Dítě ve 3 letech nechce usnout, dlouhodobý problém

11.4.17 09:40

Dítě ve 3 letech nechce usnout, dlouhodoby problem

DObrý den, mám dceru které má problém s usínáním už od 2,5 let…nyní máme něco málo přes 3 roky. Dcera vždy spala po obědě i 2 hodinky a večer kdysi uslav v cca 20 30 h nyní už více než půlrok ne, Zjistili jsme že je dokonce jedno zda spinka po obědě hodinu nebo vůbec, stejně pod 22 h neusne, povidáme si, pohádky ale stále mele nožičkami, nebo si sedne a že spát nebude, brečí, vymyšlí že chce ještě papat, pustit tv atd atd…Můžu ji uspávat hodinu od 20 30 a vzdy po hodine marne…nekdy usne az ve 22 30 :-( rano vstava do skolky vzdy stejne a to 7 15…Ve skolce je cca 3 mesice a teprve vcera jsem se dozvedela ze malo kdy po obede usne, takze ja mela do vcerejsiho dne za to ze po o pekne spi ve skolce a pritom ne :-( uz opravdu nevim coby, ja jsem uz ve 22 h vycerpana a dcera ma energie az az…syn co ma 7 let musi spat ve 20 h sam v pokojicku, takze dalsi problem, je mi ho lito, citi se pak odstrcene :-( nema nekdo podobnou zkusenost jak vse zlepsit? Prijde mi malo 8 h spanku pro 3 lete dite :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

2600
11.4.17 09:46

Je to málo a pokud nespí ve školce, tak je spíš přetažená. Dávala bych spát dřív a pokud neusne s tebou, tak bych jí jasně řekla, že bude usínat sama. Ať si brečí, nic najíst bych už nedávala, pokud se jednou vyčůrá, tak bych jí už netrpěla nějaké jiné courání. Akorát tě vydírá a chce být s tebou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5636
11.4.17 10:00

Nejsi v tom sama, syn (3,5) usíná průměrně okolo 21h a budí se kolem 6. :roll:
Já už kolikrát ležím, upadám do mikrospánků a on si hraje vedle. Čekám, že ho to přejde a taky na to, až bude mít svůj pokoj, tam ho pošlu kolem té 20h a buď si tam…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 10:03

Nez chodila do skolky tak spala a bylo to uplne stejne, spala i dve hodinky, nekdy hodku, i tak sla spat kolem 22 30 stejne jako ted kdyz nespi :-( jdu si sni lehnout a kazdy vecer koncert ze spat nechce, ze chce do obyvaku za tatkou a porad nejake aktivity, kdyz uz nerve tak porad mele nozkama rukama…po doktorech ji tahat nechci, ale uz jsem vycerpana, vecer neni klid a to neni dobre…kdyz ji,,vyhrozuji,, pokojickem tak to neresi, parkrat jsem se nastvala a odnesla jsem ji do pokoje spat a tam sedi a rve klidne 40 minut at uz je tam v posteli sama nebo semnou…ja uz vycerpanim malem spim, takze ji odvedu po hodine snahy zpet do loznice kde uz treba usne, ale to prece nejde kazdy den takove divadlo delat…jsem razna ale prijde mi to k nicemu :zed: :zed: :zed: :zed: Kazdpoadne dekuji za reakci Jani :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14119
11.4.17 10:06
@L.Kudlanka píše:
DObrý den, mám dceru které má problém s usínáním už od 2,5 let…nyní máme něco málo přes 3 roky. Dcera vždy spala po obědě i 2 hodinky a večer kdysi uslav v cca 20 30 h nyní už více než půlrok ne, Zjistili jsme že je dokonce jedno zda spinka po obědě hodinu nebo vůbec, stejně pod 22 h neusne, povidáme si, pohádky ale stále mele nožičkami, nebo si sedne a že spát nebude, brečí, vymyšlí že chce ještě papat, pustit tv atd atd…Můžu ji uspávat hodinu od 20 30 a vzdy po hodine marne…nekdy usne az ve 22 30 :-( rano vstava do skolky vzdy stejne a to 7 15…Ve skolce je cca 3 mesice a teprve vcera jsem se dozvedela ze malo kdy po obede usne, takze ja mela do vcerejsiho dne za to ze po o pekne spi ve skolce a pritom ne :-( uz opravdu nevim coby, ja jsem uz ve 22 h vycerpana a dcera ma energie az az…syn co ma 7 let musi spat ve 20 h sam v pokojicku, takze dalsi problem, je mi ho lito, citi se pak odstrcene :-( nema nekdo podobnou zkusenost jak vse zlepsit? Prijde mi malo 8 h spanku pro 3 lete dite :(

ja nespala vubec ani jako mimino. Jeste si pamatuju, kdyz me jako batole mama davala po obede do postylky, mohlo mi byt 1,5-2,5 roku. Hrala jsem si s hrackama, vymyslela blbosti, abych zabila ten cas, ale neusnula. Kdyz jsem pak byla starsi, 3-4 roky, tak rodice zkouseli, ze si pujdu s tatou po obede lehnout. Nenavidela jsem to. Nemohla jsem usnout, tata vedle mne chrnel a ja musela byt potichu, abych ho nebudila. Bylo to vyslovene utrpeni.

Je tvoje dcera hodne hyperaktivni? Ja byla jako z divokych vajec, spanek jsem nepotrebovala. Unavu jsem vubec necitila. Jako chapu, ze to musi byt namahave, ale pokud se dcerka dokaze zabavit sama, ze si napr v klidu hraje, neco maluje a pod, neresila bych to. Lamat na silu spanek je zbytecne.

PS: ve skolce jsem nezamhourila ani oka. Taky to bylo utrpeni lezet na karimatce po obede a nesmet ani pipnout.

Příspěvek upraven 11.04.17 v 10:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 10:06
@kve-tinka píše:
Nejsi v tom sama, syn (3,5) usíná průměrně okolo 21h a budí se kolem 6. :roll:
Já už kolikrát ležím, upadám do mikrospánků a on si hraje vedle. Čekám, že ho to přejde a taky na to, až bude mít svůj pokoj, tam ho pošlu kolem té 20h a buď si tam…

Mame detsky pokoj, ale syn jde spat ve 20 h, vsatav uz do skoly-7let a dceru tam davat nemuzu, protoze by se nevyspal, neusnul by a 2 hodiny by se tam jen litalo, nevim jak to resi jina maminka se stejne starymi detmi a se stejnym problemem, je to nefer vuci synovi i nam…dcera je divoka…prijde mi tak neskutecne cerstva v tech 22 h, ze mi to hlava nebere, zkousela jsem odvar z maku a jine,,voloviny,, a nic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 10:11

@warita

mozna je trochu hyperaktivni ja to nepoznam, protoze vydrzim docela hodne :-D prave ze mala vecer kouka na pohadky nebo si hraje s kostkami-coz je ta lepsi varianta, nez koukat od 20 h na pohadky…kdyz jsem se pulroku ji snazila uspat ve 20 h tak se hodinu trpaila, kroutila v posteli a stejne neusla, nebo to jen hrala a jen co jsem po hodine odesla, vyskocila jako by mela celou noc prospanou :-D po obede nikdy se spanim problem nemame a kdyz jo tak vyjimecne, vecery jsou pro nas teror at uz po o spi nebo ne…ve skolce usne tak jednou do tyden po o…JSte byla taky pekne kvitko jako mala, mate skvelou pamet, ja si tohleto batoleci ci predskolni obdobi vubec nepamatuji…Berete to fajn

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 10:21

Když čtu,,statistiky,, tabulky, nepotřebuji mit tabulkove dite, ale doporucuje se 12,5 h spanku u 3 leteho ditete a nam chybi v prumeru 4h kazdy den, coz je prilis…take vim ze nemohu srovnavat spanek s ostatnimi nap. syn spal od narozeni do 5 ti let od 19h do 7 mi rána :-D na mliko jsem ho musela budit a takhle pekne spal celych 5 let mozna i dele, co je mala na svete a syn zacal chodit do skoly tak uz chodi spat pozdeji o hodinu, tomu rikam super dite co se tyce spanku :-D

Vsem dekuji za nazor-komentar, jsem zvedava jak dlouho tohle,,peklo,, bude trvat, protoze jsem stale cekala v zazrak a uz cekam skoro rok na zazrak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
11.4.17 10:26
@L.Kudlanka píše:
Mame detsky pokoj, ale syn jde spat ve 20 h, vsatav uz do skoly-7let a dceru tam davat nemuzu, protoze by se nevyspal, neusnul by a 2 hodiny by se tam jen litalo, nevim jak to resi jina maminka se stejne starymi detmi a se stejnym problemem, je to nefer vuci synovi i nam…dcera je divoka…prijde mi tak neskutecne cerstva v tech 22 h, ze mi to hlava nebere, zkousela jsem odvar z maku a jine,,voloviny,, a nic…

Já to řeším tak, že děti dávám postupně a neuspávám - ani jedno. Nejstarší má osm, prostřední šest a nejmladší necelé tři. Upletli jste si na sebe bič, pokud ji ve chvíli, kdy chce jíst a nebo za tátou, vyndáte a necháte ji udělat, co chce. Pokud mele nožičkami atd., tak je to zcela jistě neklidné dítě a zřejmě bude mít i nižší potřebu spánku (to mám u nejstaršího syna, taky s ním byl se spaním největší problém). Zkusila bych dávat Bkomplex a hořčík a omega mastné kyseliny (rybí tuk, dělá se i pro malé děti), přes den utahat, ale před spaním sklidnit. A pokud už se rohodnete dát spát, tak nevyndavat, i kdyby dělala nevím co. Prostě nemá nárok, teď se spí a hotovo. Já jsem vcelku tolerantní matka, ale jsou věci, přes které vlak nejede, říká se tomu důslednost. Děti nějaký řád potřebují, protože pak se mají o co opřít. Jakmile si jakoby mohou dělat, co chtějí, tak ty jistoty ztrácejí a jsou zmatené, neklidné. U nejstaršího jsem dělala tu samou chybu, u nejmladší už ne a přestože je docela rozmazlená (nerada to přiznávám, ale je :oops: :lol: ), tak v tomhle jsem nekompromisní a ona s tím nemá problém. Jde ochotně spinkat, dám pusu, zapnu noční světýlko, dám ještě jednu pusu, řeknu dobrou noc a odcházím. Za chvilku to samé udělám s prostřední a poslední chodí spát ten nejstarší, protože už spí nejmíň (ale jak jsem psala, má to odmalička). Nejmenší spí v postýlce, takže z ní nemůže odcházet. Měla období, kdy taky zkoušela, že chce tohle a tamhleto, ale nepovolila jsem. Vždycky řeknu, že jí chápu, ale že teď je prostě čas spinkat, že papat měla předtím (lahve s vodou si všechny děti berou do postele). Když to budeš opakovat pořád stejně a nikdy neuděláš vyjímku, tak se s tím to dítě smíří a bude to tak brát. Přes den bych ale spát nenutila. Zkus se jí zeptat, jestli chce spinkat a když řekne, že ne, tak to respektuj. Ale večer pak buď nekompronisní a dávej spát třeba v osm hodin. Každý den ve stejnou dobu a se stejnými rituály. O víkendu bych zkusila dát spát do pokojíku. Naše nejmladší chodí spát dobrovolně až od chvíle, kdy spí v pokojíku se sourozenci, to se tam hrne i první :lol: Ale ona si před spaním zpívá, tak jí musím dávat spát dřív, protože by pak ti starš neusnuli :roll: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 10:41

@Amys
Pekne napsano :) ja napsala ze chce papat, ze chce za tatinekm, atd ale nikdy to nedovolim :) protoze vim ze by se z toho stal kazdodenni ritual, kazdy den si vymysli neco noveho, je to od te doby co nema,,lahvicku,, byla na ni zavisla, dudlik nikdy nevyzadovala ani syn..ale lahvicka ji podle me krasne sklidnila, ale zubarka videla u jednicek ze silikonu ty zoubky znicene, tak jsme uz museli dat lahvicku pryc cca 2,5 letech…od te doby neusne… Zkusim to taky tak jako vy,,na etapy,, treba ten tyden bude prorvany ale risknu to…od zitra ma syn prazdniny tak zacnu zitra a uvidime…ikdyz zase syn ma dovoleno o prazdninach do 211 h…tak o to to bude horsi, kdyz dcera pujde drive :-D musime to ale uz zvladnout to prece nejde…Kdyby byla hyperaktivni coz mozna je, tak se to musi asi resit uz pres dr a leky? To je to posledni co bych chtela…KAzde dite je jine i co se tyce navyku, povahy-inteligence mam v detech sileny rozdil a to ve vsem…A co jste delala v dobe kdy jste dite polozila a odesla jste? Vedela jste ze dite se vteka utika za vami ci si potaji hraje? Dcera postylku nema uz hodne douho…Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
11.4.17 10:51

@L.Kudlanka Bez postýlky nevím, my ji právě z těhle důvodů pořád máme - když tam malou dám, vím, že tam je. Takže možná bych to na vašdm místě udělala tak, že bych k synovi do pokojíku dala postýlku. V ní ať si klidně brouká, případně i „hraje“, možná si prostě potřebuje vytvořit náhradní uspávací rituál. My ten spací návyk „pěstovali“ v době, kdy ještě spala v místnosti, kde jsme se večer vyskytovali (respektive ve vedlejší, ale u otevřených dveří), takže jsme jakoby byli pořád s ní. Ale tady spíš vidím problém v tom odebrání té flašky a popravdě nechápu, jak může mít dítě zničené zuby ze silikonu? To myslela zubařka vážně? Je to zdravotně nezávadný materiál, nějak si nedovedu představit, co by s těma zubama měl udělat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 11:07

@Amys
no pokojicek mame dal nez obyvak i loznici, postylku uz rok nemame vubec…no neco vymyslet musime…
Mela z lahvicky jakoby,,sedrene,, jednicky, nebo sesedle rikala, ale sede mi neprijdou, ale povrch zoubku ma opravdu zvlastni, ikdyz to lajk nepozna, ja se pak z blizka podivala a posvitila si na jednicky, protoze mi to take hlava nebrala a opravdu ty jednicky v poradku nema na pohled… prej je to z dudliku ci lahvicek bezne, kdyz to dite ma neustale v puse… Kdyby bylo na me tak ji tu lahvicku necham, klidne i ted ve 3 letech nepatrim uplne k tem maminam co vse moc hroti, kdyz se ji s ni dobre spi, proc ne…otec je opacneho nazoru, byl rad ze lahvickuve 2,5 letech odnesli čerti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
11.4.17 11:12

@L.Kudlanka Jojo, taky jsem v tomhle ohledu měkká :oops: Tak jedině vymyslet nějakou náhradu. Děti mají lahvičky s membránou a stím chodí spát - mají v tom normálně vodu. On ten pocit, že se mohou kdykoliv napát, kdy potřebují, je k nezaplacení. Tak třeba by jí pomohlo to. Používám lahve od wattwr kubík (netečou).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14119
11.4.17 11:24

Ja bych malou taky zkusila unavit. Odpoledne nekam ven na prolezacky, at ti ukaze, co vsechno na tech prolezackach umi. Nebo vymyslet nejake aktivity, pri kterych by musela hodne behat a ty minimalne (tebe unavit nechceme).

Jinak, ja teda uz na 2 letech umela z postylky vylezt. Jednak jsem prisla na to, ze jedna sprusle se da vytahnout, kdyz se ji pod spravnym uhlem toci sem a tam. Jak funguje oteviraci mechanizmus postylky jsem taky vedela a prelezt pres okraj jsem taky umela. Takze kdyz me mama dala poobede spat a mne to v postylce nebavilo, tak jsem vylezla (mela jsem to zakazane) a schovala se nekde v obyvaku. Mama me znala a proto chodila pravidelne kontrolovat. hehehe, ovsem nepocitala s tim, ze ji jednou vylezu do nejhornejsi policky v knihovne, kde nebyly zadne knizky a schovam se tam. Malem ji trefilo, kdyz me nemohla najit.

Ja si teda taky hrala, kdyz me dali spat a mne se nechtelo. Ale tohle mame zase az tak nevadilo. Hlavne, ze jsem byla klidna, nelitala po byte, nedelala neporadek a nevyzadovala si pozornost, takze ona mohla v klidu poklidit, navarit a mozna na chvilku vydechnout. No a obcas se stalo, ze jsem u hrani vytuhla. Ale to byl spis mimoradny ukaz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 11:24

@Amys Tak ted budu premyslet zda po pulroce udelat krok zpet…a vratit se k jejimu oblibenemu ritualu…kdyz to nepomuze nahodou…tak zase certi lahvicku odnesou :-D dekuji za diskuzi a pekny den…casem dam vedet jak vse dopadlo… :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama