Délka spánku u dospělého

Anonymní
13.1.20 09:35

Délka spánku u dospělého

Ahoj, zajímalo by mě, kolik hodin spánku je pro vás za normálních podmínek dostačujících - po kolika hodinách zvládáe bez problému vstávat a fungovat? Můj manžel totiž spí přes týden od 21 do 5:30 a o víkendu od 21 do cca 8-9. Pracuje v kanceláři. Mám trochu obavy o jeho zdraví, protože sama spím cca 5-6 hod denně a jsem celkem ok (samozřejmě by mi 2 hodinky navíc bodly, ale funguju i tak). Trochu to ve mně hlodá, jestli není nemocný.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10701
13.1.20 09:37
@Anonymní píše:
Ahoj, zajímalo by mě, kolik hodin spánku je pro vás za normálních podmínek dostačujících - po kolika hodinách zvládáe bez problému vstávat a fungovat? Můj manžel totiž spí přes týden od 21 do 5:30 a o víkendu od 21 do cca 8-9. Pracuje v kanceláři. Mám trochu obavy o jeho zdraví, protože sama spím cca 5-6 hod denně a jsem celkem ok (samozřejmě by mi 2 hodinky navíc bodly, ale funguju i tak). Trochu to ve mně hlodá, jestli není nemocný.

Já mám ideální dobu spánku 9 hodin a nemocná teda nejsem, mám to tak odjakživa 8) V týdnu funguji na cca 7mi hodinách, ale většinou se pak dospávám o víkendu, protože koncem týdne už cítím, že nefunguju na 100%. Závidím lidem, co jim stačí 5 hodin spánku i dlouhodobě, bohužel tohle je zřejmě dané geneticky. Zase se uklidňuju, že prý délka spánku přímo ovlivňuje délku života - kdo víc spí, déle žije :mrgreen: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3000
13.1.20 09:38

Proč by měl být nemocny???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1932
13.1.20 09:38

Ne, je úplně normální. Každej má potřebu spánku jinou. Někdo víc, někdo míň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
13.1.20 09:39

@Veru1987 Asi že spí dost, na to, že nedělá manuální práci, ne? :nevim:
Mě jediné, co přijde zvláštní, že si o víkendu chodí lehnout v devět, když nemusí druhý den vstávat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3000
13.1.20 09:41
@unuděná píše:
@Veru1987 Asi že spí dost, na to, že nedělá manuální práci, ne? :nevim:
Mě jediné, co přijde zvláštní, že si o víkendu chodí lehnout v devět, když nemusí druhý den vstávat :think:

Já mám kamarádku co i s manželekm chodí spát kolem 19:30-20:30 jak přes týden tak víkendy. Ale ráno vstávají taky brzy oba. Já o víkendu jdu i ve 22-23, pak ráno spím. Přes týden spím cca 6-7hod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 09:46

@Veru1987 No proto, že když o víkendu nespí aspoň těch 11 hodin, je vyřízený a neschopný normálně fungovat :-( Prý dohání spánkový deficit z týdne, ale když spí 8,5 hod v kuse, tak přece nemůže mít takový deficit, ne? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
11213
13.1.20 09:46

5-6 hodin je pro mě z dlouhodobyho hlediska fakt malo. idealni je tech 8 hodin, klidne i 9.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 09:50

@debra.morgan Ano, taky vidím svoje optimum 8-9 hod. Takhle dlouho jsem spávala, když jsem mohla spát jak jsem chtěla. To už je dávno, na svých 5-6 už jsem si nějak zvykla ;)

• Nahlásit
  • Citovat
10701
13.1.20 09:50
@Anonymní píše:
@Veru1987 No proto, že když o víkendu nespí aspoň těch 11 hodin, je vyřízený a neschopný normálně fungovat :-( Prý dohání spánkový deficit z týdne, ale když spí 8,5 hod v kuse, tak přece nemůže mít takový deficit, ne? :think:

Hm, to je zvláštní. Nicméně pokud to tak měl vždy, tak bych se nějaké nemoci neobávala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11250
13.1.20 09:52

On spí normálně, ty málo. Obávej se spíš o svoje zdraví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 09:58

@unuděná Kdysi jsme spávali oba stejně - těch 8-9 hodin denně. Pak se narodily děti a já jsem logicky musela začít spávat méně. Byly krize, kdy jsem spávala třeba 3 nebo 4 hodiny, to už jsem špatně fungovala taky a byla i často nemocná. Teď se to ustálilo u mě na 5-6 hodinách a u něj na 8,5 - 12 hodinách. Včera jsem potřebovala nutně, aby vstal už po 7. hodině (obě děti nemocné, hystericky plakaly a potřebovala jsem ať jedno obstará). A on prostě nebyl schopný fungovat. Za pochodu se mu zavíraly oči, usínal. Takové stavy mívám, když mi dítko třeba nespí vůbec do ranních hodin :-/ A on po 10 hodinách spánku. Tak snad bude OK.

• Nahlásit
  • Citovat
11685
13.1.20 10:04

Tak lide maji ruznou potrebu, castecne je to i zvyk…ale aby vyslovene usinal za pochodu, kdyz mu chybi hodina, no to nevim :think: Minimalne zelezo by si mozna nechat zkontrolovat mohl, sice to byva spis problem zen, ale jeden nikdy nevi :nevim: Spi dobre? Nechrape hodne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4183
13.1.20 10:07

Tak osm a půl hodiny přes týden a přispat si o víkendu mi přijde ještě ok. Každý má potřebu spánku jinde. Sama chodím spát +- v 22:00 a vstávám v 6:15, o víkendu chodím spát +- v 23:00 a vstávám okolo 8:00.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
13.1.20 10:07

Raději ať déle spí, než kdyby měl se spánkem problémy a byl protivný :) Ve dnech volna spím i těch 12 hodin, ale když do práce vstanu po 7-8 hodinách, unavená nejsem. Není to asi ani tak, že bych bez těch 12 hodin nevstala. Spíš jen se mi dobře leží, mám dobrý pocit, že mám volno, otočím se na druhý bok a zaberu hned zpátky, proto spím tak dlouho. Rozhodně bych si nemyslela, že je nemocný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama