4měsíční dítě se často budí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.19 10:57
Dítě se často budí

Ahoj maminky,
Mam na Vás dotaz ohledně spaní 4 měsíčního miminka. Když byl syn menší budil se 2× za noc cca po 3-4 hodinách, teď usíná tak kolem půl 9 večer za hodinu je vzhůru dám mu trochu mlika a jedeme až do rána maraton buzení po 2 max 2,5h zoubky ho neboli to vždy pláče a ikdyz dostane na noc sirup nebo čípek tak i tak se budí pořád, zkoušela jsem v noci déle kojit a bez úspěchu, ve dne se napapa během 10min a vydrží v pohodě 4 hodiny, můžete mi prosím poradit co dělám špatně že se tak často budí? Za noc jsem 5× vzhůru :nevim: :zed:
Moc děkuji za Vaše odpovědi a hezký zbytek víkendu.

Přečtěte si článek: Spánek a nespavost kojenců - jak na klidné spaní?

Reakce:
Zoe1
Zasloužilá kecalka 556 příspěvků 10.03.19 11:01

Nic neděláš špatně, některý děti se prostě budí, to mi říkala i doktorka, já už takhle jedu osmý měsíc a už si říkám, že to asi nikdy neskončí :-(

Aduš8
Závislačka 4152 příspěvků 10.03.19 11:02

Vítej v klubu maminek. Máš úplně normální dítě a špatně nic neděláš , kolem 3.-4.měsíce začnou prťata víc vnímat a nabyté vjemy musí zpracovat. Proto se budí, je toho na ně moc. Spánkový režim se mu změní ještě třeba desetkrát. Mně se malý budil první tři měsíce asi jako tobě, pak často a pak přišlo období, kdy měl vyspáno v jednu ráno a do tří řádil. Trvalo to docela dlouho. Pak byla doba, kdy spal celou noc, ale to tak po odstavu. Teď mu rostou stoličky a špičáky a je vzhůru i každou půlhodinu :nevim: je mu 16 měsíců

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23232 příspěvků 10.03.19 11:09

Ve 4 měsících bych to fakt neřešila. To je prostě úděl nás matek, že musíme k dětem v noci vstávat. Nenaděláš nic. Já vstávala ještě v 18m. Ovšem jsou i děti, které se budí i ve 3 letech.

Janli
Echt Kelišová 8191 příspěvků 10.03.19 11:11

Je to úplně normální dítě. Spánkový potřeby a režimy se mění. Nechápu proč do něj cpeš léky, když je zdravý? 8o

beruska9
Extra třída :D 11006 příspěvků 10.03.19 11:21

Pry existuje neco, cemu se rika „ctyrmesicni spankova regrese,“ jestli umis anglicky a hodis to do Googlu, tak ti toho vyjede dost. Teorie se ruzni, ale v tomhle veku se mimina maji tendence casteji budit. Neni to nic, co bys delala spatne.
Osobne nevim, prvorozeny mel regresi od narozeni do temer dvou let :mrgreen: , pak se budil uz „jen“ tak 1-2× v noci, ve 3.5 letech uz nekdy I spi celou noc konecne :lol:
Druhy nastesti spi lepe, tak v prumeru 2-3× za noc kojim, ale tu a tam casteji a parkrat snad jen jednou. Uz neresim, vim, ze to prejde a spat v kuse uz ani neumim :mrgreen:

K92
Kecalka 291 příspěvků 10.03.19 11:31

Proč do něj cpeš bezdůvodně čípky a sirupy? Víš, že to nejsou bonbóny? 8o . U takhle malého miminka je vstávání 5× za noc celkem normální.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.19 12:05
@Anonymní píše:
Ahoj maminky,
Mam na Vás dotaz ohledně spaní 4 měsíčního miminka. Když byl syn menší budil se 2× za noc cca po 3-4 hodinách, teď usíná tak kolem půl 9 večer za hodinu je vzhůru dám mu trochu mlika a jedeme až do rána maraton buzení po 2 max 2,5h zoubky ho neboli to vždy pláče a ikdyz dostane na noc sirup nebo čípek tak i tak se budí pořád, zkoušela jsem v noci déle kojit a bez úspěchu, ve dne se napapa během 10min a vydrží v pohodě 4 hodiny, můžete mi prosím poradit co dělám špatně že se tak často budí? Za noc jsem 5× vzhůru :nevim: :zed:
Moc děkuji za Vaše odpovědi a hezký zbytek víkendu.

Ahoj to je normalni. Ale je to zlozvyk. Muj syn se budil6× Za noc do 3let.ted dcera skoro dvouleta je vzhuru v podstate porad. Usne jen kdyz je pricucla na prsu. Dnes jsem odjela na hotel budu tady s ni do te doby nez se nauci spat. Doufam ze 3 noci budou staci… Necham ji brecet ji a moznost neni.

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1301 příspěvků 10.03.19 12:18
@Anonymní píše:
Ahoj to je normalni. Ale je to zlozvyk. Muj syn se budil6× Za noc do 3let.ted dcera skoro dvouleta je vzhuru v podstate porad. Usne jen kdyz je pricucla na prsu. Dnes jsem odjela na hotel budu tady s ni do te doby nez se nauci spat. Doufam ze 3 noci budou staci… Necham ji brecet ji a moznost neni.

Necham ji brecet a jina moznost neni? Aha..masakr. 8o :roll:

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23232 příspěvků 10.03.19 12:18
@Anonymní píše:
Ahoj to je normalni. Ale je to zlozvyk. Muj syn se budil6× Za noc do 3let.ted dcera skoro dvouleta je vzhuru v podstate porad. Usne jen kdyz je pricucla na prsu. Dnes jsem odjela na hotel budu tady s ni do te doby nez se nauci spat. Doufam ze 3 noci budou staci… Necham ji brecet ji a moznost neni.

u 4 měsíčního dítěte to není zlozvyk. :zed:

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1301 příspěvků 10.03.19 12:22
@lleennttiillkkaa píše:
u 4 měsíčního dítěte to není zlozvyk. :zed:

To ale některý..MATKY..nechápou. Vidi malý dítě jako otrokare, kterej s nima jen tak ze srandy cvičí, jsou zahledeny samy do sebe a do svých potřeb. To, že tu jsou jaksi ony pro ty děti, i kdyby na hubu padaly, nechápou. :nevim: (Tim nemyslim samozrejme zakladatelku..)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.19 13:51
@K92 píše:
Proč do něj cpeš bezdůvodně čípky a sirupy? Víš, že to nejsou bonbóny? 8o . U takhle malého miminka je vstávání 5× za noc celkem normální.

Byli jsme u doktorky a ta mě potvrdila růst zubů, řekla mě že když to bude nezbytné tak mu mám dát čípek, nebo sirup na noc. Necpu to samozřejmě do něj horem dolem ale když pláče hodinu v kuse a potom je klid tak cca 2× do měsíce se myslím nic neděje…

Váš příspěvek
Reklama