Děti a horory/bojové hry

Cindy7
13.4.17 08:07

Děti a horory/bojové hry

Ahojky :)
Krom dcery, kterou jsem tady řešila, máme s manželem ještě dvě děti a řešíme teď doma jisté dilema a to dilema následující: dcera (8) s námi chce koukat na horory a thrillery (jako spousta dětí i ona se „ráda bojí) a syn (12) zase chce hrát hororové hry a střílečky. U obou razím názor, že na takové věci mají času dost, ale manžel na mě tlačí, že to snad nemusím tolik řešit. Když já bych řekla, že pro dceru byly horory i některé díly Harryho Pottera a nepřijde mi správné nechat ji koukat na Vymítače ďábla nebo jiné chuťovky, na které po nocích koukáme s manželem, ani ji nechat myslet na vraždy a pitvy v kriminálkách…
U syna nechci násilné hry z principu, posledně hrál nějakou šílenost se zombiky a ještě teď se mi z toho zvedá žaludek…jak to celé podat manžovi aby se zamyslel a nebral to tak, že "když chtějí, ať koukají“?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13.4.17 08:16

Já mám 7 letého syna a vyloženě na horory ho koukat nenechám, ale hry typu zabíjení zombie, koukání na Harryho Pottera a kriminálek neřeším, v noci se strachem nebudí a když někde něco uvidí, tak z toho neomdlí nebo z toho nebude mít trauma..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10741
13.4.17 08:18

Vyprávění či sledování děsivých příběhů je z výchovného hlediska velmi žádoucí, protože to že se děti setkají pocitem strachu a v bezpečném prostředí se ho naučít zpracovat a čelit mu pomáhá vybudovat základní mechanismus tomu, jak čelit strachům a obavám v běžném životě.

Pokud je dítěti upírána možnost „bezpečně se bát“, tak pak netuší co při běžných obavách dělat.

U hraní her jde především o míru a to jak funguje jinak. Pokud je dítě podnětově, sociálně a vztahově deprivované a jedinné co má jsou násilné hry, tak je to problém, ale jaksi ten počítač je tady symptom, ne příčina…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.4.17 08:22

Tak dceru bych teda na vymitace fakt koukat nenechala. Syna uz hry hrát ano ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13771
13.4.17 08:23

Kriminalky bych neresila, u tech her jak co, zalezi co syn hral, nektery hry maj doporucenej vek a nejsou pro deti vhodny. Na horory nekoukam ani ja, zato rada koukam na historicky filmy, tam se taky masakrujou slusne, to malej kolikrat kouka semnou, ale zas to beru, ze je to poucny z hlediska historickych faktu :) co ja vim tak nektery deti to bavi, neboji se, na zakladce holky vzdycky rozebiraly co za nejhorsi horor videly a ja byla posranek, ze sem na nic koukat nechtela :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Cindy7
13.4.17 08:32

@Ou Což o to, proč jí nějaké strašidelné příběhy nepovědět, ale myslím že sledování některých hororů od 18ti prostě pro malou holku vhodné není…pokud jde o hry, tak syn řezal Dying Light (viděla jsem to teď u něj na polici a to je taky 18+, hru si koupil sám…

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
10741
13.4.17 08:39

@Cindy7 co konkrétně to znamená že něco prostě není vhodné?

A jak člověk zabrání tomu, aby zákazy naopak připoutal pozornost potomka k tomu aby si film vyhledal sám?

Daleko racionálnější je si s potomkem promluvit - na partnerské úrovni, ne na zakazovací - jsi malej a nemůžeš to chápat a bylo by ti zle, prostě jsem to řekla, ale co vlastně čeká od toho že film uvidí a vysvětlit svůj názor, že si myslíte že spoustu věcí se mu tam nebude líbit a nejspíše ho budou strašit v představách a na ten film se podívat společně a v případě problému se o tom pobavit.

To přináší jednak posilování důvěry s dospívajícím potomkem a navíc tedy paradoxně vlastně to zvyšuje i možnost rodičovské kontroly.

Kromě hodně úzkostných dětí nepochopené zákazy vedou hlavně k tomu, že se je učí překračovat tak, aby při tom nebyly přistiženy. Ne k tomu, že sklapnou uši a prostě to nebudou dělat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Cindy7
13.4.17 08:42

@Ou Vzhledem k tomu, že u Vymítače lidi v kinech zvraceli a ani mně při tom filmu není nejlíp po těle, myslím, že proč mi to nepřipadá vhodné, není třeba vysvětlovat. Můžu zkusit najít nějaký mírnější horor, ale pod hranici 15+ se u nich stejně nedostanu…

• Nahlásit
  • Citovat
1892
13.4.17 08:47
@Cindy7 píše:
Ahojky :)
Krom dcery, kterou jsem tady řešila, máme s manželem ještě dvě děti a řešíme teď doma jisté dilema a to dilema následující: dcera (8) s námi chce koukat na horory a thrillery (jako spousta dětí i ona se „ráda bojí) a syn (12) zase chce hrát hororové hry a střílečky. U obou razím názor, že na takové věci mají času dost, ale manžel na mě tlačí, že to snad nemusím tolik řešit. Když já bych řekla, že pro dceru byly horory i některé díly Harryho Pottera a nepřijde mi správné nechat ji koukat na Vymítače ďábla nebo jiné chuťovky, na které po nocích koukáme s manželem, ani ji nechat myslet na vraždy a pitvy v kriminálkách…
U syna nechci násilné hry z principu, posledně hrál nějakou šílenost se zombiky a ještě teď se mi z toho zvedá žaludek…jak to celé podat manžovi aby se zamyslel a nebral to tak, že "když chtějí, ať koukají“?

Pohádky bratří Grimmů jsou větší masakr, než většina dnešní produkce 8) V tomhle věku bych to neřešil, ať koukaj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3886
13.4.17 08:51
@Tichošlápek píše:
Tak dceru bych teda na vymitace fakt koukat nenechala. Syna uz hry hrát ano ;)

Asi tak :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Cindy7
13.4.17 08:55

@Limi123 Ty hry mají asi nějaký důvod, proč jsou 18+. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
13771
13.4.17 08:57

@AlphaOmega ono celkove ty pohadky co ted delaj jsou strasidelny vsechny, snehurka, cervena karkulka, jenicek a marenka :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47505
13.4.17 08:57
@Cindy7 píše:
@Limi123 Ty hry mají asi nějaký důvod, proč jsou 18+. ;)

Tak proc se tady ptas na nazory, kdyz mas na vse argumemty?
Tve decka udelej si to podle sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Cindy7
13.4.17 08:59

@Kelsey Ptala jsem se, jak vysvětlit manželovi, že když je něco od 18ti, že by na to osmiletý a dvanáctiletý prostě koukat neměli jen protože chtějí. Rodič má taky vychovávat.

• Nahlásit
  • Citovat
2107
13.4.17 09:40

No já nevím, máme syna 9 let, na filmy pro dospělé ho až na vyjímky koukat nenecháváme, pustit mu horor jako „Vymýtače ďábla“ by mě teda ani nenapadlo.
Střílečky na tabletu mu taktéž cenzurujeme, pokud chce hrát nějakou akční, tak se vyhýbáme těm realistickým, zatím mu stačí akční LEGO hry…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama