DEFINITIVNĚ UMĚLÉ MLÉKO?

488
20.3.05 16:18

DEFINITIVNĚ UMĚLÉ MLÉKO?

Ahoj holky, potřebuju povzbudit.

Už asi tak před měsícem začaly naše problémy s kojením (to byly malému necelé tři měsíce). Kojila jsem vždy jen z jednoho prsu a právě před tím měsícem se malý začal po několika minutách pití vztekat, vždycky párkrát potáhl a začal řvát, tak jsem mu začala nabízet i druhý prs, tím se dorazil a byl pokoj. Začal taky vyžadovat častější kojení, hlavně v noci - to i po hodině (a to už byly doby, kdy se mi budil jen dvakrát za noc). Nejdřív jsem si myslela, že je to růstový spurt ve 3 měsících a že když budu častěji malého přikládat, tak se tvorba mléka upraví. Ale posledních pár dnů už se začal vztekat i u toho druhého prsu a ani intervaly kojení se nijak neprodlužovaly, spíš naopak. No a dneska, když jsem ho začala kojit, nepil ani těch pár minut, ale začal se vztekat hned, chvíli jsem to ještě zkoušela z obou prsů, ale malý vždycky zkusil cucat, ale hned začal ječet. Tak jsem si řekla, že mléko odstříkám a nakrmím ho „ručně“. Ale co se nestalo, mlíko nikde, po skoro hodinovým úsilí jsem vytáhla z obou prsů dohromady třicítku! (Mám odsávačku od Aventu, se kterou jsem v lepších časech odstříkala během deseti minut i 150 z jednoho prsu). Takže manžel jede do lékárny pro Nutrilon…
Myslíte, že je to definitivní konec kojení nebo se může ještě tvorba mlíka obnovit? Podotýkám, že od té doby, co tohle všechno začalo, poctivě vypiju denně 3 - 4 litry tekutin, piju mlíko, meltu, gravimilk…nevím, jak víc tvorbu mlíka podpořit.

Díky za vaše rady a názory. Strašně moc jsem chtěla vydržet aspoň těch 6 měsíců… :(

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
20.3.05 17:43

Definitivně UM?

Ahoj Jano
Já měla ten stejný problém, navíc po převážení u dětské se zjistilo, že malá za měsíc přibrala jenom 300g, takže jsme taky najeli na dokrm. Ostříkával jsem si co 2hod. a ze začátku toho taky nebylo moc. Vyzkoušela jsem vše, o čem jsem se dočetla a množství MM vzrůstalo. Jenomže malá prs odmítala dál. Byla jsem zoufalá, protože jsem si myslela že to dlouho nevydržím (taky jsem chtěla kojit, co nejdéle). Vydržela jsem to až do tohoto týdne (skoro 2 měsíce), teď mi odmítá i MM z flašky. Takže jsme asi definitivně na UM. Ale nejsi v tom sama (pro povzbuzení viz listárna „Nekojit je"), a kdyby se nezadařilo, dělala jsi, co jsi mohla a své zdraví a nervy máš taky jenom jedny.
Jinak, více najdeš v např.:
https://www.emimino.cz/modules.php?…

Držím palce, ahoj Gabika a malá (22t)

• Nahlásit
  • Citovat
206
20.3.05 17:51

Ahoj Jani
hlavně buď v klidu, když jsem byla nervozní nevymáčkla jsem ani těch 30 milíků.Nutrilon jsem zakoupila kolem 3-4 měsíce pro jistotu.
Byla jsem na větvi z toho, že mám málo mlíka a Honzík má hlad nebo, že mám prsa jako balóny a on nechce ani cucnout.Pak to nějak přešlo samo.Kojím pořád a Honzíkovi je skoro 8m.Mě na tvorbu mm pomáhal čaj pro kojící matky od Hippu.
Nejdůležitější je aby jsi byla v pohodě ty a mrňous.Mysli na to, že i kdyby se to nepovedlo nejsi o nic horší maminka než ta kojící.Mám pocit, že kolem kojení v poslední době vládne skoro hysterie a spousta mamin je z toho potom jen smutná.Takže hlavu vzhůru a s Nutrilonem nebo bez, šťastný miminko je to hlavní.Držím palce a palečky Hanyna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
20.3.05 18:21

Ahoj,
může to být samozřejmě z mnoha důvodů, našemu prckovi stačilo vyzkoušet x různých poloh, nakonec si vybral tu, co mu vyhovovala. Mimo jiné mu vadil sprchový gel, který jsem používala, nevoněl mu.
Chce to hlavně klid a snažit se často odstříkávat, i když to nepůjde, tak si z toho nic nedělat. To, že nekojíte neznamená, že jste horší. I nekojící matka dává dítěti to nejdůležitější - svojí lásku a péči.
Děti taky nechtěli moc pít při menstruaci. Přeju, aby to bylo jen přechodné a prckovi zas zachutnalo mlíčko od maminky.
Verča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
20.3.05 21:19

Ahoj já sem měla stejnej problém jako ty za šestinedělí malej nepřibral ani deko tak sme začali přikrmovat, Snažila sem se ho přikládat snad pořád abych se zase roskojila ale bylo toho mlíčka čimdál míň vydržela sem do pátýho měsíce a s přechodem na zeleninové příkrmy se malej odstavil zato teď se mě před měsícem nalily prsa jak kdybych měla kojit půl republiky ale prcek už nechce ani slyšet mrkev je lepší. Když sem potřebovala nebylo a teď je a není pro koho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
20.3.05 22:20

Ahojky, vydim, ze si toho vyskusala uz vazne dost. Mohla by si skusit kojit v pritmi a tichu, prave deti okolo 3-4m vsetko zacne rozptylovat. mne toto robil maly, ked si potreboval odgrgnut. A potom sa zase prisal. A robi ti to pri kazdom kojeni? Prave rastovy spurt sa prejavuje tym ze nejprv nechce moc pit a potom zas chce az moc a trva par dni, kym upravi mnozstvo mliecka.
U nas tiez prebehlo par obdobi, kedy sme jedli kazdu hodinu a to hlavne v noci a vzdy to preslo. Minule som si dala cierne pivo a prsia praskaju, same zatvrdliny. skus. A viem, ze su aj nejake homeopatika na zvysenie tvorby, opytaj sa v lekarni.Pocula som, ze pomaha aj vinea a susene mlieko. Mozno by stalo za to, skusit nejaku laktacnu poradkynu.
Skus futbalovu polohu, to je taka, ze mimco mas akokeby pod pazuchou, tazko sa to vysvetluje skus pozriet na nejaku stranku venujucu sa kojeniu napr. www.kojeni.cz
Prajem vela uspechov.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
488
21.3.05 07:04

Ahoj holky,
moc díky za rady.

U nás to nakonec včera dopadlo tak, že malý ode mě přes den nevypil prakticky nic, tak jsme se večer rozhodli použít ten Nutrilon, ale vůbec ho nechtěl. Vpravili jsme do něj stěží padesátku a to ještě musel manžel, ode mě to nechtěl vůbec.
V noci jsem byla rozhodnutá vydržet jen s kojením, což mi sice vyšlo, ale vypadalo to tak, že vždycky půl hodiny jsem mu cpala obě prsa, on se vztekal a skoro nepil, po tý půl hodině usnul a za půl hodiny už byl zase vzhůru…Ale něco se mu určitě povedlo vysosat, protože teď je docela spokojenej a hlady neřve…Zato já tu chodím jak náměsíčná 8O

Tak uvidíme, jak to půjde dál. Dneska jdeme k doktorce, tak se s ní poradíme, jak dál.

A černý pivo určitě vyzkouším, jinak máme za sebou všechno, co jste tu psaly.

Dám časem vědět, jak válčíme, tak nám držte palce, ať to zase rozjedeme naplno!

Jana+Matýsek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama