Reklama

Jak se zbavit vší

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.18 22:20
Jak se zbavit vší

Otázka je jasná..na dovolené v Chorvatsku jsem zjistila že mám vší..vůbec nechápu kde jsem k tomu přišla..s mamkou jsme to umyly vodkou a olejem..alpu neměly..mamka už jen vycesala mrtve, zehlily jsme skoro vlas po vlasu a hnidy padaly..ulevilo se mi..raději Jsme stejně koupili vsivacek a sampon..v přepočtu za skoro 1000..myla jsem preventivně..byl už klid..Jen cesat cesat a cesat..ale teď jsem procesavala preventivně a hnidy úplně minimum ale našla jsem jednu zivou..mam dlouhé vlasy, za 5 měsíců maturitní ples..nechci se stříhat..poradte jak se toho svinstva zbavit..jsem cistitny člověk myju si hlavu denně občas obden..doma uklizeno..A přes­to..nevím kde se to vzalo..:(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.18 22:22

Hnidy minimum..tím myslím mrtve zbytek po žehlení nejdou všechny najednou..zakla­datelka

fragola
Generální žvanilka 24766 příspěvků 14.09.18 22:24

Obyčejným všiváčkem nebo něčím takovým https://www.bezvsi.cz/?…(VS)+52992560­50kouzelny+vsi­vacek&utm_con­tent=Kouzelny+vsi­vacek+zabere&ut­m_term=kouzel­ny+vsivacek?

ugluk
Hvězda diskuse 42178 příspěvků 14.09.18 22:24

Kondicionér a tenhle a žádný jiný všiváček, fakt funguje:
 https://www.bezvsi.cz/

kačka39
Kecalka 164 příspěvků 14.09.18 22:25

Vyčesávat, každý den důkladně.

fragola
Generální žvanilka 24766 příspěvků 14.09.18 22:38
@ugluk píše:
Kondicionér a tenhle a žádný jiný všiváček, fakt funguje:
https://www.bezvsi.cz/

Přesně tak ;) Poprvé jsem na vši koupili Liquido + následně Diffusil. Nic nebylo 100%. Liquido bylo úplně na nic, Diffusil o dost lepší, ale také ne 100%. Při dalším kolečku jsme použili Alpu s olejem. To bylo v pohodě. Při poslední akci jsem použila jenom kouzelný všiváček a bylo po pár dnech po problému. Ani jsem nějak extra neuklízela, neprala.. Nevěřila jsem, ale opravdu to funguje. A to je nás doma 13, z toho 5 děvčat a já s delšími vlasy, kluci nejsou též úplně na kratičko. Vyčeše i takové téměř neviditelné vší zmetky 8) Česala jsem klidně 2-3 denně. Hodně štěstí.

kačka39
Kecalka 164 příspěvků 14.09.18 22:43

Já jsem jednou dostal poukázky do lékárny za 2500, utratila jsem je za přípravky proti vším, protože moc nefungují. Aplikovali jsme a po následném vyčesání 1/2 vší si vesele žila. Něco teda fungovalo lépe, ale co fungovalo, tak zase přestali vyrábět, nebo změnili složení.

fragola
Generální žvanilka 24766 příspěvků 14.09.18 23:00

@kačka39 Přesně. My jsme při prvních vších utratili přes 3000. Pak jsme se smáli tomu, že vši se měly jako v lázních :lol: Co vím, to co fungovalo, bylo zakázáno kvůli EU :zed: Ale tak, hlavněže se vešky mají dobře. Krom toho, když slyčím názory některých rodičů: „No, ona měla dcera jenom pár hnid, tak jsem to zatím nechala.“, otevírá se mi kudla v kapse. Pro některé je to zase moc peněz, řešit breberky :(

kačka39
Kecalka 164 příspěvků 14.09.18 23:05

@fragola A když se maminka rozčilovala, že ona svým dětem hlavy umyla tím šamponem na vši, a za týden zase donesli vši od někoho. Několikrát jsem jí vysvětlovala, že to nemají od nikoho, ale pořád svoje. :zed: :zed: :zed: Že jedno umytí vši nezabije

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.18 23:10
@Anonymní píše:
Otázka je jasná..na dovolené v Chorvatsku jsem zjistila že mám vší..vůbec nechápu kde jsem k tomu přišla..s mamkou jsme to umyly vodkou a olejem..alpu neměly..mamka už jen vycesala mrtve, zehlily jsme skoro vlas po vlasu a hnidy padaly..ulevilo se mi..raději Jsme stejně koupili vsivacek a sampon..v přepočtu za skoro 1000..myla jsem preventivně..byl už klid..Jen cesat cesat a cesat..ale teď jsem procesavala preventivně a hnidy úplně minimum ale našla jsem jednu zivou..mam dlouhé vlasy, za 5 měsíců maturitní ples..nechci se stříhat..poradte jak se toho svinstva zbavit..jsem cistitny člověk myju si hlavu denně občas obden..doma uklizeno..A přes­to..nevím kde se to vzalo..:(
Úplně tě chápu jsem taky zoufalá :roll: děti dotáhly vsi ze školy v červnu od té doby mám já peklo. Děti bez vsi uz dávno jen já furt vyčesávám vsi :roll: mám dlouhé vlasy po pás vlasy zehlim často a přes to jsem minulý týden vyčesála zase živou. Nevím co s tím stříhat se nechci navíc mám barvené vlasy nevím už jsem zoufalá. A to si myju vlasy snad pořád. Chvíli jsem si myslela že je klid s po měsíci zas jedna živá. Sama nevím no počkám kdo co poradí

fragola
Generální žvanilka 24766 příspěvků 14.09.18 23:11

@kačka39 Za nás byl Orthosan a aspoň fungoval (jsem ročník 1981). Teď jsou lidi zblblí reklamou Liquida a vši si vegetí vesele dál :zed: Každopádně já jsem ráda, že jsme přišli na to, co opravdu funguje. Ale i tak se modlím, aby nikdo nic ještě hoooodně dlouho nedonesl ;)

kačka39
Kecalka 164 příspěvků 14.09.18 23:13
@Anonymní píše: Úplně tě chápu jsem taky zoufalá :roll: děti dotáhly vsi ze školy v červnu od té doby mám já peklo. Děti bez vsi uz dávno jen já furt vyčesávám vsi :roll: mám dlouhé vlasy po pás vlasy zehlim často a přes to jsem minulý týden vyčesála zase živou. Nevím co s tím stříhat se nechci navíc mám barvené vlasy nevím už jsem zoufalá. A to si myju vlasy snad pořád. Chvíli jsem si myslela že je klid s po měsíci zas jedna živá. Sama nevím no počkám kdo co poradí

už ani ty barvy nejsou co bývali. Dřív barva vši zničila, teď už jim nevadí. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9971 příspěvků 14.09.18 23:28

Zakladatelko, bojovali jsme s vešmi opakovaně u dcery: koupili jsme stoprocentně účinný přípravek, dali ho dvakrát - a haha, opět vši!

Nastudovala jsem následující postup:
1. Dát šampon / přípravek na vši, nějaký ten brutální, a aplikovat dle návodu (resp. ideálně déle, např. přes noc), plus samozřejmě vyprat povlečení a plyšáky atd. (nebo je dát aspoň na 48h do pytle).
2. Vyčesat kouzelným všiváčkem - viz výše (nesmí se dělat denně, zničí se vlasy). Stačí v kombinaci s nejlevnějším kondicionérem.
3. Vybírat hnidy, pokud je uvidím (ale já se znám, vždycky mi nějaká uteče).
4. Opakování přípravku (většinou je podmínkou popsanou v návodu).
5. Opět kouzelný všiváček. Ve vodě jsou vidět pidi maličké nymfy - což jsou ti největší neřádi, které nejde jinak vyndat.
6. V případě pochybností opakovat kouzlný všiváček; pokud už nejsou žádné nymfy, je to dobré.

A jako prevenci dávat denně za uši nebo na vlasy koncentrovaný levandulový olej, který vši odpudí - aby ve škole zase nenalezly.

Příspěvek upraven 16.09.18 v 08:51

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 15.09.18 22:33

Zrovna nedávno jsem tady na podobný dotaz odpovídala. Nás potrápily vši loni, a já osobně jsem se jich zbavovala několik týdnů. Ony mrchy mají totiž vývojové stádium, kdy máš 14 dnů klid a pak už se ti zase hemží hlavou. A tím, že na chemii už jsou imunní (a navíc EU chemické přípravky zakázala), je složitější najít prostředek, který je zahubí. Například Paranit u nás vůbec nezabral. Takže jako proces se mi osvědčilo následující:

1. každý den měnit ručník/osušku/po­vlečení (protože ony přežijou až 48 hodin na polštáři/v ruč­níku…)
  2. to samé se týká oblečení. Tzn. střídat bundy, čepice, šály, svetry…
  3. umýt přípravkem, po umytí vyčesat. Proces zopakovat za 5 dnů, 10 dnů, 15 dnů, 20 dnů, 25 dnů, 30 dnů.
  4. v mezičase mezi jednotlivými kúrami (bod 3) zkoušet na hlavu dávat zábaly (osvědčil se mi jednu noc zábal z oleje a octa, druhou noc zábal z alpy a oleje, třetí noc tea tree oil a tak pořád dokola)
  5. obden si vlasy přežehlit žehličkou na vlasy
  6. pokud jsi světlovlasá, obarvit si hlavu blond barvou

přeju pevné nervy!

ugluk
Hvězda diskuse 42178 příspěvků 15.09.18 23:17

Možná bych taky mohla napsat, co u nás všecko nefungovalo, než jsem našla ten kouzelnej všiváček :mrgreen:
Barvený vlasy nebyly nejmenší překážkou, jsou dneska potvory nějaký zmutovaný.
Po kúře lékárnovýho šampónu si do hodiny vši vesele pochodovaly po hlavě.
Po kúře šampónu pro psy si do hodiny vši vesele pochodovaly po hlavě a jako bonus jsem chytla alergickou reakci, po který jsem se snad ještě dalších 14 dní drbala i bez vší. Žehlička na vlasy byla naprd, protože hnidy jsou úplně u hlavy a jakmile jsem s žehličkou zajela příliš blízko, dcera řvala bolestí. Takže byla téměř popálená a hnidy to nezabilo.
Tea tree olej jako prevence selhal na plné čáře, a to jsem ho poctivě patlala denně.
Klasické vyčesávání taky nezabralo - obyč všiváček prostě nepobere ty minivešky, natož hnidy. Strávila jsem s dcerou (která má na hlavě pět chlupů) celé odpoledne, kdy jsem s lupou a čelovkou probírala vlasy tam a zpět a přísahala bych, že tam nic nezbylo, znovu kontrola mého přepečlivého muže a ráno ještě zopakování, abych ji s čistým svědomím dala do šlolky a do dvou hodin mi volali, že jí pouhým okem našli pět velkých vší, takže evidentně tam musely být i po mé kontrole :zed:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama