DCERA - PRSA - 8 LET

3
23.6.21 22:40

DCERA - PRSA - 8 LET

Ahoj, upřímně v té škále kategorií nevím kam to zařadit…

Mám dceru, je jí 8 let (v říjnu 9) a začaly jí růst prsa. Tak jsme vyrazili na endokrinologii, tam nas poslali na gynekologoii a díky mé vadě (xxx) nás poslali i na genetiku a pak zpět na endokrinlogii, kde nam rekli, ze proces započala hlava a že jediná možnost aby mela v dospelosti vic nez 150cm je hormonalni lecba… tzn, chodit jednou tydne asi tri mesice a pak jednou mesicne a pak… nez to nebude potreba…na injekce hormonu. A ještě jdeme v srpnu na konzultaci k jiné lékařce abysme měli názor druhého lékaře.

Zajímaly by mě názory všech? kdo něco podobného zažili a byli ve stejné kůži rodiče, který má rozhodnout o zdraví dítěte… a nebo z druhé strany, jako děti co stály na druhé straně a nikdo se s nimi o tom nebavil a rodiče jen řešili.

Za mne bych uprimne do toho asi nešla, no tak bude malinká…ale bude zdravá a bude to ona a nic nebude mít navíc (ano, oba rodiče jsme vysocí, ale rozvedení, tak resim i mimo „rodicovskou bublinu“) malé holky myslím mají výhodu oproti tem vysokým… prostě bych to nechala at to je tak jak to má být a ať dospívá jak má… já jí můžu poskytnout oporu a všechno co vím co jí může pomoci… pro mne bude láska největší tak jako tak… a ještě jí i řeknu co my jako rodiče teď řešíme a budu chtít vědět její názor (už ze své vůle oproti nasi oponaci, ze je nadherna takova jaka je, podstoupila prisiti usi v castecne narkoze), ale na druhou stranu nevim jak velkou vahu tomu 8mi letemu rozhodnutí dát…

Tak prosím o názory a zkušenosti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
665
23.6.21 22:48

Já bych do hormonální léčby šla. Ano malé holky jsou líbivé, ale pod 150 je to hodně omezující. Třeba jenom takové řízení auta by pro ni byl velký problém…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.6.21 22:54

Já jsem malá 152 cm. Kdyby kdysi nabídly mým rodičům tuto variantu, neváhala bych.
Každopádně moje kamarádka má dceru a ta by v dospělosti byla hodně malá také. Nasadily jí hormonální léčbu a je zdravá, vysoká baba. A je ráda!!! Velmi. Já bych do toho šla. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
899
23.6.21 22:54

Mám známou od dětství, a ta podstoupila léčbu. Byla taky hodně malá. I ostatní děti si z ní dělaly bohužel srandu. Přesně nevím jak dlouho léčba trvala. Ale vytáhla se. Je naprosto zdravá, teď porodila chlapečka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
23.6.21 23:01
@Angry_birds píše:
Mám známou od dětství, a ta podstoupila léčbu. Byla taky hodně malá. I ostatní děti si z ní dělaly bohužel srandu. Přesně nevím jak dlouho léčba trvala. Ale vytáhla se. Je naprosto zdravá, teď porodila chlapečka.

Presne kvuli posmechu sla dcera už na přišití uší… protože jí docela odstavaly a děti se jí posmívaly sama z vlastniho rozhodnutí… já sama bych do toho dobrovolně nešla… takže ji obdivuji.

Doktorka nam rekla, ze by cca do roka mohla zacit mit periodu a do dalsiho roka by prestala růst… tedy cca v necelych 11 a ja si uprimne nevybavuji, kdy jsem mela prvni periodu ani kdy jsem prestala rust, ale vim, ze ve 13ti jsem byla uz vysoká… (175cm)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13473
23.6.21 23:09

Mam 153 cm a jsem spokojena, ale pod 150 bych zase uz mit nechtela. :think: Pochopila jsem, ze okolo 150 cmbude mit s hormonalni lecbou, takze ano, sla bych do toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
899
23.6.21 23:15
@Twirxie píše:
Presne kvuli posmechu sla dcera už na přišití uší… protože jí docela odstavaly a děti se jí posmívaly sama z vlastniho rozhodnutí… já sama bych do toho dobrovolně nešla… takže ji obdivuji.Doktorka nam rekla, ze by cca do roka mohla zacit mit periodu a do dalsiho roka by prestala růst… tedy cca v necelych 11 a ja si uprimne nevybavuji, kdy jsem mela prvni periodu ani kdy jsem prestala rust, ale vim, ze ve 13ti jsem byla uz vysoká… (175cm)

Taky mi odstávají uši, ale nikdo se mi za to nesmál. Ale zase sama měřím 176 cm, a byla jsem nejvyšší ve třídě, takže mi říkali lampo, žirafo…

Chápu, že máte obavy z léčby, ale šla bych do toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
23.6.21 23:17

Teda v tomhle se úplně neorientuju. Ale já jsme měla první menstruaci brzo a narostla jsem po ní minimálně o 15 cm a rozhodně jsem nepřestala růst do roka. Určitě bych šla konzultovat jinde, dá se zjistit i kostní věk, který nemusí biologickému plně odpovídat. Ten by taky mohl napovědět. A jestli by řekla to samé, tak bych do injekcí určitě šla, mít 150 cm není ani u dívky zrovna výhra. Nebude se moct věnovat některým sportům, bude všude nejmenší, výšku pod 160 cm za sebe vnímám jako typ postižení (samozřejmě mírný typ) a je možné, že vám to dcera jednou vmete do tváře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1370
23.6.21 23:23

Matko neblbni, dej ji na hormony at je vysoka a nema pak depky z toho, ze je mala. Mam 178 a jsem za to fakt rada, byt mensi tak nevim. Jednou by Ti to fakt mohla setsakramensky vycitat, ze jste ji jeste v cas nepomohli jen proto aby do ni necpali hormony a injekce.
Jakkykolik lekarsky stav, cim driv se resi tim lip a je celkem jedno jak je to decko maly… vim to z vlastni zkusenosti, mam problemy s mocakem a lecilo se to az mi bylo 11… kdyby s tim zacli nasi uz okolo peti a proste si se mnou vytpeli vsechna vysetreni vcetne opakovanyho cevkovani apod tak jsem mohla mit alespon normalni prvni stupen a ne ze jsem nemohla jezsit na tabory, do skoly v priode a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13473
23.6.21 23:28

@Markéta Rudná Ja od prvni MS nevyrostla ani centak. Takze to tak byt muze… Jinak vnimam svych 153 celozivotne spis jako vyhodu. Chlapa jsem mohla kterehokoliv ( a i 198 cm jsem mela :mrgreen: ), vsude se vejdu… :mrgreen: a vypadam jako holcicka i ve 40 :palec:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8281
23.6.21 23:31

Šla bych do těch hormonů. Pod 150 cm je prostě moc málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2676
23.6.21 23:31

@Markéta Rudná
Pokud vnímáš výšku např. 158 cm (u ženy) jako postižení, jsi postižená ty, ač ne tělesně 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32843
23.6.21 23:40
@Markéta Rudná píše:
Teda v tomhle se úplně neorientuju. Ale já jsme měla první menstruaci brzo a narostla jsem po ní minimálně o 15 cm a rozhodně jsem nepřestala růst do roka. Určitě bych šla konzultovat jinde, dá se zjistit i kostní věk, který nemusí biologickému plně odpovídat. Ten by taky mohl napovědět. A jestli by řekla to samé, tak bych do injekcí určitě šla, mít 150 cm není ani u dívky zrovna výhra. Nebude se moct věnovat některým sportům, bude všude nejmenší, výšku pod 160 cm za sebe vnímám jako typ postižení (samozřejmě mírný typ) a je možné, že vám to dcera jednou vmete do tváře.

8o Průměrná výška žen byla v roce 2002 164,9 cm
https://www.uzis.cz/…na/48_02.pdf

To je jen pět centimetrů nad tím tvým „postižením“… :lol: ženská 160 cm je malá, ale ne postižená

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2547
23.6.21 23:57

Také bych byla pro hormony- máme v rodině 2× tento problém-

• sestra a její dcera do hormonů šla a je ráda- právě je jí 13.let, plně menstruuje již asi 3 roky a momentálně je na výšce cca 154 cm.
  • teta a její dcera do hormonů nešly (dceři je momentálně cca 30.let) a výška je do 150 cm- dělá jí to velké potíže- kvůli výšce musela rodit jen císařským řezem, měla problém s řidičákem, ale taky s oblečením, botami, vybavením domácnosti…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
23.6.21 23:59

Oki, slovo postižení vnímáte asi jinak než já, beru to jako odchylku od normy, která jejímu nositeli může a nemusí komplikovat život, rozhodně to není důvod si z toho člověka utahovat nebo diskriminovat. Vidím, že jsem trochu zvedla tlak :lol: Tak já nevím v jaké sociální bublině žiju, ale všechny malé ženské co znám, jejich výška štve a komplikuje jim život. Sestřenice 158 cm téměř vůbec neslézá z podpatků, kámoška měla našlápnuto na kariéru baletky 156 cm a má smolíka, skupině v práci každý říkal ze srandy, dlouhý, malá a krátkozraký. O některých sportech ani nemluvím. Ale když to někomu nevadí a vyhovuje, tím líp pro něj, ale když se tomu dá zabránit,..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat