Miminko nespí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.18 05:05
Miminko nespí

Ahoj holky mám dotaz ohledně spaní (přes den) a usinani miminka (večer), mimi má 6 týdnu a přes den papa většinou co 2 hodiny pokud nejsme venku to mi pak v kočárku chrni i 3, ale jinak doma mi spinká max hodinu když si dává pauzu mezi jídlem ale většinou to je tak 20 - 30min ale to není to nejhorší, co je tragédie je večerní usinani, kojim ještě obvykle tak o půl 9 až v 9 a poté začíná peklo v usinani které trvá i do půlnoci takže klidně i 3 hodiny kdy ho v 11 ještě nakojim a poté už většinou usne, miminko sice nerve ale spát nemůžeme protože mrci atd už jsem z toho vyčerpaná nemůžete mi poradit jak ho uspavat nebo co dělat? Hladime ho, nosíme ho, na večer jsem si dávala meduňku že to pomáhá a bez efektu už fakt nevím co s tím odpoledne nespí tak od 17.00 a pak bez přestávky jede cca do půlnoci :zed: :zed: :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6842 příspěvků 20.12.18 07:11

Musíš vydržet. V šesti týdnech nemá dítě režm den a noc. Když mrčí, nedávej ho spát, není unavené, ale chce tebe. Smiř se s tím, že to bude trvat cca do tří měsíců.

nozu
Extra třída :D 11940 příspěvků 20.12.18 07:40

zkus zavinout a bílý šum. dobře je to popsané v knize od Karpa „Nejšťastnější miminko v okolí“

celinne
Kecalka 492 příspěvků 20.12.18 08:05

Dávala jsem spát miminka až déle - klidně kolem 22-23h prostě jakmile konečně usnuli, šla jsem spát taky a využila jsem ten jejich první hluboký a delší spánek. Dělala jsem to u všech děti a vyplatilo se, většinou jsme se vyspali dobře a navíc si ušetřili nervy.. Prostě se přizpůsobit mimču..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.18 08:17

Dnes usnul až v 1 :zed: když jsem se ptala dětské doktorky tak ta jediný co tak předepsala homeopatika že je to přírodní a nenavykovy nechci tím cpát dítě takovýma hnusama

elinka90
Závislačka 2561 příspěvků 20.12.18 08:21

Mně naopak přijde blbost dávat spát dítě až třeba v 11. Podle mě to chce režim. Takže v 7 dávat do postýlky nebo do postele a prostě vydržet. Ještě je brzy, aby usínalo přesně jak řekneš, ale zvykat ho na režim bych začala. Nám hodně pomohl bílý šum, pouštěla jsem z youtube a zavinout.

Anitramm
Zasloužilá kecalka 699 příspěvků 20.12.18 08:22

Já mimčo v tomhle věku dávala spát po koupání cca 19-20 hod. a budilo se na kojení stejně za ty 2,3 hodiny, čili ve 22:00 a pak za další 2 hodiny..ještě je malinký a potrvá, než bude spát delší dobu vkuse. Jako jsou i vyjímky, ale většinou to tak je. Co já se nachodila nocí s nespícím miminem na rukou.. ;) Musíš vydržet. ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.18 08:24

Dávám spinkat kolem 9 po kojení, zkusím dnes tedy zavinout a uvidím co udělá šum :?

celinne
Kecalka 492 příspěvků 20.12.18 08:30

@elinka90 režim přišel sám a přirozeně. Samozřejmě, že mi nechodí spát v 11h ještě teď. Vlastně se to samo upravilo celkem brzo na tu cca 8h večerní. Jde ale o ty začátky, kdy dítě spí jak chce a my se chtěli taky vyspat, tak jsem prostě počkala až usne a to bylo v těch prvních týdnech po narození kolem té 10-11h večer. Učit pár týdenní miminko režimu je nesmysl v tom smyslu, že má chodit spát v 7 nebo 8 když evidentně to k tomu není. A podle toho jak píše zakladatelka jsem pochopila, že není.

Heivka
Závislačka 3486 příspěvků 20.12.18 08:36
@Anonymní píše:
Dávám spinkat kolem 9 po kojení, zkusím dnes tedy zavinout a uvidím co udělá šum :?

Pokud není na zavinutí zvyklé, tak počítejte s tím, že se že začátku může vztekat a bude trvat, než si zvykne. Syna jsem balila jako housku celodenně (kromě krmení a přebalování) do třech měsíců. Do konce 4 měsíce jen na noc. Dcerku jsem balit nemusela vůbec, spí dobře i bez toho. Jinak ještě mi poradila dětská doktorka, tak při každém krmení a přebalování ve dne si s miminkem povídat a dělat blbinky jako třeba šimrání na bříšku. Při každém nočním krmení a přebalování zachovat co největší ticho a tmu (skvělý vynález je červená žárovka, člověk vidí, ale končí zůstane klidnější) a jenom opravdu nakrmit, přebalit a případně v tichosti chovat. Pak si začne převracet režim, protože proč by bylo dlouho vzhůru v noci, když je taková nuda.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1125 příspěvků 20.12.18 08:38

Taky jsme to měli stejně s takhle malým miminkem… večer nechtěl spát… byl s mužem v obýváku, který by byl i tak vzhůru a proste ho mazlil… já chodila spát… když měl pak v 11 hlad, tak jsem ho nakrmila a chodili jsme spát už všichni… postupně se to upravovalo, dlouho pak chodil spát o půl desáté… a teď usina ve 20:30 a má půl roku, na jídlo se budí v 6 a spi ještě do 8… ale minimálně 2 měsíce neměl režim žádný… přes den spal a večer se mu nechtělo :)

Anais
Kelišová 5611 příspěvků 28 inzerátů 20.12.18 08:41
@Anonymní píše:
Ahoj holky mám dotaz ohledně spaní (přes den) a usinani miminka (večer), mimi má 6 týdnu a přes den papa většinou co 2 hodiny pokud nejsme venku to mi pak v kočárku chrni i 3, ale jinak doma mi spinká max hodinu když si dává pauzu mezi jídlem ale většinou to je tak 20 - 30min ale to není to nejhorší, co je tragédie je večerní usinani, kojim ještě obvykle tak o půl 9 až v 9 a poté začíná peklo v usinani které trvá i do půlnoci takže klidně i 3 hodiny kdy ho v 11 ještě nakojim a poté už většinou usne, miminko sice nerve ale spát nemůžeme protože mrci atd už jsem z toho vyčerpaná nemůžete mi poradit jak ho uspavat nebo co dělat? Hladime ho, nosíme ho, na večer jsem si dávala meduňku že to pomáhá a bez efektu už fakt nevím co s tím odpoledne nespí tak od 17.00 a pak bez přestávky jede cca do půlnoci :zed: :zed: :(

Syn je taky nespavec - už má 5 let. Ale jako malinký v tom šestinedělí mi usínal u kojení, které bylo kolem deváté večer a trvalo to tak půl až tři -čtvrtě hodiny než se nakojil a pak usnul Opatrně jsem ho pak přesunula do postýlky a pak se budil v noci na kojení ( dvakrát určitě ) a vzhůru byl v šest ráno. Tu deviti hodinovou noční periodu pro spaní si drží pořád. Jako malý spal před den tak maximálně hodinu v kuse, pak už byl vzhůru. Přesně už si ty časy, kdy se budil moc nepamatuju, ale vím, že oproti kamarádčiným dětem spával opravdu málo. Později jsem to přes den řešila spacíma procházkama v kočárku - ale taky spal maximálně 1,5 hodiny. Po konci šestinedělí se taky už budil vyspaný kolem čtvrté odpoledne a do večera do těch devíti nespal. V kolik ráno vstává? Zkus ho prostě uspat v náručí, nebo u toho kojení ( hodně lidí to nedoporučuje, ale u nespavců je myslím hlavní, že spí :hug: ). V těch devět ti u kojení neusíná?? Já ho fakt musela kojit dýl - i tu hodinku, aby zabral a pak jsem ho „levitací“ hoodně opatrně přendávala spát. Kojila jsem ho v zavinovačce, abych ho pak neprobudila. Bývala jsem z toho taky hodně vyčerpaná. Jak jsem ho odstavila, naučitl se usínat i bez kojení, jen vyžaduje mou přítomnost a v tom nevidím, žádnou katastrofu. Držím palečky, vypiplat to mimčo a ubrat si na svém spánku je náročné :hug: :hug:

Příspěvek upraven 20.12.18 v 08:46

Anais
Kelišová 5611 příspěvků 28 inzerátů 20.12.18 08:44

@elinka90 některé děti v sedm večer fakt neusnou - je to na ně brzy … musíš se dítěti přizpůsobit a nastavit rozumný režim dle jeho potřeb - viz můj příspěvek o režimu mého syna ;)

Anitramm
Zasloužilá kecalka 699 příspěvků 20.12.18 08:47
@celinne píše:
@elinka90 režim přišel sám a přirozeně. Samozřejmě, že mi nechodí spát v 11h ještě teď. Vlastně se to samo upravilo celkem brzo na tu cca 8h večerní. Jde ale o ty začátky, kdy dítě spí jak chce a my se chtěli taky vyspat, tak jsem prostě počkala až usne a to bylo v těch prvních týdnech po narození kolem té 10-11h večer. Učit pár týdenní miminko režimu je nesmysl v tom smyslu, že má chodit spát v 7 nebo 8 když evidentně to k tomu není. A podle toho jak píše zakladatelka jsem pochopila, že není.

Musím oponovat, nesmysl to úplně není, nejde to říct takhle všeobecně, náš prcek třeba do měsíce přibližně pochopil, že prostě po koupání se jde spát a spinkal. Sice jen do dalšího kojení a budil se Xkrát za noc jako skoro každý ditě, ale dáváme ho spát ve stejnou dobu už od toho narození a nemusíme ho teď ve 2,5 letech nahánět po nocích do postele.Kámošky, co čekaly až jim děti odpadnou samy, třeba i kolem půlnoci, čekají dodnes :nevim: :jazyk: Já si to teda představit nedovedu, že jsem od rána na nohou skoro až do noci, člověk taky chce mít večer chvilku pro sebe a odfrknout si. :oops: :kytka:

Petkaelik
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 20.12.18 09:01

Naše malá to měla podobně , celý večer jsem ji chovala a usnula v náručí , já ji opatrně položila do postýlky a do pár minut byla vzhůru a plakala. Podařilo se mi jí definitivně položit spící až kolem půlnoci. Teď bude mít 5 měsíců a poslední tři týdny už ji pravidelne ve 20:15 ukládám. Dostane na večeři zeleninu, uložím do postýlky, pustím kolotoč a hvězdičky na strop a usne sama a spi. Ano ze začatku plakala , chodili jsme ji hladit , utěšit , ale pokud to nebyl takový ten příšerný pláč tak jsme ji na ruce nevzali. Plakala treba 20 minut. Teď se ve spacím pytli sama otočí na bok, palec so pusy a spinká. Jsem moc ráda, že jsme to vyřešili. Stejně se co 3 hodiny budí na kojení to si jí ale vezmu do postele, dám prso a hned po kde zpet do postýlky a spinká. Zkus to ještě pár týdnů vydržet a pak ji uč usínat samotnou.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Autor hitu Sladké mámení bojuje o život! Textař Poštulka (75) upadl na sněhu, museli ho ihned operovat

Známý textař Vladimír Poštulka (75), který se podepsal například pod hit... číst dále >

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >