Přechozená mononukleóza

Anonymní
13.1.20 08:27

Prechozena mononukleoza

Zdravím, chtěla bych se zeptat, zda ma někdo podobnou zkušenost. Zhruba od začátku října loňského roku, kdy jsem prodělala něco jako několikadenní chřipku, na me zacala denně padat příšerná únava a začalo mi byt zle od žaludku (několikrát za den jen tak, pak třeba po ostřejším jídle/kafi atd.) + k tomu průjmy, jídlo mi taky nechutna jak dřív a hned jsem plna. Doktorka mi přišla na prechozenou mononukleozu, s tím, ze ale nemůže říct kdy jsem nemoc prodělala atd. Jen ze s ohledem na hodnoty protilátek to zřejmě nebylo nějak úplně dávno. Ostatní testy v normě. Potize se zazivanim a unavou pretrvavaji - chci se zeptat - vůbec nevím, co si mám myslet o tech žaludečních a střevních potížích, může to byt z te prechozene mononukleozy? Mel jste to nekdo taky tak? K tomu me teda od podzimu hrozně bolí krční pater a pravděpodobně z toho dost i hlava..ale to předpokládám nemá souvislost. Předem moc dík za zkušenosti :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9559
13.1.20 08:45

Taky mam v tele protilatky. Prosla jsem tim zrejme uz v detstvi.
Nikdo ti nerekne, kdy jsi mohla virozou projit. Takze tim to asi nebude :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1145
13.1.20 09:32

Protilátky mají téměř všichni, většina mononukleozu prodělá, ani neví, že to mononukleoza byla Často se stává, že se mon. reaktivuje. Při jakékoliv zátěži, oslabené imunitě, nevyspání, stresu… Pokud by ti v této fázi brali krev na protilátky, vypadalo by to právě tak, že máš pozdní fázi mon.. I když jsi ji prodělala třeba v dětství. V této fázi se člověk cítí těžce, ospale, nekomfortně, jako těsně před nějakou chřipkou. Bohužel nic jiného než odpočinek nepomůže. Může pomoct silymarin na obnovu jaterních buněk a B6, B12 a kyselina listová na celkovou výživu buněčného jádra. Zažívání s tím souviset může, tělo je unavené, imunitní systém vynakládá energii k obraně před mono. a správné fungování ostatních soustav už nezbývá síla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3085
13.1.20 13:37

Doporučuji vysoké dávky vitaminu C a Vigantolu -vitaminu D -4 kapky denně, pokud nemáš autoimunitu, tak čínské houby jako Ganoderma lucidum apod. Odšťavňovat, přečist knihu Zdravá střeva. Zlepšit jídleníček, pokud chceš, muzes si koupit Topol a lichořeřišnici od Naděje -tinkturu. Je proti bakteriím a virům. Pokud to nepomůže do 2 mesicu ani s upravou jídelníčku a denne pohybem na cerstvem vzduchu, doporučuji návštěvu praktického lékaře a nechala bych se odeslat na gastroenterologii a imunologii. Nikdo ti neřekne, kdy jsi mela mono, protilatky v tomhle nejsou spolehlivou dg. metodou. Dulezite je podporit imunitu, aby ses uzdravila. Hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35229
13.1.20 18:19

Protilátky mají skoro všichni, v současné době se dost pochybuje o existenci únavového syndromu, přinejmenším značná čát z nich jsou deprese. Osobně věřím na kombinaci obojího, na depresi má v dnešní době nárok každý a přidává se často k chronickému onemocnění, jehož průběh dále zhoršuje. Taková deprese se často neprojeví jako smutek, ale tělesnými příznaky, únava je klasika. Takže posdchytit psychiku je určitě na místě. zejména, pokud uvážíme, že nic lepšího stejně není.
Nicméně je spousta příležitostí jak zmařit peníze za různé obskurní preparáty, k nimž v této indikaci patří i vitamín C. Pokud se chystáš zmařit peníze, zmař je za psychoterapeuta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama