Uřvané mimino a agrese

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.19 06:57
Uřvane mimino a agrese

Ahoj strašně si vyčítám a lituju každou sekundu svého chování.. Proto sem píšu. Mám strašně uřvane a nespave miminko. Bohužel se to projevuje i na mě. Měla jsem poporodní deprese, museli zastavit kojení a brala jsme silná antidepresiva. Když dítě začne ve 3 hodiny v noci brečet a už neusne.. Začnu se klepat a zvýším hlas na něj, občas mu řeknu nehezká slova a taky ho třeba víc zmacnu na ruce když ho držím. Prostě si ho v tom vyčerpaní a vzteku neuvědomím. strasne toho lituju každý ráno, každou minutu.. Jak můžu být tak zlá na nebohé miminko. Jsem nevyspana, omdlivam vyčerpáním.. Dokonce jsem si rozbila hlavu, když jsem zkolabovala a měla tři stehy.. Prosím, že nejsem jediná, která občas něco řekne miminku a pak toho lituje.. Nechci mu ublížit nijak, strašně ho miluju.. Děkuji za pochopení a prosim neodsuzujte mě :( :srdce: :,(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1827 příspěvků 11.03.19 07:06

Stridas se s nekym v peci o mimino, aby sis mohla odpocinout?

Chesekhake
Povídálka 37 příspěvků 11.03.19 07:10

@Kralikcek bohužel ho nikdo nechce hlídat.. Protože pořád hystericky řve.. Takže jsem na něj sama.. Manžel je od rána do večera v práci..

Zwetta
Zasloužilá kecalka 590 příspěvků 11.03.19 07:16

@Chesekhake
Jak je staré? Že by prdíky..? :think:

Agnes9
Kecalka 174 příspěvků 11.03.19 07:16

@Chesekhake nikdo nechce hlídat? To to nikdo pro tebe z lásky neudělá aby si ho vzal na procházku nebo manžel šel v noci s malým do obýváku třeba o víkendu aby ses trochu vyspala? :( kolik je malému? U syna se to hodně zlomilo ve 3 měsících a v půl roce úplná pohoda… ale já teda partnera zapojila hned, sice chodí do práce ale o víkendu šup s kočárem ven a jeden den (sobota či neděle) si vzal brzo ráno malého a já jsem třeba do 9 spala… zkus mu to vysvětlit, pokud tě miluje tak by to pro tebe a miminko snad mohl udělat ne :/

Rive
Ukecaná baba ;) 1610 příspěvků 11.03.19 07:18

@Chesekhake tak zapojit manžela, aspoň o víkendu, aby sis mohla odpočinout, nemůžeš tohle dlouhodobě vydržet. Potřebuješ si odpočinout a vyčistit si hlavu.
Ať o víkendu k mimču v noci vstává manžel, přes den do kočáru, ty si zajdi za kámoškou, zacvičit…

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1827 příspěvků 11.03.19 07:20

Hned bych Ti napsala,dovez kocar a pomohu :hug: ,mela jsem obdobne dite,ale cca kolem pul roku se to urovnalo :kytka: …

Ono i to dite je nevyspany a unaveny…nejste ted na tom ani jeden lip :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.19 07:30

Měla jsem to stejně dva měsíce. Pořád, pořád, pořád řval a byl vzteklej. V porodnici mi řekli, že je v pohodě ale že je prostě temperamentní. :roll: Ti povím, že se mi klepali ruce kdykoli jsem slyšela jak už natahuje k řevu, brnělo mě celé tělo a kolikrát jsem neudržela ani skleničku v ruce jak jsem byla vynervovaná. Taky jsem neměla nikoho kdo by mi pomohl. :nevim: Akorát večer když přišel přítel tak si vzal sirénu a já šla brečet do sprchy. Ale držela jsem se zuby nehty jednoho. Nikdy mě malej neviděl vynervovanou ani jsem mu nedávala najevo že se zlobím nebo jsem vyřízená. V nejhorším jsem ho dala do kočárku, sedla si pod něj a klepala v sedě korbičkou ve snaze ho uspat. Vždycky jsem se na něho smála, breptala, pusinkovala ho, chovala téměř neustále a říkala si, že to přeci musí mít pozitivní odezvu. A ono světe div se ale v necelých 3 měsících se začal uklidňovat, usmíval se čím dál častěji, vyhledával blízkost - ve spánku se vždycky skutálel ke mě kdykoliv jsem ho dala kousek od sebe, držel se mě. Teď v necelých 5 měsících je to největší zlatíčko. Pláče jen když chce spinkat, pořád se chechtá. Kdybych ho nervovala ještě sebou, nemyslím si, že by nastal takový progres tak brzy. Zkus se kousnout a ukazovat mimču pozitivní tvář i když je to neskutečně těžký. Prostě změň strategii protože mozek dělá taky strašně moc. Zavinovačku, pořád houpat, mluvit, kontrastní knížky, vyluzovat různé zvuky, tulit se, hladit - nesmíš z toho dělat válku nebo boj o přežití. Úplně to otoč. Jako nebudu ti říkat, že nejsem vyřízená jelikož malého zkrátka musím téměř neustále tahat u sebe (i když sám už si vydrží hrát tak 4 hodiny se vším všudy za den) ale směje se a je šťastný, to je nejdůležitější. Ty mu musíš ukázat pozitivní stránku života, on ještě žádnou nezná. Hlavně kluci jsou celkově hodně nosící. Tak zkus hlavně šátek. Ten máme do teď. Půjde až do sporťáku. Hlavu vzhůru a začni v mysli a postoji k situaci. Neboj, bude to dobré. :hug:

lilith1
Ukecaná baba ;) 1861 příspěvků 11.03.19 07:50
@Anonymní píše:
Ahoj strašně si vyčítám a lituju každou sekundu svého chování.. Proto sem píšu. Mám strašně uřvane a nespave miminko. Bohužel se to projevuje i na mě. Měla jsem poporodní deprese, museli zastavit kojení a brala jsme silná antidepresiva. Když dítě začne ve 3 hodiny v noci brečet a už neusne.. Začnu se klepat a zvýším hlas na něj, občas mu řeknu nehezká slova a taky ho třeba víc zmacnu na ruce když ho držím. Prostě si ho v tom vyčerpaní a vzteku neuvědomím. strasne toho lituju každý ráno, každou minutu.. Jak můžu být tak zlá na nebohé miminko. Jsem nevyspana, omdlivam vyčerpáním.. Dokonce jsem si rozbila hlavu, když jsem zkolabovala a měla tři stehy.. Prosím, že nejsem jediná, která občas něco řekne miminku a pak toho lituje.. Nechci mu ublížit nijak, strašně ho miluju.. Děkuji za pochopení a prosim neodsuzujte mě :( :srdce: :,(

Nedávnoí dávali v TV pořad právě o ubrečených, nespavých miminkách. Zabývají se právě tímto dvě dr.bohužel nevím jména, které mamince poradí..říkali tam, že je to často o špatném nošení mimča, při kterém se mu blokuje krční páteř a bolí ho to..pamatuji si že říkali že dobré na ležení ja jakýsi pololeh a podkládat prachovým polštářem..zkus to vygooglovat..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.19 08:06
@Anonymní píše:
Ahoj strašně si vyčítám a lituju každou sekundu svého chování.. Proto sem píšu. Mám strašně uřvane a nespave miminko. Bohužel se to projevuje i na mě. Měla jsem poporodní deprese, museli zastavit kojení a brala jsme silná antidepresiva. Když dítě začne ve 3 hodiny v noci brečet a už neusne.. Začnu se klepat a zvýším hlas na něj, občas mu řeknu nehezká slova a taky ho třeba víc zmacnu na ruce když ho držím. Prostě si ho v tom vyčerpaní a vzteku neuvědomím. strasne toho lituju každý ráno, každou minutu.. Jak můžu být tak zlá na nebohé miminko. Jsem nevyspana, omdlivam vyčerpáním.. Dokonce jsem si rozbila hlavu, když jsem zkolabovala a měla tři stehy.. Prosím, že nejsem jediná, která občas něco řekne miminku a pak toho lituje.. Nechci mu ublížit nijak, strašně ho miluju.. Děkuji za pochopení a prosim neodsuzujte mě :( :srdce: :,(

Já jsem měla uplakané a nespavé mimčo. Byla jsem na tom dost podobně, jen jsem neomdlévala, ale je pravda, že jsem k tomu neměla daleko. Manžel si neuvědomoval můj stav a to i přes to, že jsem mu říkala, že potřebuji se dospat, aby šel s malou ven. Ale je pravda, že pokud malá nemohla usnout cca 2 hodiny, dávala jsem malou manželovi. Já už byla vystresovaná, unavená, manžel ji uspal během chvíle, protože nebyl tolik unavený. Postupem času jsem se snažila usnout třeba na dece na zemi, když jsem malou dala na zem k hrazdičce (ještě nelezla), ale dalo to jen tak hodinu a to ještě lehkého spaní nebo spíše bdění. Ale po určité době začal fungovat alespoň o víkendu.

Co poradit? Promluv si s manželem, že je potřeba aby o víkendu se postaral o malého, aby jsi se dospala.
Já v tu dobu pochopila, jak je možné, že se žena na mateřské stane alkoholičkou nebo nechtěně ublíží miminku. :oops:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.19 08:09

Zkoušela si zavinovat podle Karpa? Měla jsem taky hrozně uřvanýho syna a tohle nás zachránilo, bylo to fakt jak mávnutím proutku. Na noc pevně zavinout s ručičkama jak vánočku. Syn mi pak v noci spal a byl pak i přes den v lepší náladě, já se taky vyspala a hned bylo všem líp.

Astyna88
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 11.03.19 08:11
@Anonymní píše:

Ja si myslim,ze takovych zen je spousta. Bohuzel pres vesmes slunickove prispevky si boji si pripustit a nedejboze verejne rict to co ty. Ja to tak mela u prvniho syna. Chtela jsem ho nechat venku v kocarku, nesnasela jsem ho,nebavilo me s nim nic,pokud nespal,tak porad brecel. Ja kojila jak o zavod a on porad rval. Tresnickou na dortu byla pediatra,ktera mi rekla,ze ho zanedbavam. Slozilo me to uplne. Dobre tri ctyri mesice trvalo,nez to preslo, potreboval si nastartovat traveni, kojenim hodne zhubnul.

Drzim ti pesti, zkus si nekoho najit na obcasne kocarkovani, nejakou vlastni zalibu,na co se budes tesit. Ony ty zacatky jsou casto krusne.

beruska9
Extra třída :D 11006 příspěvků 11.03.19 08:11

To ti nikdo nepomuze, ani kdyz vycerpanim omdlevas a rozbijes si hlavu? 8o No potes koste. Manzel v prvni rade, mozna je cely den v praci, ale to ty jsi taky s miminem, takze se muzete v noci stridat. Pripadne pokud nikdo nechce vzit dite, tak na manzela nebo rodinu oddeleguj vsechno ostatni (uklid, vareni, nakupy), at ty muzes odpocivat kazdou moznou chvilku. Drz se. Jak stare je mimino? Tohle extremni obdobi nebyva vetsinou dlouhe, ale kdyz je clovek uprostred toho zmatku, zda se to jak vecnost

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.19 08:14
@Anonymní píše:
Zkoušela si zavinovat podle Karpa? Měla jsem taky hrozně uřvanýho syna a tohle nás zachránilo, bylo to fakt jak mávnutím proutku. Na noc pevně zavinout s ručičkama jak vánočku. Syn mi pak v noci spal a byl pak i přes den v lepší náladě, já se taky vyspala a hned bylo všem líp.

U nás to třeba nefungovalo. Dcera musela mít volné ruce a potřebovala s nimi pohybovat. Jinak řev.

Jinak u nás to trvalo cca 4 měsíce. Pak už tolik neplakala, ale nespavec byla pořád, dokonce se pak jednu dobu budila kolem 1 hodiny v noci na hraní, ale to byla už starší, cca 15 měsíců. A je do teď taková svéhlavá bytost.

Aduš8
Závislačka 4127 příspěvků 11.03.19 08:16

Jaký je tvůj běžný denní program? Spí dítě přes den? Pokud ano, lehni si s ním. Kašli na domácí práce, pár měsíců se to bez naleštěných povrchů obejde. Jídlo se dá dneska koupit, hotovky zase tak drahé nejsou, manžel si může někam skočit,pokud nemá obědy v práci. Pokud se v tobě nakumuluje vztek, neber miminko do ruky, jemu pláč neuškodí, odejdi do vedlejší místnosti a vymlať se třeba do sedačky, postele, čehokoli měkkého. Úžasně to pomáhá. Jen pozor na tvrdé části polstrování. Miminko nebrečí kvůli tomu, aby nervovalo mámu, brečí vždycky kvůli nějakému nepohodlí,bolesti, hladu… Zkusila si šátek nebo nosítko? Mně zachránil nervy první tři měsíce. Malý téměř nespal, trpěl šíleně na prdíky a řval téměř celý den. V šátku u mámy byl spokojený.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama