Má jít dítě do ordinace samo?

240
21.6.21 14:26

Má jít dítě do ordinace samo?

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, od jakého věku necháváte chodit děti samotné do ordinace. Stalo se mi teď během týdne, že mi zubař řekl, že mám počkat na dceru (9) v čekárně, než provede zákrok a nyní sedím u logopedky, kam jsem přišla se synem(6) a řekla, že minule byl už vevnitř sám, když šel s manželem, tak ať ho nechám jít samotného. Jak to máte vy? Já se tedy necítím moc dobře, ale třeba je to tak běžné, jako součást procesu osamostatňování?
Díky za názor! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22382
21.6.21 14:29

Zrovna tyhle dvě věci bezproblemu. Logoped chce vidět jak dítě reaguje bez rodiče, u zubaře je dítě zas většinou klidnější, když nemá rodiče za zadkem. Jako máš právo tam být, vyhodit tě nemohou, ale je to běžná praxe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16578
21.6.21 14:33
@BlueFox píše:
Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, od jakého věku necháváte chodit děti samotné do ordinace. Stalo se mi teď během týdne, že mi zubař řekl, že mám počkat na dceru (9) v čekárně, než provede zákrok a nyní sedím u logopedky, kam jsem přišla se synem(6) a řekla, že minule byl už vevnitř sám, když šel s manželem, tak ať ho nechám jít samotného. Jak to máte vy? Já se tedy necítím moc dobře, ale třeba je to tak běžné, jako součást procesu osamostatňování?
Díky za názor! :kytka:

Nikdy jsem nenechala dítě v ordinaci lékaře samotné a to už jsou v pubertě :nevim:

To jedině v budoucnu u gynekologa případně u vyšetřování nějakého chlapeckého „intimního problému“ (pokud by mou přítomnost nechtěli, o čemž pochybuji)… jiná situace mne asi aktuálně nenapadá, proč bych je měla nechávat samotné.

Že lékař nemá žádné právo Tě vykázat, ale určitě víš, viď… (?) :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31801
21.6.21 14:34

Řídím se dětmi. Pokud chtějí jít bez doprovodu, jsem s tím v pohodě. Pokud mě vyhazuje personál, uplatňuji §28 zzs :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50813
21.6.21 14:34

U logopeda bych to asi pochopila, ale i tak by to měl ukázat. Jak s dítětem cvičit.
U zubaře bych samotné dítě v tomhle věku určitě nenechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69968
21.6.21 14:36

Pokud by s tím nemělo problém dítě, klidně bych vypadla, nelpím na své přítomností. Pokud by na ní lpělo dítě, tak bych tam zůstala bez ohledu na přání personálu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2530
21.6.21 14:39

U logopedky se u nas byt uvnitr naopak musi, abych vedela, co mame cvicit. K psycholozce chodi sam a ja mam klidecek venku. Sama jsem zacala chodit po doktorech tak od 11 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7372
21.6.21 14:39

Syn chodi na logopedii sam(6 roku). Spolupracuje lip, kdyz tam nejsu. Se mnou se predvadi. Odcvici si a na poslednich 5 minut me logopedka vola. Treba tvoje dite taky lip spolupracuje, kdyz je samo :think:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
21.6.21 14:41

U zubaře nechávám děti samotné tak od 5 let (pokud není problém, to jdu radši dovnitř, aby bylo dítě klidnější), na logopedii bych nechala klidně i dřív, ale naše logopedka chce i součinnost rodiče, takže bohužel :P Do ordinace praktika chodíme taky společně, protože to vyžaduje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2626
21.6.21 14:44

Na logopedii chodily děti do ordinace samotné prakticky od začátku (4 roky), u zubaře se ptám jestli chtějí, abych tam byla - u klasického chtěly, k hygienistce šly samotné a čekala jsem v čekárně. K praktické zatím chodím s nimi, ale třeba u vyšetření na preventice už šly s dr. samotné do vedlejší ordinace (11 a 9 let) a já se sestrou vyplňovala papíry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25025
21.6.21 14:55

@BlueFox Tak asi záleží na tom, co se řeší, co je to za doktora, za vyšetření a jaké je dítě.

Na opakované rtg zlomené končetiny chodila sama se sebou i naše pětiletá, protože to tak chtěla.
K zubařovi, kam chodí syn už delší dobu, by na preventivku možná i šel do ordinace sám, na zákrok typu vrtání ne.

Na logopedii může dítě bez matky v místnosti i lépe spolupracovat.

Jo a dokážu si i představit, že matku hysterku doktoři v ordinaci nechtějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9379
21.6.21 15:00

U logopeda - pokud je to součást strategie léčby, pak bych pro jednou souhlasila. Pokud bych logopedku znala a věřila jí. U všech logopedů naopak byla má přítomnost žádaná. Několikrát jsem venku seděla s mladším dítkem, abych nerušila, na konec mě zavolala. U jedné jsem si musela dělat poznámky, kolik mi toho sdělila a jsem jí věčná za spoustu rad. U zubaře mě také sestřička vyzvala, abych zůstala v čekárně. Zrovna u dítěte, které mi v autě říkalo, že mě tam na extrakci chce. Tak jsem slušně řekla, že bych byla ráda přítomná, že jsme s dítětem domluvení, a že si stoupnu, kam mě postaví. Nebyl problém, byly milé. Pokud by byl, trvala bych na mé přítomnosti nebo s dítětem odešla. Druhému dítěti by to bylo fuk, tomuhle ne. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14545
21.6.21 15:10

Starší dceři je 7let a chodím s ní..chci vědět co se bude dít a rozhodnout. Sama šla akorát na předškolní test v poradně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2006
21.6.21 15:14

U logopedky bývají kluci sami hned od začátku, čili od 4 let. Jen úplně první návštěvu jsem byla s nimi. Jinak zatím nikde sami nebyli. Ale jsou malí, nejstarší má 6. Zubaře bych nechala samotný jen kdyby jim neměli vrtat, trhat nebo tak něco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20879
21.6.21 15:25

U zubařky byl 7 letý sám, u praktického si to také vyřizuje sám my jen stojíme a posloucháme jeho mudr si tak kontroluje komunikační schopnosti a vyspělost dítěte, akorát logo tam na té přítomnosti trvá aby vysvětlila co a jak
jo a u zubaře ho vrtali a zvládl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat