Deprese a práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.18 15:52
Deprese a práce

Ahojte,

chtěla jsem se zeptat jestli má nebo měl podobný problém jako já. Myslím si, že trpím depresemi, ale bojím se s tím jít k doktorovi. Za rok jsem vystřídala asi 10 prací, nikde dlouho nevydržím. Vždy když vstávám do práce, vůbec se mi tam nechce, jsem unavená, nesoustředěná a vždy to skončí tak, že skončím sama a nebo mě z práce vyhodí protože tu práci prostě nezvládám, nemám žádné sebevědomí, říkám si co to je.. je to lenost? Vždycky usilovně hledám práci dokonce se tam ty první dny těším, ale potom to dopadne takhle :( Nevím co si s tím mám počít.

Chtěla bych jen vědět, jestli jsem na toto sama nebo to někdo u sebe, nebo u někoho zažil. Děkuji

Reklama

Reakce:

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2207 příspěvků 18.03.18 15:56

Mela jsem to tak jednou a mela jsem k tomu duvod, proto jsem skoncila jeste ve zkusebce. A zacatky jsou vzdycky tezky, musis se kousnout a dat to, jasne ze to nebude jednoduchy, ale nikdo neceka, ze vsechno budes umet hned. Kdyz jsem po trech letech odchazela ze svoji prvni prace a ohlidla jsem se na zacatek, bylo to docela usmevny. Neumela jsem nic a po trech letech jsem umela vic, nez zensky co jsou tam 15 let. To byl i duvod, proc jsem odesla, nebylo uz kam se posunout a ten stereotyp me ubijel. Kousni se a vydrz, Nejde o to, ze ti to zkraje nejde, musis preckat prvni dejme tomu pul rok a pak uz to bude dobry.

Alkata
Kecalka 469 příspěvků 18.03.18 16:08

Nenapadlo te, ze jsi mozna jen lina a neschopna? Dnes je móda za vším hledat nemoc a diagnózu, ale skutečnost bývá prostá.

A jak se ti hledá prace po tolika vymenach? Takového člověka muže zaměstnat uz jen blázen nebo montovna.

Taka
Zasloužilá kecalka 839 příspěvků 18.03.18 16:09
@Anonymní píše:
Ahojte,

chtěla jsem se zeptat jestli má nebo měl podobný problém jako já. Myslím si, že trpím depresemi, ale bojím se s tím jít k doktorovi. Za rok jsem vystřídala asi 10 prací, nikde dlouho nevydržím. Vždy když vstávám do práce, vůbec se mi tam nechce, jsem unavená, nesoustředěná a vždy to skončí tak, že skončím sama a nebo mě z práce vyhodí protože tu práci prostě nezvládám, nemám žádné sebevědomí, říkám si co to je.. je to lenost? Vždycky usilovně hledám práci dokonce se tam ty první dny těším, ale potom to dopadne takhle :( Nevím co si s tím mám počít.

Chtěla bych jen vědět, jestli jsem na toto sama nebo to někdo u sebe, nebo u někoho zažil. Děkuji

Není nic jednoduššího než k tomu lékaři zajít. Čeho se bát? Vždyť o nic nejde. Když nebudeš chtít, podruhé k němu jít nemusíš. Jde i jenom o to se vypovídat. Kolikrát člověku dojde, kde dělá chybu, až když to vysloví ;) Nemusí to být hned deprese jako taková a hned na léky, ale možná opravdu jde jen o to zvýšit sebevědomí, najít motivaci a tak. Držím palce :kytka:

lamicina
Ukecaná baba ;) 1815 příspěvků 18.03.18 16:22

Deprese to nejspíš nebude, to bys nevylezla z postele nebo z domu. Buď je to neschopnost udržet si práci, to není nemoc. Nebo by to mohla být úzkost, které se snažíš vyhnout tím, že skončíš. Úzkosti je potřeba se postavit, konfrontovat, vyhýbáním se úzkost zvyšuje. Konzultovat s léakřem samozřejmě můžeš :nevim:, možná by Ti spíš pomohla konzultace u psychologa, jak si zvýšit psychickou odolnost a práci si udržet.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.18 16:56

Protože píšu o jedné známé tak anonym, tak veřejně neřeším její věci..
Ona má to samé.. V březnu co vím, tak skončila po 5 měsících někde jako dělnice, byla doma tři měsíce, kdy opravdu hledala, byla nadčená.. V práci byla 14 dní pak přešla na jinou tam byla dva měsíce, zase se jí nezdálo, pak zase na týden, pak dva měsíce, a pak 14 dní- do ledna.. Nyní nastoupila opět do nové práce..Takže od března do března, kdy nepočítám v březnu ukončení tak vystřídala5 míst, jednu brigádu, kde byla jen den, prodávala ovoce, a prý s eji to nezdálo a teď je v 6práci za rok
Co tak vím, když s ní mluvím, tak mi řekne, že je to všude hodně náročné a a nebo někde pořád nějaký problém.. Neříkám, že jsou to práce na jedničku, jde o prace uplně obyčejné, ale zase si říkám, když to zvládají jiní lidi :nevim:
První šila, druhá práce servírka, pak zase servírka pak Lidl, pak v cukrárně pomáhala, další práci měla slušně placenou na takové obyčejné práce a stejně tam byla chvíli.. A poslední je ted..
Ona práci opravdu hledala aktivně, a vím, že se hodně těšila, ale pak se jí zdalo všechno náročné.. Ale když si vybavím její režim, tak se nedivím.. Vstávání, kdy se chce, prostě i na bytě moc práce neměla, děti má slušně vychované, ale hodně samostaté, tak si většinou všechno chystají sami, tak ani běhaní okolo dětí, tak prostě je asi šok, z takového jít najednou do vstavaní a pak 8 hodin něco dělat aktivně..

lísteček1
Ukecaná baba ;) 1103 příspěvků 18.03.18 18:22

Klidně to deprese muze byt.Ja mela minuky rok skoro stejny. Vystridala jsem šest praci. Aktivne jsem praci hledala, chodila na pohovory, ale jakmile mi pracovni misto přislíbili, uz jsem hledala duvody, proc to nebudu zvladat.
Ja tedy mela minulý rok tezky sam o sobě cely. Maminka dost nemocna, byla dva mesice v nemocnici a uz jsme se byli, ze so domu nevrati.Do toho tatínek progemblil, co se dalo a ja mu musela pomoc, aby to maminka nezjistila. Pritel se v te dobe sel lecit do protialkoholni lecebny.Se sestrou jsem uplne pretrhala veskere kontakty z urcitych duvodu a do toho vseho starsi syn se chytl party a zacal krast. Proste rok nejhorsi z nejhirsich…
A do toho vseho si ja hledala novou praci. Nikdy jsem nebyla bez prace, vzdy jsem do ni vstala, ale…Ale treba bylo pravidlem, ze jsem rano nemohla spat a treba dve hodky pred zvonenim budiku jsem probrecela, v praci z niceho nuc zacla brecet, připadala si neschopná, nepotrebna…A s pra­cema jsem.to mela stejne jako ty.
Zašla jsem k psychiatricce a ta mi nasadila lehka antidepresiva, ktera chvilku zabirala, ale asi po pul roce se mi deprese vratily a ja mam ted silnejsi prasky.Nez mi zabraly, tak jsem s praci sekla, dala se dohromady a ted od ledna mam novou praci, kde me to moc baví adokonce jsem zvládla dost narocne obdobi, kdy kolegyně, ktera me zaucovala, po dvou tydnech si zlomila ruku a ja do toho vseho v pracivlitla takrka bez pomoci a zvladla jsem to :-)
Zkus zajit k psychiatrovi, treba ti pomuze jako me.Ja jsem konecne nasla svoji ztracenou spokojenost a klid. A do prace chodim opravdu moc rada a bavi me.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.18 18:45

@lísteček1 děkuji za příspěvek, mě tyto problémy začali když mi umřel tatínek, který s námi již nebydlel a já ho tedy viděla ročně tak 5×, horší bylo to, že jsem ani nevěděla, že je nemocný.. takže jsem se na to ani nemohla připravit. Byl to prostě šok, ale jelikož jsem v tu dobu chodila ještě do školy tak se ty problémy spíše projevovali na známkách a já tomu nedávala velký význam, ale jak jsem přešla do pracovního procesu tak je to prostě něco jiného, opravdu mi to otravuje život a hodně se za to stydím. :nevim:

Makca87
Kelišová 7087 příspěvků 18.03.18 18:52

Podle mě je to jednoznačně psychický problém ;). Za konzultaci s psychologem nic nedáš a jsou to fajn lidi ;). Nekoušou, tak se neboj ;). Třeba za to může smrt otce, nebo i něco jiného… časem se to může zhoršovat a nebudeš nešťastná jen ty, ale i tví nejbližší.

Makca87
Kelišová 7087 příspěvků 18.03.18 18:55
@Alkata píše:
Nenapadlo te, ze jsi mozna jen lina a neschopna? Dnes je móda za vším hledat nemoc a diagnózu, ale skutečnost bývá prostá.A jak se ti hledá prace po tolika vymenach? Takového člověka muže zaměstnat uz jen blázen nebo montovna.

Máte nějakou zkušenost s člověkem, který má maniodepresi, bipolární poruchu, atd.? To není,, móda", ale nemoc jaká každá jiná.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.18 20:00

@Makca87 Já jsem si právě říkala, jestli to prostě není tím, že jsem líná a neschopná.. ale pořád tu je to.. proč si teda tu práci hledám? Protože přeci chci pracovat! Ale nevím co se ve mě vždycky zvrtne, že to potom dál prostě nejde :nevim:

lísteček1
Ukecaná baba ;) 1103 příspěvků 18.03.18 20:03

Zkus toho psychiatra. Vypovez mu vse a uvidus, co ti rekne.Me hodne moc moje dr pomohla.
@Alkata kez by to, co potkalo me, nebyly deprese, ale jen nejaka „móda“, ktera za chvili prejde. V takovém stavu, v jakem.jsem byla minuly rok uz nikdy nechci byt a doufam, ze nebudu.Bylo to plíživý, ze zacatku jsem myslela, ze je to jen podzimni depka a ani jsem se nenadala a uz jsem mela myslenky takovy, ze kdyz odejdu na vzdy, tak udelam nejlip… Bez pomoci dr bych se z toho nedostala. Nikdo, kdo v zivote nemel opravdove deprese, tak proste nevi…

Příspěvek upraven 19.03.18 v 08:04

Makca87
Kelišová 7087 příspěvků 18.03.18 21:18

@lísteček1 ano. Tím to většinou končí. Pocit, že jsem na světě zbytečná. Pokus o sebevraždu, nebo alespoň myšlenka.
Anonymní - Buď ráda, že si uvědomuješ, že s tebou není něco v pořádku a ještě ti může někdo pomoct ;). Ve spoustě případech pomůžou jen lehčí antidepresiva a kontroly jednou za čas ;). Nejsi první, ani poslední, kdo má nějaký problém :hug:.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková přestává být poslušnou ženou a Plekancovi to vrací!

Když Tomáš Plekanec informoval o rozpadu manželství s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Reklama