Reklama

Depo-provera a otěhotnění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JarusKR
Nováček 2 příspěvky 30.01.17 23:16
Depo-provera a otěhotnění

Dobrý den,
je mi 19 let a v důsledku chronického onemocnění (crohnova nemoc) mi moje doktorka řekla, že antikoncepce v podobě pilulek není vhodná. Zkusila jsem na radu gynekologa depo-proveru, nic mi o ní neřekl, musela jsem si všechno nastudovat sama (sám o ní moc nevěděl evidentně) tak Vás prosím o vaše zkušenosti. První inejekci jsem si aplikovala před dvěma měsíci, od té doby bez MS, přibírám (v mém případě výhra :dance: ). Nevíte, kdy DP vysadit, pokud chci do tří let dítě? Momentálně mimčo nechci, nebo spíš nemůžu, proto jsem pro jistotu na DP přistoupila. Děkuju za Vaše zkušenosti a rady :)

Reklama

Reakce:

Heivka
Závislačka 2969 příspěvků 30.01.17 23:40

Mě depo provera dost ublížila, když pominu nabraných 25kg během půl roku (bez výrazné změny životosprávy) tak nejhorší bylo postupné vymizení emocí, málem mě to stálo vztah s mým mužem. Po vysazení jsem se dávala dohromady víc než dva roky, než se mi ustálil cyklus a vrátily se aspoň nějaké emoce, první přišly ty špatné, ty dobré se vrátily asi po roce a půl. Doteď se divím, že to můj muž, tehdy přítel vydržel. Takže pokud chcete za tři roky dítě, tak bych jí nebrala dál vůbec. Ale těžko říct. Vím o dalších dvou holkách (spolužačky z gymplu), co depo-proberu braly jako já (zhruba dva roky) a jedna otěhotněla půl roku po vysazení (omylem, čekala na cyklus než nasadí jinou antikoncepci a ono přišlo těhotenství), ta druhá se pere s nepravidelným a chybějícím cyklem doteď a to je to asi 6 let. Nedávno jsme měli třídní sraz a holky se lízly, takže všichni víme víc, než bychom chtěli.

Perrine
Povídálka 21 příspěvků 31.01.17 00:51

To jsou bohužel jen negativní recenze, ale také je jich dost pozitivních, jako u každé antikoncepce. Pokud vám vyhovuje, nenechte se odradit. Negativní zkušenosti píše na internet každý, pozitivní nikfo. Pak to vypadá jakože je to jenom špatné. Nepřibírám, emoce mám furt stejný a kamarádka otěhotněla rok od vysazení.

martina.se
Hvězda diskuse 56922 příspěvků 31.01.17 07:03

@JarusKR po depo proveře mi to trvalo 6 let - největší humus, co znam.. mmchdm, problémy jsem řešila ještě další 4 roky :zed:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.17 07:35

@JarusKR já ji měla 6 let a spokojenost. Byla mi doporučena kvůli tomu ať nemám menstruací( měla jsem s ní velké problémy) a ať nejsem těhotná( vážný porod a následky). Vše bylo dokonalé. Je pravda že jsem trpěla výkyvy nálad. Prostě mi chyběl nějaký hormon. Po vysazení jsem to nechala na tělu co bude dál. Rok trvalo než začala sama menstruace. A pak už vše ukázkové. Menstruace na den. Ovulace +-1 den také přesná. Já si ji dám po porodu znovu píchnout. Ale každé tělo reaguje jinak.

Pincenza
Závislačka 3511 příspěvků 31.01.17 08:59

@JarusKR Pokud mas nastudovano, tak jiste vis, ze v pribalovem letaku pisou o moznosti otehotneni v radech mesicu az nekolika let. Tusim, ze tam pisou od posledni davky 3 mesice az deset let? Je to masakr. Mela jsem dve davky, ted uz na treti nejdu, protoze to ma vydrzet 12 nedel a ja po deviti zacala regulerne menstruovat. Nehlede na to, ze ta injekce boli jako de.bil! A nalady mam teda taky sileny, coz nechapu u bezhormonalni antiko. :nevim:

Heivka
Závislačka 2969 příspěvků 31.01.17 21:56

@Pincenza Depo provera není nehormonální, obsahuje Progesteron a steroidy.

Sany80s
Kelišová 6279 příspěvků 01.02.17 14:29

Problémy řeším již 7 let po injekci.
Nemůžu již 4 roky otěhotnět.
A všechny, které znám, měly tytéž problémy. Jen se jim je zadařilo vyřešit tak za rok až dva.

Pincenza
Závislačka 3511 příspěvků 01.02.17 14:37

M @Heivka jasny, ale nema estrogen, ze?

Heivka
Závislačka 2969 příspěvků 01.02.17 15:15

@Pincenza Ano, nemá estrogen, proto se může aplikovat jednou začas.

Luciiiš83
Kelišová 5445 příspěvků 01.02.17 15:43

Ja teda muzu za sebe říci ze jsem mela jen jednu pichnutou davku 6/2015 a od podzimu se stale snazime o dite. Bohuzel marně. Byla jsem i hormonalne stimulovana sliznice vypada dobre, ale vajecniky produkuji bud malo vajicek nebo dochazi i k anovulacnim cyklu.
Snad to nebude trvat jeste dalsich 5 let? 8o 8o 8o

Luciiiš83
Kelišová 5445 příspěvků 01.02.17 15:52

Já můžu za sebe říci svou zkušenost.
Měla jsem aplikakovanou jen 1 davku v roce 6/2015. Od podzimu roku 2015 se stále snažíme. Byla jsem stimulovana hormony sliznice vypada dobre jen vaječníky produkuji málo vajicek a nebo mívám anovulační cykly.
Už jsem zkoušela Inofolic, Fertipronu, kontryhel ten mi ještě prodloužil cyklus mam nepravidelný a porad dokola.
Teď už to nechávám na přírodě a pořídili jsme si gel na podporu početí. Tak uvidíme. Ted jsem v půlce cyklu a pak začínám s Clostilem.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

Reklama