Dcerka 8,5 měsíce chce pouze mateřské mléko

493
15.5.18 07:48

Dcerka 8,5 měsíce chce pouze MM

Milé maminky, prosím o radu, protože už nevím co mám vyzkoušet.
Dcera se narodila přirozeně, ale předčasně ve 35+2 tt (2260 g a 48 cm), do teď je plně kojena a prospívá (přibírá cca 500 g za měsíc), i když jako malá hodně ublinkávala. Teď jí je 8,5 měsíce, váha cca 7,5 kg a 68 cm.
Od ukončeného 6. měsíce zkoušíme příkrmy..prvních pár dní to celkem šlo, i když snědla max. 5 lžiček…hrášek, brokolice, pastiňák, dýně jí docela chutnaly, ale mrkvičku nesnášela, tak jsem ji zkoušela po delší době. Jednou se ale stalo, že mi ji po chvíli celou vyzvracela i vypitým mlíčkem a od té doby je to horší a horší. Zkoušela jsem ji dávat i pauzu od příkrmů a pak zase zkoušet, i MM jsem zkusila do příkrmu přidat, ale otáčí hlavou, jazykem vystrkuje lžičku, rukama lžičku oddaluje do pusy a už je zázrak když se mi podaří jí do pusinky aspoň trochu dostat..teď to ale začala i prskat.
Když je u mě a dám ji žuzlat banán nebo křupku, tak to to bere spíš jako hračku na žužlání. Zkoušela jsem i pidi kousíčky rohlíku a žloutek když jsem ji měla na klíně a to otevírala pusinku a přitahovala si to, takže si myslím, že jí to chutnalo, ale po chvilce vždy vše vyzvrací.
Zvrací, ale docela často…cca 5× za týden z ničeho nic jí začne pumpovat bříško, tak ji otočím hlavičkou dolů a vyjdou z ní žaludeční šťávy s trochou MM.
Dávám jí také učící hrníček s čajem, ten má ráda hlavně kvůli savičce, ale vypije max. 10-20 ml denně…a často to jen natáhne a nechá vytéct z pusinky ven.

Snad jsem vypsala vše, na co jsem si vzpomněla…prosím o jakékoliv rady…už nevím jak jí zaujmout nebo co jí dát ochutnat, aby trochu začala jíst :nevim:

Děkuji všem a přeji krásný den :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16274
15.5.18 07:53

@kristyna92 a s pediatrem jste to řešili? Mně to přijde spíš na zdravotní problém, než na zkoušení nějakých rad od jiných maminek - to zvracení myslím, tak velké miminko už by asi tak moc zvracet nemělo, i když je nedonošené

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1268
15.5.18 07:57

Přibírá krásně, klidně bych počkala dokud se prostě nezačne natahovat po vašem jídle, jídlo nabídla spíš formou blw, prostě napařené kousky. Však ten první rok je spíš o seznamování se s jidlem. Třeba nebude mít ráda kašovitou stravu (první syn dodnes kaše nepozře, obrací se mu z nich žaludek)

Mrkev a kořenová zelenina vůbec bývá často alergenem, vynechala bych, pokud po ní zvrací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1308
15.5.18 08:02

Asi spise otazka na pediatra :nevim: takhle velke miminko uz tolik neblinka ne? Nase si po obede taky vzdy ublinkla, tak pul hodinky po vzdycky, ale jen takovej mini. Preslo to asi za mesic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
814
15.5.18 08:05

Mne maly zeleninu skoro nejedl, az kdyz jsem pridala maso, tak se to zlepsilo. A ovocne presnidavky jsou top.

Oboji mu varim lehce tekutejsi. Zezacatku nejedl, pokud konzistence nebyla opravdu velejemna, pochopila jsem, kdyz jsem zkusila kupovane a tomu se tak nebranil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20711
15.5.18 08:30

Moje dítě bylo blicí od mimina, takže mě to nijak nevzrušovalo. Příkrmy nejedla taky. Zabralo na ní až normální jídlo. A třeba po jogurtech blila snad do dvou let. Dneska je jí šest a jogurtama, sýrama a i kravským mlíkem se láduje pořád a vůbec nic jí to nedělá. Ale jestli jí zničehonic začne pumpovat bříško, řešila bych to spíš u doktora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9133
15.5.18 08:50

@Capretta máme to úplně stejně, malý začal zeleninou a jakmile jednou ochutnal maso, od té doby samotnou zeleninu nechce. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9133
15.5.18 08:51

Řekla bych, že je to otázka spíše na pediatra, nejde ani tak o to, že nechce jíst, ale o to zvracení..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7379
15.5.18 09:45

@kristyna92Syn do9m nechtěl nic jen mateřské mléko…to zvracení řešit s Dr…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6553
15.5.18 09:45

Ani jedna z mých dcer nikdy nejedla prikrmy. Obě začaly jíst po 1roce a to s námi normální jídlo, jasně nekoreneny, ale žádný mixovany, normálně na malý kousky. A je taky pravda, že po tom 1 roce jsem oběma sebrala mléko přes den a dostavaly až večer a v noci/ráno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1681
15.5.18 10:25

Zvrací jen jednou denně, ani to ne. To nevidím jako problém. My, co měly blicí mimina (20× za den) bychom to braly za úspěch. Dcera mi začala akceptovat jinou stravu než UM až po roce. Do té doby ani omylem. Ještě v 18 měsících byly dny, kdy byla jen na UM, nic jiného jsem do ní nedostala. A jak hezky vyrostla. Dnes je to šestiletá slečna, která zbaští kde co. Po zkušenosti s mým dítětem nějaké tabulky zahazuji. Co byste řekly o dítěti, které v roce a půl za celý den nesní ani gram normálního jídla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9133
15.5.18 16:45

@Lerista jenže je rozdíl, když mimi celý den ublinkává po jídle, než když se mu zvedá žaludek a zvrací. Já mám taky blicí miminko, ale prostě ublinkává a nezvedá se mu žaludek. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1681
15.5.18 19:27

@Aduš8 Mě doktor říkal, že je celkem jedno jak zvrací, dokud přibírá. Tak jsem to nijak neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
493
15.5.18 20:46

Děkuju vám všem za rady..zkusím ještě zavolat doktorce co mi na to řekne.

Když byla malá tak hodně po kojení ublinkávala, ale tohle už opravdu není ublinkávání, ale zvracení, kdy jí pumpuje bříško…a je to buď z ničeho nic (třeba když leží na dece a hraje si) nebo když se mi do ní podařilo po kousíčkách dostat třeba 2 lžičky příkrmu, pak jsem zkusila ještě trošku a najednou jí to zase nakoplo a vše vyzvracela. Nestává se to vždy, ale hodně často…a navíc s těmi příkrmy je to prostě čím dál horší…dá se říct, že teď už nechce ani to málo co se mi předtím do ní podařilo dostat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama