Reklama

Těhotenství opakovaně 6 dní: proč?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kytickaj
Povídálka 23 příspěvků 10.02.17 19:47
Těhotenství opakovaně 6 dní: proč?

Dobrý den, mám dotaz, jestli někdo z Vás bude mít stejnou zkušenost nebo radu… Je mi 43 a pokusila jsem se za poslední 2 roky 3× o těhotenství. Dvakrát za sebou ve dvou různých CAR a jednou přirozenou cestou. A pokaždé to bylo stejné: byla jsem těhotná pouze nějakých 6 - 7 dní. Po asistované reprodukci po zavedení embrya (třídenního) to bylo cca 6 dní a po pohlavním styku v době ovulace jsem také byla cca 6 dní těhotná. Že to bylo těhotenství, to jsem poznala spolehlivě podle pocitu, podle bolesti prsou a hlavně podle zvýšené teploty, která pak ale ze dne na den zmizela cca ten 8. den a se vším byl konec a za pár dní jsem dostala menstruaci. Vždy stejný průběh. Že to bylo těhotenství vím určitě, protože jsem rok před tím byla těhotná a ve 3. měsíci jsem musela na přerušení těhotenství kvůli genetické vadě dítěte (nebyl problém s těhotenstvím jako takovým), geneticky následujícími vyšetřeními potvrzeno, že ani já ani partner nemáme genetickou dědičnou zátěž. Žádné kontroly ani po tomto zákroku ani při dalších asistovaných reprodukčních pokusech neukázaly žádné problémy např. se sliznicí nebo cystami nebo cokoli, co by mělo ztěžovat uchycení embrya.
Nevíte prosím v čem by mohl být problém a co se dá dělat pro podporu uchycení embrya?
Mockrát děkuji

Reklama

Reakce:

Lexa88
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 5 inzerátů 10.02.17 19:53

Může to mít mnoho příčit, jmenuje se to biochemické těhotenství.
Já teď mám za sebou dvě.
Pokud chodíte do CAR máte udělanou genetiku, imunologii a hematologii na trombofilní mutace?
Příčina může být kdekoli, může se jednat o genetickou vadu embrya. Prý až 40% těhotenství takto končí a mnoho žen o tom ani neví, berou to jen jako opožděnou menstruaci.

Lexa88
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 5 inzerátů 10.02.17 19:55

@kytickaj a měla si pozitivní těhotenský test, či pozitivní HCG z krve?

ugluk
Hvězda diskuse 42258 příspěvků 10.02.17 20:03

No, ono pri asistovane reprodukci jsi hormonama nacpana k prasknuti, tam telo vazne presvedcujes, ze je tehotne. Nejdriv mu nacpes megadavku tehotenskeho hormonu a pote pridavas dalsi megadavky progesteronu. To hCG z injekce postupne klesa a pokud neotehotnis, jednoho dne vyprcha. Ver mi, mam za sebou dost IVF a kdyz se to neprijemne seslo, mela jsem zcela ukazkove tehotenske priznaky a tehotna jsem nebyla. A naopak pak kdyz to vyslo, tehotenske priznaky z hormonu zvenci ze dne na den vymizely a tehotenstvi si vesele pokracovalo bezpriznakove.
Tudiz pokud jsi nemela tehotenstvi potvrzene z krve (coz by se 6 dni po transferu delalo blbe, protoze jsou v tele jeste zbytky z te injekce), netroufla bych si tvrdit, ze ty priznaky byly od par dni zahnizdeneho embrya.

Imunologii, predpokladam, vysetrenou mate taky, stejne jako stitnou zlazu.

Jinak to, ze se vajicko na par dni chyti a pak to dal nezvladne, je stav naprosto bezny, bohuzel, spousta embryi proste neni dost kvalitni na to, aby pokracovala dal, i v prirozenem cyklu. A i kdyz to zni neprijemne, tak s vekem (a po ctyricitce zvlast) kvalita vajicek strme klesa, takze zatimco u zdrave petadvacitky se u IVF sance kolikrat blizi i 50 %, u petactyricitky je to procento uspesnosti mizive (nikoliv nulove!), prave kvuli kvalite vajicek.

kytickaj
Povídálka 23 příspěvků 10.02.17 20:06

Ano, všechna vyšetření v CARu jsem absolvovala, vše bylo v pořádku…Jinak jsem těhotenství z testu ještě neviděla

kytickaj
Povídálka 23 příspěvků 10.02.17 20:09

Díky moc za odpovědi. Asi je to fakt prostě „jen“ tím věkem. Ten druhý pokus z CAR byl bez jakýchkoli hormonů. Vlastně jsem dospěla k závěru, že je pro mně CAR ztráta peněz, protože se to stejně pak třeba neuchytí, a naopak: zatím to vypadá, že jsem snad schopná ještě i otěhotnět přirozeně, jen mít štěstí a dopracovat se dále.-) I když mně samozřejmě v obou CAR přesvědčovali, že už „mít svoje dítě nemůžu“, a že spoléhat na svá vajíčka nemá smysl a že si mám vzít dárkyně… a ejhle, když jsem ve druhém CARu trvala na tom, že žádné hormony a nativní cyklus, tak najednou to šlo, když viděli, že ze mně budou mít aspoň těch 20 000 nebo jsem rozhodnutá jít pryč…

Amalthea
Závislačka 3211 příspěvků 10.02.17 20:42

@kytickaj promiň, ale to, co tady popisuješ prostě těhotenství nebylo. 6 dní po ovulaci nejspíš vajíčko tak tak doputovalo do dělohy. Prostě jsi ani v jednomu případě nejspíš vůbec neotěhotněla :nevim:

Devuska
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 10.02.17 20:45

Nechci, aby to vyznelo blbe :oops: ale ten vek je vysoky. Vajicka jsou nekvalitni, vznikla embrya nejsou zdrava. Telo si s tim poradi nekdy samo, jednou to preslo az do screeningu. Vajicka teda predpokladam, ze jsi mela sve a ne darcovske pri tom IVF?
Volila bych darkyni a pokud byl problem i tak, tak resit partnera a jejich spermie

nani77
Kecalka 407 příspěvků 10.02.17 21:00

@kytickaj, souhlasím s tím, co psala @ugluk. Dříve než 10 dní od transferu opravdu nemá cenu dělat test. Těhu je potvrzené (tedy těhu JE) až po pozitivním testu nejméně 10 dnů po transferu, případně z krve.
Ano, tvůj věk tomu nenahrává, ale neházej flintu do žita.
Ale abych tě povzbudila: v 36 letech 1× Nativ +ICSI, 2× stimulovaný cyklus + ICSI, naposledy Nativ bez ICSI a dalších „pomocných“ technik a povedlo se! Když jsem šla na ten druhý Nativ, tak jsem si říkala, že stimulovaný cyklus už ne, že ještě párkrát prostřídám Nativ s přírodním snažením. A v 37 jsem porodila zdravou holčičku. Tu jsem do listopadu (2,5r.) hodně kojila, pak jsem to dost omezila a v prosinci jsem otěhotněla přirozeně. Další dítě budu mít po 40.
Mám kamarádku, ta otěhotněla v 40, potratila. O 2 měsíce později znovu otěhotněla, a to donosila. Rodila v 41. No a co čert nechtěl, po nuceném odstavení malého znovu otěhotněla a v 43 letech rodila druhé dítě. A to se s předchozím partnerem 12 let marně pokoušela otěhotnět.
Pokud ještě nějaká vajíčka máš a ovuluješ, tak prostě šance JE. Moc ti držím palce, aby se brzy zadařilo. :srdce:

AnastazieB
Echt Kelišová 8300 příspěvků 10.02.17 21:02

Jako že jsi byla těhotná 6-7 dní po ovulaci nebo ti na 6-7 dní vynechala menstruace? To je dost rozdíl…

ugluk
Hvězda diskuse 42258 příspěvků 10.02.17 21:22

Ono i pri nativu ti pichnou Pregnyl, Ovitrelle nebo hCG v jine podobe a hCG je proste hormon, ktery produkuje telo v tehotenstvi. Ja mam pocit, ze nejvic tehotne jsem se citila v cyklu, kdy byl pichnut Pregnyl, doslo k odberu, ale uz nebyl transfer :mrgreen: Dokonce jsem mela 11. den lehounce pozitivni test - ten Pregnyl se drzel hodne dlouho.

Pokud mas vsechna vysetreni, mas v podstate tri moznosti. 1) Vykaslat se na doktory a cekat na prirozeny zazrak (velmi zridka, ale obcas se stanou), 2) zkouset dal nativy nebo minimalky (do plne stimulace bych v tomhle veku a jako samoplatkyne uz asi nesla) a zkusit prirode trochu pomoct, 3) jit do darovaneho vajicka.

nani77
Kecalka 407 příspěvků 10.02.17 21:27

@ugluk, měla jsem 2 Nativy a ani u jednoho jsem neměla žádný hormon navíc. Opravdu. Pokud vajíčka dozrávají, tak není důvod.

paola white
Extra třída :D 12747 příspěvků 10.02.17 21:40

@kytickaj nemyslim si, že šlo o těhotenství. To co popisuješ (teplota a pak pokles) je klasický cyklus. Jinak Při IVF do sebe pereš hormony horem dolem takže tam sice těhotná jsi, ale pravděpodobně asi ani v jednom případě nedošlo k uchyceni embrya

ugluk
Hvězda diskuse 42258 příspěvků 10.02.17 21:43

Ale jak nacasuji vajicka k odberu? 8o Vajicka jsou spravne zrala jenom behem par hodin po vzestupu LH v tele, ktery muze prijit v hodne sirokem casovem okne. Pokud se odeberou moc brzy, nejsou dostatecne zrala, pokud pozde, dojde k ovulaci a odber se nekona. Jo, prvni IVF opravdu probihala tak, ze se zenske co par hodin ve dne v noci kontrolovalo LH, a pote, co stouplo, tak za 36 hodin se naplanoval odber (to mohlo vyjit treba ve dve rano). Uspesnost IVF se rapidne zvysila pote, co dokazali tenhle vzestup LH nasimulovat tak, aby pri naplanovanem odberu byla vajicka tech cca 36 hodin po vzestupu, cili spravne zrala. Oni vazne nekde delaji nativ bez hCG a maji nejakou uspesnost otehotneni? Popravde jsem se s tim v dnesni dobe vubec nikde nesetkala. Jak jsem mela fakt ciste nativy, tak na presne nacasovanem hCG trvali uplne vsude.

ugluk
Hvězda diskuse 42258 příspěvků 11.02.17 11:57

Jeste me napadlo, kdyz pises „zcela bez hormonu“ - po transferu nebyl Utrogestan ani jina forma progesteronu? Pro me nativ bez hormonu je bez stimulace, at uz injekcni FSH nebo antiestrogeny (Clostilbegyt, Tamoxifen…), proste naroste jeden folikul, odsaje se vajicko, oplodni a vrati zpet. Ale jako to moc nejde bez toho hCG, tak na nejakem progesteronu pote bych trvala. Ono se po punkci nemusi poradne vytvorit zlute telisko a toho prirozeneho progesteronu nemusi byt dost. Proto se minimalne na 14 dni po transferu jeste pridava. A jo, nedostatek progesteronu muze zpusobit to, ze se vajicko neudrzi. Prestoze to samozrejme nema nejmensi vliv na kvalitu vajicka, kde bude s nejvetsi pravdepodobnosti tvuj problem, pri pripadnem dalsim pokusu bych urcite na progesteronu pote trvala.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama