Zlá, špatná matka

3.4.17 17:38

Zlá, špatná matka

Dneska jsem si vyslechla, že jsem/budu zlá, nemilující a nestarající se matka, pokud nebudu své dítě nenutit chodit na kroužky. A být neustále pro něj spíše služka než matka.
Opravdu je tomu tak? Je fakt špatné nechat dítě spíše kreslit si, když ho to baví než ho nahánět na nějaké třeba sportovky, jen aby někam chodilo. Jelikož je tak dělají i ostatní?
Měří se mateřská láska jako taková uvařené teplé večeře a obědy? Je opravdu pro dítě taková pohroma, pokud se matka rozhodne dělat i něco jiného než se o něj neustále starat? Podle všeho je prý špatné, pokud se dítěti dopřeje svůj vlastní prostor. A kdo to tak dělá, je zlej a své dítě rozhodně nemiluje. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26531
3.4.17 17:43

To jsou takové obecné řeči, z kterých není jasné vůbec nic, sorry.

Takže já jen jeden příspěvek. Ano, myslím, si, že i když dítě chce jen malovat, mělo by dělat i nějaký sport, rekreačně. Je dokázáno, že to zlepšuje zdraví a prodlužuje život a návyky se zakládají v dětství. Může to být klidně každý týden s rodiči na kolo, ale kdo tohle každý týden zvládne? Takže za mne kroužek ano, ideálně vyzkoušet víc věcí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26531
3.4.17 17:45
@Izumi Miyako píše:
Dneska jsem si vyslechla, že jsem/budu zlá, nemilující a nestarající se matka, pokud nebudu své dítě nenutit chodit na kroužky. A být neustále pro něj spíše služka než matka.
Opravdu je tomu tak? Je fakt špatné nechat dítě spíše kreslit si, když ho to baví než ho nahánět na nějaké třeba sportovky, jen aby někam chodilo. Jelikož je tak dělají i ostatní?
Měří se mateřská láska jako taková uvařené teplé večeře a obědy? Je opravdu pro dítě taková pohroma, pokud se matka rozhodne dělat i něco jiného než se o něj neustále starat? Podle všeho je prý špatné, pokud se dítěti dopřeje svůj vlastní prostor. A kdo to tak dělá, je zlej a své dítě rozhodně nemiluje. :nevim:

No možná ještě něco :mrgreen: Když to hodně zevšeobecním, tak to vypadá, že se připravuješ na to, jak svůj život nezměnit, nevařit teplé obědy a večeře, moc se mu nevěnovat, však potřebuje prostor a zabaví se…
Takto to trochu působí, takže jsem to rozvedla do extrému. Jinak je to tak obecné, že je to o ničem, každý si tam může dosadit co chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23372
3.4.17 17:48

Tchýně? Nebo nějaká jiná zastánkyně stadové komunistické výchovy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14322
3.4.17 17:50

Nemyslim si ze jsi spatna matka, ja bych dite taky nenutila za kazdou cenu do krouzku, kdyz by nechtelo, kdyby chtelo tak jich zaplatim klidne nekolik, ale nasilim ho nekam davat jenom abych se mohla chlubit pred kamaradkami mi pride spis jako znamka spatne matky :nevim: kazda matka ma taky pravo na cas pro sebe, neni otrok ditete, naopak bych rekla, ze samostanejsi dite ma vyhodu do budoucnosti :) Ja svoje dite miluju, chodim s nim na vylety, koupim mu na co si vzpomene, ale do niceho ho nenutim a zaroven mam svoje konicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
3.4.17 17:54

Děti se chystám nutit do sportu, i kdyby malovalo jak Renoir. Ale ano, ještě jsem neporodila a jsem také špatná matka, protože jsem se přihlásila na navazující studium a hodlám se na mateřské mimo kojení a přebalování věnovat také učení :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 17:54
@jenny.fields píše:
No možná ještě něco :mrgreen: Když to hodně zevšeobecním, tak to vypadá, že se připravuješ na to, jak svůj život nezměnit, nevařit teplé obědy a večeře, moc se mu nevěnovat, však potřebuje prostor a zabaví se…
Takto to trochu působí, takže jsem to rozvedla do extrému. Jinak je to tak obecné, že je to o ničem, každý si tam může dosadit co chce.

Tak ohledně třeba těch teplých večeří. Moje matka je dělá jenom jednou týdně a vychovala tak tři děti. :) Hlavně jsem narážela na ten extrém, kdy se má žena zcela obětovat dítěti a samotné dítě má mít jenom čas vyplnění kroužky. Co se týče toho sportu, já osobně mám na to dost negativní názor. Nikdy jsem sporty nemilovala, spíše je nesnáším. Zase na druhou stranu, naše generace si dost taky často hrála venku. Často jsme hráli třeba čáp ztratil čepičku, měla barvu barvičku… Což se dneska asi moc nenosí. A ano, ta obecnost. Otázka je, kde je hranice? Co je ještě dobře a co špatně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 17:58

U nás prarodiče zase prosazují styl výchovy: „neděláš co chci já, tudíž zlobíš a nemám tě ráda.“ Dokonce už čtyřměsíčnímu bojácnýmu miminu řekli: „pojď se za mnou pochovat, nebo dostaneš na zadek!“ :roll: Já si jedu svoje, připomínky ignoruju, případně řeknu že to tak dělat nechci. Manželova strana to zkouší dál, moje mamka už to trochu vzdává - i když občas taky ještě vypustí z pusy takové to: vy jste to taky měli a přežili jste to :cert:

EDIT: Tím jsem chtěla říct - kašli na to a dělej si to podle svého! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21384
3.4.17 18:00

Ono je docela možné, že se ve jménu prostoru pro dítě a vlastních zájmů o své dítě opravdu nestaráš a špatná matka jsi. To my tady fakt netušíme. Protože pokud by sis byla jistá, že jsi dobrá máma a tvé dítě je dobře postaráno, asi bys nehledala podporu na internetu, to obvykle mámy vědí samy nejlíp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 18:01

@pikola Poslední dobou mi přijde jako stádová výchova to, musíte kojit za každou cenu, kdekoli vás napadne, dítě musí spát s vámi v posteli, dítě musíte nosit v šátku… Musíte tohle a tamhle to…

@radkka Já taky ještě neporodila, ale už jsem velmi, ale velmi zlá matka. A učit se při dítěti, neblázni, vždyť by ses o něj přeci nestarala. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 18:02

Plne se obetovat diteti a rezignovat na svuj zivot je hloupost, nicmene je naivni si myslet, ze porodem se nic nezmeni. Dite chce tvuj cas a pozornost, obcas i na ukor karierniho postupu, sedanku v kavarne atd. Chce byt nesobecky milovano za vsech okolnosti, protoze rodice jsou jeho pevnym bodem a jistotou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100

Jsi málo konkrétní.
Nevím, co je to teplá večeře a neznám nikoho, kdo by to provozoval.
Kroužky jsou fajn, i proto, že dnes už dítě na ulici při hře neuvidíš.
Já jsem zastáncem pestrosti, takže jsem nabídla dětem pestré aktivity včetně těch pohybových.
Je fakt, že člověk, který se nenaučí pohybovat, je docela chudák. Při dnešním stylu života.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
@Izumi Miyako píše:
@pikola Poslední dobou mi přijde jako stádová výchova to, musíte kojit za každou cenu, kdekoli vás napadne, dítě musí spát s vámi v posteli, dítě musíte nosit v šátku… Musíte tohle a tamhle to…@radkka Já taky ještě neporodila, ale už jsem velmi, ale velmi zlá matka. A učit se při dítěti, neblázni, vždyť by ses o něj přeci nestarala. :lol:

Já ke všemu čekám dvojčata, takže chudák manžel (OTEC 8o 8o 8o 8o ) se bude muset starat o své dvě děti :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23372
3.4.17 18:06
@Izumi Miyako píše:
@pikola Poslední dobou mi přijde jako stádová výchova to, musíte kojit za každou cenu, kdekoli vás napadne, dítě musí spát s vámi v posteli, dítě musíte nosit v šátku… Musíte tohle a tamhle to…@radkka Já taky ještě neporodila, ale už jsem velmi, ale velmi zlá matka. A učit se při dítěti, neblázni, vždyť by ses o něj přeci nestarala. :lol:

Takže děti ještě nemáš. Chápu, tyhle kecy ti polezou ušima, ale jen ti tak trošku popíchnout, že takové to já bych nikdy a já nebudu to a to před dětmi a pak se velmi změní. Nemusíš nic, udělej vše jak uznáš sama za vhodné, bude to tvoje dítě. Akorát se zbytečně rozčiluje s teď nad něčím, co ani nemusí nastat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 18:08
@Sany80s píše:
Jsi málo konkrétní.
Nevím, co je to teplá večeře a neznám nikoho, kdo by to provozoval.
Kroužky jsou fajn, i proto, že dnes už dítě na ulici při hře neuvidíš.
Já jsem zastáncem pestrosti, takže jsem nabídla dětem pestré aktivity včetně těch pohybových.
Je fakt, že člověk, který se nenaučí pohybovat, je docela chudák. Při dnešním stylu života.

Ja se hlasim :mavam:.
Na druhou stranu mam casto pracovni povinnosti mimo domov, takze…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama