Reklama

Deprese, úzkosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.18 13:08
Deprese, úzkosti

Zdravím, už od června trpím depresemi a úzkostmi, pročítala jsem mnoho diskuzí, ale už jsem z toho unavená, tak se vás chci zeptat: Co vám pomohlo za konkrétní léčbu nebo za antidepresiva? Beru Mirtazapin na spaní (pomáha) a Eliceu (nepomáhá), možná mi deprese a úzkosti mohlo způsobit i vysazení léků na chronickou bolest, co byly bez účinku (byly hodně návykové, trpěla jsem syndromem z vysazení a od té doby se to nesrovnalo). Cítím, že už to nejsem já, každý den jen přežívám, nic si neužívám, přestaly mě bavit koníčky, pořád musím přemýšlet nad špatnými věcmi, smyslem života, někdy ukončením života.. Přitom mi v životě nic moc nechybí, studuju, mám přítele.. Chci to být zase já, ne se utápět v depresích a trpět úzkostmi, mám ještě sílu tu být, ale pomalu mi dochází, ten stav mě vyčerpává, takže budu moc ráda, za každou vaší užitečnou radu a životní zkušenost, prosím a moc děkuji :hug:

Reklama

Reakce:

Zvonilka83
Povídálka 12 příspěvků 16.09.18 16:06

Ahoj, léčba mi nepomohla úplně, ale pomohla. Jsou dlouhé dny a týdny, kdy je vše dobré. Pak na mě přijde takový stav, že si sahám na život. Chodím jen k psychiatrovi pro léky. Ale probírá se mnou i mé problémy. Určitě se mi život zlepšil díky lékům. Jsem ale flákač, poctivě beru jen ty hlavní ráno a večer Sehrtralin. Mám ještě ráno prothiaden 75mg a večer 75 mg qutapin mylan. Tohle neberu pořád.
Připadalo mi taky, že mi Sehrtralin také nepomáhá, ale když jsem to konzultovala doma se členy rodiny a zamyslela se co bylo před. Tak mi pomohl.
Bohužel, stavy velké úzkosti a deprese se občas přihlásí.

Bonnie83
Povídálka 40 příspěvků 16.09.18 16:59

ahoj, tak mám podobný problém. Já tedy trpím postpsychotickou depresí a nemůžu najít opět ten smysl života… dny probrečím, propřemyšlím, proodpočivám.. najednou mi vznikl i strach z ježdění dopravníma prostředkama.. a to není život.. AD zatím neberu, jsem totiž těhotná.. ikdyž jsem se na miminko moc těšila, jsem plna obav spíše něž nadšení.. Takže tě naprosto chápu, že to není život. Psychology jsem vyzkoušela dva a ani jeden nepomohl, doporučila bych ti prostě psychiatra a jíst léky… jde o upravu chemie v mozku, kdy tě to můžu nakopnout k normalnímu životu.. Tak držím palce, at je brzy lépe.. :)

tinkamu
Nováček 1 příspěvek 17.09.18 19:53
@Bonnie83 píše:
ahoj, tak mám podobný problém. Já tedy trpím postpsychotickou depresí a nemůžu najít opět ten smysl života… dny probrečím, propřemyšlím, proodpočivám.. najednou mi vznikl i strach z ježdění dopravníma prostředkama.. a to není život.. AD zatím neberu, jsem totiž těhotná.. ikdyž jsem se na miminko moc těšila, jsem plna obav spíše něž nadšení.. Takže tě naprosto chápu, že to není život. Psychology jsem vyzkoušela dva a ani jeden nepomohl, doporučila bych ti prostě psychiatra a jíst léky… jde o upravu chemie v mozku, kdy tě to můžu nakopnout k normalnímu životu.. Tak držím palce, at je brzy lépe.. :)

Take doporučuji psychiatra a antidepresiva. I v těhotenstvi se pry některé mohou jíst. Hlavně to neodkládat a vyřeš to hned, aby miminko mělo šťasnou maminku :hug:

Bonnie83
Povídálka 40 příspěvků 18.09.18 08:58

@tinkamu ano ano, ted k němu jdu a docela silně zvažuji AD.. aby jak píšete - mělo šťastnou maminku.. :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 10:11

Ahoj holky. :kytka: Vy mi možná poradíte.

Můj blízký člověk (muž) začal trpět depresemi. Doktorka to zjistila když fyzicky zkolaboval. Tak nasadila antidepdresinva. Ale je to horší a horší. Už mu musím ráno volat jestli jde do práce. Často se mu nechce, nemá sílu a další… Naštěstí na jejich parkoviště vidím z okna tak poznám kdy je a kdy není v práci. Volám mu věcer co dělá, buď spal nebo dělal věci do práce. Pořád vymýšlím nějaké povinnosti, jako zajdi Lidlu jestli tam maji to, vyzvedni mi balík atp. Mám o něj velké obavy. Znám ho moc dobře a cítím morální a citovou povinnost se o něj starat.

Když zajdu k jeho dr. a vysvětlím, že léky přestaly účinkovat, co doktor zmůže?
A poraďte co mám dělat já prosím, protože se taky brzy zblázním.

Holky držte se, je to boj. Teď už to vím… :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 10:37

Jak dlouho uziva leky? Ucinek muze nastoupit az za 6 tydnu. pokud je uziva dele, tak mozna bude potrebovat leky zmenit nebo navysit davku… predepsala mu to psychiatra nebo obvodni? Pokud obv, doporucuji se obratit na psychiatra-ma o davkovani leku vetsi prehled, vice zkusenosti atp.btw co uziva?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 11:37

ESCITALOPRAM TEVA už 3 měsíce nyní 2 tablety ráno. Napsal to obvodní. Nevím jestli ho donutím k psychiatrovi. Navrhla jsem mu to na začátku, že tam s ním půjdu, a budu mluvit, ale prý v žádném případě nepůjde.
Můžu zajít k psychiatrovi já?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 11:50

@Zvonilka83 @Bonnie83 holky dělal vám velký problém rozhodnout se a jit k psychiatrovi? Ten můj bobek mi řekl, že tam ho nikdo nikdy nedostanete. Jenže je v šíleném stavu kdy to jen na léky už opravdu není.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 13:36
@Anonymní píše:
@Zvonilka83 @Bonnie83 holky dělal vám velký problém rozhodnout se a jit k psychiatrovi? Ten můj bobek mi řekl, že tam ho nikdo nikdy nedostanete. Jenže je v šíleném stavu kdy to jen na léky už opravdu není.

Mne absolutne ne… modlila jsem se, abych uz mela termin, protoze mi bylo hrozne zle.. nastesti mi dali termin asi za 2 dny (bylo to akut…)
A jestli ti rika, ze ho tam nikdo nestane, tak je sobec i vuci tobe.. neni se za co stydet.
Antidepresiva mu rozhodne nesedla, to uz byste davno pocitili zmenu..

Bonnie83
Povídálka 40 příspěvků 27.09.18 16:27

Já ted teda taky počítám dny, kdy budu mít další termín, protože se mi stav horší a ja zvažuju silně AD..

A u mě to vyplynulo ze situace, kdy jsem byla prvně hospitalizovana a pak az jsem nasledne chodila na kontrolu k doktorovi.. takze jsem ani nic nezvazovala, jestli mam a nebo nemam…

Myslim, ze kdyz se sama domluvis s psychitričkou jak vazny je stav, tak by mu mohla pomoct… zalezi na lidech.. ta moje treba chce aby ji volal i muj pritel a informoval ji o stavu, jak se mi vede… je super na takoveho cloveka narazit.. :srdce:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >