Denní nespavec - 1 měsíc

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.19 20:07
Denní nespavec - 1 měsíc

Ahoj všem,
vím, že tady už taková témata jsou, ale já bych potřebovala poradit asi komplexněji. Omlouvám se, jestli se zeptám blbě,… :nevim:
Mám měsíční mimi a vůbec nechce samo spát přes den. Chápu, že bylo 9 měsíců jen u mě a že se v postýlce cítí samo. Usne pouze v kočárku nebo na mně. Jenže já musím tak nějak přes den doma fungovat, mám ještě jeden poklad :-). Když ho položím do postýlky, tak za 15 min je vzhůru a řev. Nefunguje nic (zavinování, bílý šum atp). Myslím, že by to mohly být prdíky, na které teď začal trpět. Četla jsem, že je dobré kojit jen co dvě hodiny. Je fakt, že ho mám u prsa vlastně skoro pořád, protože když není prso, je téměř vždy řev. Takže je to takový začarovaný kruh. Poradíte mi prosím, jak na to? Mám se pokusit dodržovat ty dvouhodinový odstupy a vydržet řev, nebo kojit (resp. mít u prsa) prostě pořád, jak chce mimi (to je opravdu pořád, chce být prostě u mě :-)). Šátkovat a nosit kvůli zádům celý den nemůžu a upřímně ani nechci. Jinak přibírá na váze víc, než dobře. Přijde mi prostě, že je přes den přetažený, protože potřebuje spát, ale neusne jinde, než na mně… Dohromady když sečtu všechna denní spaní, tak spí třeba jen hodinu 8o. U prsa usíná, snažím se budit, ale ne moc úspěšně. Spaní v noci je lepší, chodí spát třeba ve 22, pak se probudí kolem 2, pak kolem 4, pak kolem 7 a to už celá rodina vstává a já se točím kolem mimča a jeho ségry. Omlouvám se, jestli to je nějak zmatečně napsané. :zed:
 Díky…

Reakce:
Aduš8
Závislačka 4141 příspěvků 12.03.19 20:12

U nás to bylo to samé, přes den mi usnul jedině u kojení. Pořídila jsem(nuceně) šátek,později nosítko. Pak mi začal spát konečně v kočáře, bohužel jen jedoucím. Zkusila bych pevné zavinutí, bílý šum, nebo popřípadě hačku. Ale myslím, že u prdíků nepomůže ani jedno. A nebo máš prostě kontaktní miminko :nevim:, které chce být s mámou

Janli
Echt Kelišová 8191 příspěvků 12.03.19 20:21

Zkoušela jsi dudlík? Třeba nepotřebuje pít, ale jen sát.

alisekR
Kelišová 5679 příspěvků 12.03.19 20:23

Dudlík. Potřebuje se uklidňovat.

Hobitka
Kelišová 5015 příspěvků 12.03.19 20:24

Dcery mi pres den taky skoro nespaly uz od narozeni. Nejak asi nepotrebovaly. Syn spal pres den hezky a nespal pak v noci. To je denni nespani lepsi. My umime jen nespavce. Radu moc nemam, ja holky mela hodne v satku, no.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.19 20:29

Já to měla takto do třetího měsíce, bylo to opravdu vyčerpávající, syn mě nespal vůbec,bolelo ho bříško a porad jen plakal..nic nepomahalo pak se to zlomilo samo ve třetím měsíci je z něj usměvavej kluk a spí i hodně přes den..ale nás trápilo to bříško…pomáhalo mě koupat na míči ale pokud tě bolí záda tak to nedoporučuji oni si na to rychle zvyknou a pak může být problém je uspat normálně.
Asi to chce zkoušet co zabere u vás originální recept není,každý mrňous vyžaduje něco jiného.
Vím že potřebuješ udělat i něco jiného než se jen točit kolem miminka ale je ještě malej a potřebuje asi být jen s tebou, ono si to sedne neboj… :kytka:

darekp
Ukecaná baba ;) 2455 příspěvků 12.03.19 20:49

Taky me pevni napadl dudlik :nevim: vim, ze je spostu lidi proti, ale nejspis si ten dudlik dela mimi z vas a je na vas, jestli ho nechate cely den na prsu nebo vyzkousite dudlik.. kdyz je mu uz mesic, tak pit z prsa asi umi, ze, tak nevim, proc by ten dudlik mel vadit :think: :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.19 21:45

Všem vám moc moc moc děkuji za reakce. Bílý šum a zavinutí funguje jen na usnutí,… za cca 15 min se vzbudí a řev, pak už to nefunguje :-(. Dudlík mě napadl taky, protože je fakt, že pije aktivně jen chvíli a pak si prsa jen dudlá, jenže žádný dudlík nechce. Mléka ale má zřejmě dost, protože opravdu prospívá a občas si i mlíčko ublinkne, když se nepodaří krkanec. Ještě k těm dudlíkům - vyzkoušeli jsme už snad 5 značek, všechny dudlíky plive, odmítá… zkoušeli jsme to po dobrém a taky i tak trošku po zlém (dát do tlamičky a chvíli přidržovat). Nevyšlo ani jedno. V kočárku spí dobře, ale jen v jedoucím :roll: . Nemám ráda metodu vyřvání se, ale z vyčerpanosti už i to jsem zkusila. Respektive chodila jsem za ním co dvě minuty, když křičel… vydrželi jsme to takhle půl hodiny, pak opravdu usnul (asi z vyčerpání), ale spal cca 15-20 min a byl vzhůru a pak už nezabralo vůbec nic a já si připadala ještě jako špatná máma… A já ani manžel nemáme na to, abychom ho nechávali vyřvávat víc. Pokaždé, když se povede a spinká líp, pak i líp papá, líp zase na další spaní usíná, prostě evidentně je přetažený a ten spánek potřebuje. Ach jo… Myslíte, že má v měsíci smysl nastavovat nějaký režim, jako prostě po obědě se jde spát a prostě ho nechám v postýlce, i kdybych tam měla být s ním 3 hodiny, než usne, aby prostě věděl, že se v tento čas chodí spát… S malou jsem nikdy takové problémy neměla, ta byla zase extrémní spavec…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.19 23:07

Děláte vše správně nebojte, nemá cenu o sobě pochybovat,je to vyčerpávající máme to také za sebou. Vybrecet cenu nemá, miminko stejně nepřestane, tohle chce jen čas než si to vše sedne, na režim je ještě maličké do jeho roku života se jeho režim bude měnit ještě mockrát.
Poproste manžela ať vám teď prostě víc pomáhá, vím že chodí do práce ale je to potřeba, prostridejte se u miminka ať vy si také odpocinete,uvidíte třetí měsíc už bude úplně jiný.
Nevím jestli jste zkoušela úplně obyčejný dudlicek kulatý (stojí 34kc) a jsou nejlepší.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.19 03:42
@Anonymní píše:
Děláte vše správně nebojte, nemá cenu o sobě pochybovat,je to vyčerpávající máme to také za sebou. Vybrecet cenu nemá, miminko stejně nepřestane, tohle chce jen čas než si to vše sedne, na režim je ještě maličké do jeho roku života se jeho režim bude měnit ještě mockrát.
Poproste manžela ať vám teď prostě víc pomáhá, vím že chodí do práce ale je to potřeba, prostridejte se u miminka ať vy si také odpocinete,uvidíte třetí měsíc už bude úplně jiný.
Nevím jestli jste zkoušela úplně obyčejný dudlicek kulatý (stojí 34kc) a jsou nejlepší.

Zkoušela… :zed:
Ale moc děkuji za slova útěchy!!! :kytka:

Váš příspěvek
Reklama