Denní režim ročního dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

biolet
Nováček 9 příspěvků 18.02.17 17:31
denní režim ročního dítěte

Ahoj maminky. prosím o radu…mám 13 měsiční dcerku a uz několik měsíců máme zavedený režim: ráno malá vstává v 8-9h, hraje si cca do 11-12h a jde zase spinkat.jak se vzbudí, dáme oběd a hrajeme si. a obvykle kolem 17h si jde zase lehnout a spinka cca do 19h. A to mi vadí vlastně nejvíc, ze pak trdlikuje do jedenácti a já jsem kolikrát víc unavená než ona.ale když třeba vynechá dopolední spánek, tak mám pocit, ze ji to prostě chybí a v noci špatně spi. Druhá věc je ta, že i při tak blbém režimu, kdy chodí spát kolem 23h, spinka v noci taky špatně a pořád se budí. Tak ted nevím, jak to udělat, abysme to nějak posunuli, nebo už ji zvykat jen na jeden spánek denně. Budu ráda za každé rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

anikahen
Kecalka 210 příspěvků 18.02.17 17:36

Ráno bych ji budila dřív, nechala zatím 2 spanky a odpolední spánek bych ji trochu zkrátila.

biolet
Nováček 9 příspěvků 18.02.17 17:38

No jenže nějak nejsem zastáncem toho, ze bych tak malé miminko budila…je to sice me první dítě, tak nemám moc zkušenosti…

fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 18.02.17 17:43

Radit si nedovolím, náš 10. dítko vstává po 10hod, spávat chodí mezi 15-16hod cca na 1 hod, večer chodí spát po 22hod ;)
Pokud bych měla a mohla radit, snažila bych se zkrátit ten večerní spánek na mimimum, to musí být maso, když vstane kolem 19hod 8o

biolet
Nováček 9 příspěvků 18.02.17 17:46

No to právě je někdy maso! a jak uz jsem psala, já byvam večer pak úplně vyřízena!!!a jak to máte ostatní maminky s buzenim miminek???

vejilka
Závislačka 4599 příspěvků 18.02.17 17:47

Ten spánek v 17.00 bych zkrátila na půl hodinky a budila bych :nevim: vykoupala v 19.00h a dala spát. Náš malej taky blbě od roka spí, to jsou pořád zuby, nebo se mu i něco špatného zdá. Spát mi chodí v 23.00jen když je nemocnej jinak je režimovej a jsem za to ráda. Nevidím nic špatného na tom že jí vzbudíš odpoledne aby už nespala. Já to dělám taky když mi usne v autě a i když spí třeba půl hodky k večeru tak stejně do 20.00h chrní v postýlce. Je tak naučenej

nohalka
Stálice 52 příspěvků 18.02.17 17:49
Budicek to jisti

Ahoj, ja mam dvojcata a v tom nejranejsim veku se to dalo zvladnout jen diky relativne pevnemu rezimu i za cenu buzeni. Deti tim nijak neutrpely ;) Zakladem bude vstavat rano driv. Po obede do postele tzn mezi 12-13. Jestli bude do 3 spat, tak pak muzes na noc ulozit treba v 8. A udelala bych to trochu sokove, hned pristi rano driv vzbudit, ditko bude pak radne unavene a da si delsi poledni pauzu. Tak drzim palec, at to vsechno hladce zvladnete

biolet
Nováček 9 příspěvků 18.02.17 17:52

No mě se párkrát stalo, ze behem toho odpoledního spánku se mi třeba po necelé hodince vzbudila ale vyloženě byla ospala a ikdyz jsem ji kolikrát vyndala z postýlky, tak plakala tak, ze jsem ji tam ještě dala a ona hned ještě usla a třeba až do těch 19h…včera třeba usla az kolem 17:45 a spala skoro až do osmi :D. a pak blbla az skoro do půlnoci, no přijde mi to úplně špatně :zed:

fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 18.02.17 17:53

@biolet Já jsem prvorozenou po dlouhém váhání začaĺa budit. To prostě nešlo… Chodila spát kolem 2hod ranní a na to už jsem neměla já, ani muž. Ptala jsem se na to i MUDr. Ta mi řekla, že je to složitější, ale máme vydržet. Nevydrželi jsme a byl klid, to opravdu nešlo… Takže jsem začala odpoledne budit a byl pokoj. Jistě, že nechodila spát ve 20hod, ale taky ne ve 2 ráno…

Svistice
Neúnavná pisatelka 17407 příspěvků 20 inzerátů 18.02.17 17:56

@biolet Pokud ještě nevydrží jen s jedním denním spánkem, zkrátila bych ten druhý. Mezi ním a večerním ukládáním by měly být tak 4 hodny. Neunavené dítě prostě spát nebude.
Nebo prostě pár měsíců vydržet, dokud si to nepřehodí na jedno denní saní sama.

Příspěvek upraven 18.02.17 v 17:57

biolet
Nováček 9 příspěvků 18.02.17 17:57

Tak to se mi zase otevřely nové obzory :lol:.tak já zkusím od zítřka budit a uvidíme. dík moc za rady všem. jinak to jsme na tom ještě dobře, ve dvě ráno mi mala fakt spát nechodí 8)

Uživatel je onlinexkoup21
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 44 inzerátů 18.02.17 17:57

Urcite odbourat ten odpoledni spanek. Davala bych spat az po obede mezi 12-13 hod a vecer mezi 20-21. Rano bych ji nechala spat jak potrebuje. Nam to takhle funguje.

biolet
Nováček 9 příspěvků 18.02.17 18:03
@xkoup21 píše:
Urcite odbourat ten odpoledni spanek. Davala bych spat az po obede mezi 12-13 hod a vecer mezi 20-21. Rano bych ji nechala spat jak potrebuje. Nam to takhle funguje.

No ono se někdy stane, ze jde spát až po obědě. je to různé, jsme venku nebo na návštěvě tak se ji to třeba posune ale i tak mi přijde že ten jeden spánek by pro ni mohl být málo. přišlo mi že večer pak byla moc pretazena a spanek byl o ničem. ono je to pro me těžké. já jsem ráda za každou chvíli kterou prospi a já mám pro sebe :lol: tak pro me to buzeni bude možná ještě horší než pro ni :roll:

Helileli
Závislačka 2957 příspěvků 18.02.17 18:14

Já bych posouvala ten polední spánek směrem k odpolední a tím ten podvečerní bych se postupně snažila proměnit v brzké noční ukládání. Tím se ti možná začne nudit dřív a bude prostor na dva spánky, aniž by chodila spát v tak šílenou hodinu. Tj. pokud by se mi dítě vzbudilo v 9, ve 12 by dostalo oběd, počítám kolem půl 1 šlo spát, spalo by cca do půl 3- do 3, spát bych dala už navecerene a okoupane dítě v 6, pokud by se probudila třeba v těch 7-8 večer, tak bych nerozsvecela, šeptala, zalezla bych s ní do postele, dala mlíko či kojení a snažila bych se, aby spala a pokud by dítě nebylo polámané, tak bych ho vůbec nebrala do koupelny, obýváku atd.
Pokud by se pak budila brzo ráno, třeba v 6, tak v 8-8:30 může zalehnout, pak odpoledne třeba 2-4 a vydrží do těch cca běžných 7, kdy mají běžné takto staré děti večerku.

Hlavně bych pár dnů vydržela ty večery se fakt tvářit, že je noc a spí se, klidně bych pozhasinala po bytě, chlapa poslala na pivo, abych eliminovala to buzení v 7 večer a strašení do 11.

Alušáček
Závislačka 3183 příspěvků 18.02.17 18:15

@biolet Máš dvě možnosti, vydržet nějakou dobu, než najede na jeden spánek přes den, nebo ten druhý spánek zkrátit… Mě se osvědčilo nechat dítěti režim jaký vyhovuje, buzení bylo k ničemu, akorát byla spruzelá. Momentálně moje 2,5letá bez deního spaní zatím nevydrží, ale usne až mezi 14-15 a spí dvě hodiny, večer jde spát samozřejmě až mezi 22-23,vstává v 8 a hnout s tím prostě nejde :think:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Krym, místo, o němž se teď hodně mluví: Co tam vidět a jak se tam dostat?

Kauza Čapí hnízdo znovu rozvířila veřejné diskuze poté, co byla zveřejněna... číst dále >

Muchlovačka dne: Modelka Němcová div nevytrhla tajemnému fešákovi jazyk

Slavná česká topmodelka Petra Němcová (39) si v současné chvíli užívá... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >