Reklama

Délka spánku a BT

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

saphire
Kelišová 6534 příspěvků 11.02.17 12:00
Délka spánku a BT

Prosím o rozluštění „záhady“.
U meření BT jde o to vstávat ve stejnou dobu a měřit teda ve stejný čas každý den, anebo jde spíš o délku spánku?
Protože když jdu spát v deset tak po-pá vstávám před šestou, o víkendu jdu spát i později a nevím jestli je teda ta teplota relevantní ve stejnou dobu když spím o 2hodiny méně. (Např dnes 36.8 (to je ten jakoby víkendový zkrácený spánek) a o dvě hodiny spánku později už teplota 37.1-což by byla běžná doba spánku). Počítám tu první, i když jsem po měření pak poctivě spala a nevstávala jsem po prvním měření.

Díky za odpovědi a přeju hezký víkend všem :kytka:

Reklama

Reakce:

Litta
Extra třída :D 13430 příspěvků 11.02.17 12:06

@saphire Je to potřeba vyzkoušet, někomu teplota neskáče ani když měří o dvě hodiny později. Ale obecně je důležitější ten čas než délka spánku. Také by ten nepřerušovaný spánek měl být delší než 4 hodiny. Jak jsi sama vyzkoušela, odpovídající je spíše to první měření.

saphire
Kelišová 6534 příspěvků 11.02.17 12:32

@Litta nevím jestli je to odpovídající, ale mám zvyk psát tu první teplotu ;) ale protože mě zajímá jak to je, tak jsem položila dotaz ;) protože vím že kdo směnuje a má i třeba noční tak měřit může ale zrovna tam asi bude teda důležitá ta stejná délka spánku, ne? ;)

Litta
Extra třída :D 13430 příspěvků 11.02.17 13:00

@saphire Vždyť jo, je dobře že se ptáš. ;) U směn bývá právě problém v tom, že se měří pokaždé jindy. Zvlášť když se pak míchají noční do toho. S tou délkou nevím, u mě to nevadilo, jen se uvádí ty čtyři hodiny minimálně, aby se tělo stihlo uvést do té klidové teploty.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19346 příspěvků 11.02.17 13:06

Mělo by se měřit ve stejnou dobu, jestli po 6 h spánku nebo po 9 většinou nehraje roli. Ale nemělo by to být méně než těch 5-6 h.
Já dělám na směny, snažím se měřit pravidelně 5:30-6h, jeden týden a o víkendu chodím spát kolem 23h, druhý týden v 21.

saphire
Kelišová 6534 příspěvků 11.02.17 13:52

Díky za příspěvky a budu ráda i za další ;) u mě-co jsem párkrát vypozorovala-rozdíl je když spím 5hodin a když 8,tam byvá rozdíl 0,1-0,3 stupně, když spím déle tak je asi i ta BT vyšší. Každopádně měření o víkendech je pro mě hrůza a u teplot přes týden jsem si taková jistější ;)

Litta
Extra třída :D 13430 příspěvků 11.02.17 14:02

@saphire Jojo, s víkendy jsem taky celkem měla problém, zbytečné buzení, případně nepřesné měření. Ale později jsem měřila jen chvíli před očekáváním ovulace a pak pár dní na potvrzení, víc dní pak ne. A postupně jsem to na sobě už poznala (muž taky :mrgreen: ), tak jsem to odbourala úplně. Ale je to fajn metoda. :palec:

andelka83
Neúnavná pisatelka 19346 příspěvků 11.02.17 14:36

Já měřím od 9 dne ( dřív nez 15,16dc jsem ovulaci nikdy neměla) a končím pět dní po ovulaci. Takže většinou měřím max tak 14- 17 dní.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama