlík - mraveneček a bylo vše ok. Je tomu necelé 2 týdny. Teď poslední týden nechce usnout, pořád vymýšlí, chce tam a tam, pak zase škrábat, držet za ruku, jít do obýváku na gauč - prostě podle mně vymýšlí. Dřív jak ve 22.hod neusne! Být na mě, tak ji nechám vyřvat v postýlce a jsem trochu ráznější, ale chlap je slabé povahy a nedokáže ji poslouchat, tak s ní běhá od ložnice po obývák, nosí ji atd. :roll: Když já se s ní „nemazlím“ tak je zas na mě jak pes, jak bych jí nějak ubližovala. Pořád mi říká, ať ji vrátím ten dudlík, ale já si myslím, že dudlíkem to není, že by ho vzpomínala pořád a při pláči by se ho doprošovala. Taky ho napadlo ji nedávat spát odpo, ale na to je podle mně ještě moc malá. Vždy odpo usne, teď převážně jen u pohádky na PC ( z čehož taky nejsme moc nadšená). Dle mého názoru ví, že s ní budem po večerech „blbnout“, že je tatínek slaboch a maminka nechce poslouchat blbé řeči, ta k toho zneužívá… :nevim: Nemáte s tím, prosím Vás, některá zkušenost? Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4104
20.7.15 22:38

A nemůže to souviset teď s tím vedrem??? spousta děcek (a dospělých jakbysmet) nemůže večer zabrat, prostě vedro, fuj. když už to chvíli zvládala bez dudla, tak bych myslela že to může být tím… z vedra nemůže usnout a vzpomene si, že jí v tom dudlík pomáhal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9139
20.7.15 22:43

Řekla bych, že lravda bude někde uprostřed. Já bych tedy nenechávala vysloveně vyřvat, ale zase dovolit jí všechno a obskakovat ji je taky pěkné blbost. zkusila bych posunout třeba o chvíli dobu ukládání, ale pak trvala na tkm že z postýlky už se nevylízá, max, vyčůrat, jednou napít. A jinak ať je v postýlce a třeba si prohlíží knížku nebo hraje s plyšákem, ale už se necourá po bytě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1482
20.7.15 22:46

Přidávám se k těm vedrům, já teď uspávám natřikrát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14974

Jednak vedro a za druhe to souvisi s obdobim vzdoru. U nas deti hlavne porad couraji curat, chteji piti… Pomuze jedine byt razna, vycurat fakt pred spanim, piti k posteli a na dalsi veci nemaji nárok, casem se to srovna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1482

Pomohla nám mokrá plínka na nožičky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
20.7.15 22:49

Máme to doma podobné, jen dudlíku je prcek zbaven už 3/4 roku, takže to není na co svést:-) Hodně lidí mi říká, že je to tím horkem a že je dlouho světlo. Byla jsem zvyklá po uložení dětí pracovat, za poslední 2 měsíce jsem neudělala skoro nic, protože když od osmi do desítí lítám 40× do ložnice, vracím ji do postýlky, dávám ji na nočník, napít, hážu zpět peřinu s polštářem, utěšuju, vyhrožuju… po té desáté, kdy konečně usne, už fakt nemám na nic sílu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
20.7.15 22:49

Vedro mě taky napadlo, třeba včera večer, když šla do obýváku, tak tam usla hned - máme tam o dost chladněji. Z postýlky už umí sama vylézt, tak o to to je horší :,( Já bych jí neobskakovala, ale to bych musel aposlat chlapa někde aspoň na týden, než by se zas naučila… On ji prostě dovolí vše a to je zas na mé nervy!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2019
20.7.15 22:51

Naše malá má 2 roky a 5 měsíců a jsme na tom podobně, ale u nás je to zase místo dudla-muchlací plinka, kterou cucá v puse. Když jsme ji ji vzali, tak také vubec nemohla usnout, jít spát o půl jedenácté pro ni nebyl problém. Máme kamarádku dětskou doktorku a ta má vystudovanou dětskou psychologii. A ta říká rozhodně nebrat, že je to před spaním uklidnuje a navodí je to ke spánku. Že těm, co se zeberou tady ty konejšidla, tak to nahradí třeba kousáním nehtů. Že to co, vidívá v dnešní době, jak mají tříletáci precizně ohryzané nehty. Že se jedno zlo, nahradí ještě větším zlem.,které pak přerůstá v těžký zlozvyk do života. Tak mi jsme cucací plínu vrátily a říkám si, šak do první třídy sní nepůjde ))))))))) a co, zase se parádně sklidnila a usíná parádně. A jak říká kámoška, ještě není v hlavě připravená nato, aby přišla o svůj fetíček - berte s humorem.

Příspěvek upraven 20.07.15 v 22:56

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
20.7.15 22:52

Tak to je jak u nás přes kopírák! Na mašli! :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1549
20.7.15 22:53

Dudlik nevracet! Myslim, ze hraje roli to vedro, vecer je konecne po celem dni slusne tak deti nabiraji novou energii. Teda nase mala to tak ma. Cely rok chodi spat v osm a ted jsme jeste v devet na zahrade, kdyz je tam tak dobre a v pul desaty ji nazenu do postele a jsem s ni dokud nespi. Vymysli, to dela i nase mala a dudel nema. Muz ti to dost kazi, at ti do toho nekeca, kdyz jde spat a je vycurana tak uz se z postele neleze a hotovo. To bysts mohli delat do rana co mala vymysli. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
20.7.15 22:54

@kotýsek To chcete říct, že mám dudlík vrátit? A náhodou to nebude tím a budem zas tam kde předtím. Přece kdyby ten dudlík tak chtěla, tak si o něj řve…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
20.7.15 23:00

Teď mě napadlo…dnes bylo u nás chladněji ráno, tak jsem celý barák pootvírala a všude se příjemně ochladilo. Odpo usla do 10 minut. Jinak to taky trvalo min 40 minut. Snad to bude tím teplem. S chlapem se o tom nedá nikdy rozumně mluvit, už když jsem odnaučovala noční kojení (vstávala jsem co hodinu), tak to taky měl keců, že se nevyspí atd. prostě SOBEC - tam je zbytečná debata!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2019
20.7.15 23:05

@Dejsy
to neříkám, ale u nás to tak je. Zase začala spávat a. Naše malá to má, jako největší slast, lehne, roh vrazí do pusy a druhým rohem se lehtá pod okem a za okamžik je tuhá. To nedávno nebylo, pořád volala a vymýšlela a to chce a ještě tamto a vysmrkat a zase napít a to a hned bylo 22.30 a tet je klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
20.7.15 23:17

@Dejsy
Já bych spíš taky řekla, že to vedro.. Syn má 2 roky a to samé. Se spaním nikdy problémy neměl, ale teď chodí spávat tak v devět a někdy je to s cirkusem.
Je prostě dlouho světlo a horko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama