Denní spánek 4,5 měsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Veroniiikaaa
Kecalka 336 příspěvků 23.12.18 21:05
Denní spánek 4,5 měsíčního miminka

Maminky, prosim o radu zkušenějšich. Naše malá mi naspi pres den maximalne 2hodiny a to po kouskach - max 20minut dlouhy spanek a konec. Vztavame uz v 6, chodime spat kolem 7… ikdyz ted nam zacinaji rust zoubky tak i vecerni spani se nam posouvá az na 8… Mala chce spinkat…mne si ocicka, zyve…je uknourana, protivna a ja uz nevim jak ji pomoct spat :nevim: zoubky natitam Calgelem…
Nemuze to jejimu vyvoji treba nejak uskodit ze tak málo spinka? Spime tak malo uz od 2měsíce ( od narozeni mame problem se spanim ).Dr. na to rekla jen, ze mame nespaci miminko :roll:
Nemuze s tim spankem souviset ze i malo pribirame? ( plně kojim - co 2hodiny i vecer )
Moc děkuji za pomoc

Reakce:
Aduš8
Závislačka 3036 příspěvků 23.12.18 21:10

@Veroniiikaaa radu nedám, protože jsme na tom byli úplně stejně. Usínal kolem sedmé, v noci se vzbudil dvakrát na kojení a vstával v šest. Přes den spal párkrát po 10-20 minutách, dohromady víc jak 2 hodiny nedal. Doktorka nám řekla to samé, co tobě. Pomáhalo nosit a později (asi v 5 měsících) dokázal spát i tři hodiny v kočáru, za předpokladu, že jel :zed:. Ale taky mezitím neusnul ani na těch deset minut. Dneska je mu 13 měsíců, spí krásně 12 hodin v noci a 1-2hod. po obědě. Ale na druhou stranu, jak byl zvědavý, tak byl šikovný, začal chodit v deseti měsících a zvládá denně víc a víc věcí, má čas, který jiné děti prospí :lol: :kytka:

nenivolnynick
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 1 inzerát 23.12.18 21:14

Jen přežít.. Měli jsme to samé, spací miminko nevím co je :mrgreen: o nocích nemluvě. Ale čím byl starší tím to víc natahoval.. Vstávacka tedy mezi 5-6 stále už 2,5 roku… A postupně spánek třeba 3× po 1 hodine, 2× po 1,5 a teď dá přes poledne v rozmezí 1-3 hodin (a někdy 0 :lol:) . V noci 8-9 hodin, a ne, nespí celou noc v kuse :mrgreen:

scentini
Závislačka 3530 příspěvků 23.12.18 21:23

A co satek? Tam spat by mohla vic.

nenivolnynick
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 1 inzerát 23.12.18 21:29

Jo šátek doporucuju, minimálně na rvani pomohl, navíc malý nebyl kocarkovy

Veroniiikaaa
Kecalka 336 příspěvků 23.12.18 21:41

:) to jste me moc nepotesily :mrgreen: ja myselal ze existuji nejake figle :D
V satku nosim od narozeni. Driv tam spala klidne 3hodiny ale od toho 2mesice spi v satku taky malo aspisvubec protoze vsude kouka :) pred par dny mi vzala na milost i kocarek,tak nosim uz jen doma. V kocarku taky vic nenaspi.
Nemuze tedy vadit vyvoji ze tak malo spi ? Ona chce spinkat, ale asi jak je fakt moc zvedava tak se premaha a proste neusne. :nevim:

lampicka11
Závislačka 3510 příspěvků 4 inzeráty 23.12.18 21:52

Mám 4mes. Syna
Vstava někdy v 6 někdy v půl 9,
Podle toho jak se vzbudí jde vždy spát cca za 2-3hodiny…podle toho jak je unavený. Spí někdy 30min někdy 3hodiny…ale neovlivním to ani náhodou…přez den na ty jeho chvilky spí v houpatku…mám totiž doma malého čiperu a staví se na všechny 4 a přetáčí se na břicho.. tak že řev a Záboří hlavu . V houpatku usne hned (ale přenést bez šance). Chodí spát mezi 8-9h. V noci se budí okolo 0-1 a 4-5.
Jednou mi spal 6-6rana a to jsem myslela že mi bouchnou ráno prsa :lol: :lol:
Jinak u nás šátek ani náhodou…to řval jak tur a to se nedalo… Jinak je to hodne miminko. Až na to že prý vývojově je na úrovni 7mes mimina… Povede se mu kousek odplazit :zed: . Do 3mes usínal krasne v postýlce …jen si knourl..pak byl nemocný s průduškami a teď je to mazec no…a uspávám takhle..nebo v noci u „kozy“ klasika :lol:

Veroniiikaaa
Kecalka 336 příspěvků 23.12.18 22:11

@lampicka11 ve 4mesicich uz vyvojove na 7 8o waauw a to koukam ze uz se dokaze kousek odplazit. To budete mit hodne rychlo veselo doma :) A spani mate celkem hezke.
My se teda zatim umime pretocit na brisko a otáčet se na miste ale jeste se neplzi :) spis se snazi sedat :lol:
Nam mala vecer spi s nama v posteli, driv sem ji mohla prenest do jeji postylky ale od ockovani ma spaní naprd takze ani prenest nejde. V houpatku dela jeste vetsi bordel misto toho aby ji to uklidnilo a uspalo :)
Deti jsou jedna velka hadanka, aspon teda ta nase pro me… a jeste i tim ze je to první mimis :mrgreen: :srdce:

lampicka11
Závislačka 3510 příspěvků 4 inzeráty 24.12.18 07:37
@Veroniiikaaa píše:
@lampicka11 ve 4mesicich uz vyvojove na 7 8o waauw a to koukam ze uz se dokaze kousek odplazit. To budete mit hodne rychlo veselo doma :) A spani mate celkem hezke.
My se teda zatim umime pretocit na brisko a otáčet se na miste ale jeste se neplzi :) spis se snazi sedat :lol:
Nam mala vecer spi s nama v posteli, driv sem ji mohla prenest do jeji postylky ale od ockovani ma spaní naprd takze ani prenest nejde. V houpatku dela jeste vetsi bordel misto toho aby ji to uklidnilo a uspalo :)
Deti jsou jedna velka hadanka, aspon teda ta nase pro me… a jeste i tim ze je to první mimis :mrgreen: :srdce:

Chodíme na fyzio no. V 5tydnech pásl koníky ale tahal to zadama ne břichem…tak nám paní vždy ukáže jak aby to dělal správně. A mezi tím se naučí něco nového. Kamarádce syn v 7mes začal stát :lol: . Paní na fyzio je vždy v šoku co tam předávání a snaží se když už aby to dělal tak pokud možno tak vývojové dobře…ale stejnak je to paličák :P

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >