Podivné chování syna (17)

26.3.17 10:53

Podivné chování syna (17)

Zdravim, dlouho jsem si říkala, že tenhle svůj problém zvládnu, ale nakonec jsem se rozhodla přece jen obrátit na vás, zda máte také nějakou podobnou zkušenost. Jde o to, že mám syna, kterému je nyní čerstvých 17 let. Nemá kamarády, skoro jako by o ně nestál. Když jsem se ho zeptala, proč, odpověděl mi, že ostatní lidé jsou primitivní a on se jejich pozorováním tak akorát baví. Chová se arogantně a jako by se považoval za „něco víc“. O jakémkoli vztahy se slečnami nebo třeba kluky nejeví nejmenší zájem. Jeho komunikace se mnou vázne už od doby, co byl úplně malinký. Nikdy se nechtěl mazlit, když ho kohokoliv včetně mě objal, hneď křičel. Nedokázal si hrát normálně, akorát ničil věci nebo dělal binec. Ve škole má známky nadprůměrné a prý je velmi chytrý a má rozhled. Spolužáci by se s ním bavili, ale on nechce a vyloženě jimi pohrdá. Řekla bych, že nemá vztah k ničemu a nikomu, je hrozně netečný a když je drzý, na tresty reaguje naprosto lhostejně a nic mu není a nebylo líto…mám ještě malou dcerku a ta je andílek, jen se synem si nevím rady. Je schopný hodiny koukat do stěny a pitomě se usmívat. Když jsem ho dostala k psychologovi, bylo mi řečeno, že je naprosto v pořádku. Syn umí skvěle manipulovat a někdy mě děsí. Máte některá nápad, jak ho zvládnout?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

933
26.3.17 11:01

Prezit pubertu a pockat, az se zamiluje.

Co nejaky krouzek, kde by mohl potkat vrstevniky se stejnou inteligenci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.17 11:04

@VitaminC Řekla bych, že toto už není puberta, byl takový vždycky. Nikdy neměl o jakýkoliv kontakt s vrstevníky ani jinými lidmi zájem, když jsem ho hlásila do kroužku, akorát seděl v koutě a nezapojoval se, sám nikam chodit nechce. Citově se neprojevuje ani ke zvířatům, k vlastní sestře, k nikomu. A nevypadá to, že by se to chtělo změnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1072
26.3.17 11:04

U nás v rodině bylo něco podobného, naštěstí ho ve věku kolem 7 let začal bavit sport, kterému se naplno věnuje. Při vrcholovém sportu zvládl vystudovat VŠ, technický obor.
Nepomáhalo nic jiné, než 5× týdně trénink, fyzicky se unavil, naučilo ho to disciplíně a tomu, že musí poslouchat.
Jak dokopat 17 k velkým fyzickým výkonům, netuším.
Nechcete zkusit Mensu? Na jedné straně může mít pocit, že je elitní, v něčem výrazně lepší než „obyčejní smrtelníci“, na straně druhé tam nebude nejlepší a bude muset sklonit hlavu. Zkuste podpořit jeho soutěživost tímto směrem.
Hodně sil! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14653
26.3.17 11:05

Skoro bych řekla, že to vypadá na nějakou poruchu osobnosti, ale chtělo by to odborné vyšetření, a hlavně změnit psychologa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Saatine
26.3.17 11:06

Pošli ho mezi starší lidi, poslala bych ho mezi vysokoškoláky, to jsou sice také jelita, ale mohlo by ho to více zaujmout. Jestli je tam nějaký kroužek, nebo dobrovolné chození třeba na přednášky nějaké VŠ na téma, které ho baví, tam by mohl potkat lidi ke kterým je možnost vzhlížet a zase se trošku vrátit na zem.
Dokud nemáš pocit, že by ti manipulací ubližoval - až bude starší mohl by chtít peníze, urážet tě že ty jsi hloupá a zneužívat, tak bych to ignorovala. Nedělá nic špatného, je jen svůj.

• Citovat
  • Upravit
Doe_Jane
26.3.17 11:07

Není to tím, že dcera je u tebe andílek a syn ta černá ovce? :) to mě jen tak napadlo, jestli mu to nedáváš nějak najevo, neber to špatně :kytka:
jinak jsme měli na gymplu podobného kluka, který byl prostě tak inteligentní že by jsme byli všichni oproti němu tupci, ale nakonec se dobře oženil, má krásnou inteligentní ženu a už je normální.. myslím, že až si vybere nějaký smysl v čem bude dobrý a vynikat a nebude obklopený lidmi, kteří jsou „pod jeho úroveň“ tak bude ok..
pro začátek být tebou tak mu koupím nějaký adrenalinový zážitek

• Nahlásit
  • Citovat
Saatine
26.3.17 11:09
@nostress píše:
Skoro bych řekla, že to vypadá na nějakou poruchu osobnosti, ale chtělo by to odborné vyšetření, a hlavně změnit psychologa.

To mě také napadlo, vůbec se v tom nevyznám ale trošičku (malinko) jsem si vzpomněla na Sheldona z The big bang theory. Akorát, že tam ta postava je takové otravné pako, ale zakladatelka má ze syna už teď lehký strach.

• Citovat
  • Upravit
1072
@Silvie14 píše:
@VitaminC Řekla bych, že toto už není puberta, byl takový vždycky. Nikdy neměl o jakýkoliv kontakt s vrstevníky ani jinými lidmi zájem, když jsem ho hlásila do kroužku, akorát seděl v koutě a nezapojoval se, sám nikam chodit nechce. Citově se neprojevuje ani ke zvířatům, k vlastní sestře, k nikomu. A nevypadá to, že by se to chtělo změnit.

Pokud se citově nijak neprojevoval a neprojevuje, zvážila bych návštěvu psychiatra. Může se jednat o mírnou formu autismu. Tomu by odpovídala nadprůměrná inteligence, odmítání fyzického kontaktu a nevyjadřování citů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

@demian Jo, do sportu vůbec není, nebaví ho to a tak ho nenutím. Je hubený jak lunt, takže neřeším…o Mense s ním zkusím promluvit…

@nostress Jde hodně i o to, že pokud něco chce, dokáže lidem namluvit jen to, co chtějí slyšet a to někdy opravdu přesvědčivě, umí skvěle lhát. Jinak doma si všichni vzájemně prokazujeme důvěru a nelžeme si, proto nevím, kde k tomu přišel. Dokáže proti mně obrátit všechno a vždycky, že jsem zdeptaná akorát já a on se culí jako by dobře věděl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Saatine
26.3.17 11:11

@Silvie14 Ale on dobře ví, očividně v manipulaci nejsem až taková třída, ale přiznám se, že sakra dobře vím, co dělám, když to dělám :/

• Citovat
  • Upravit
26.3.17 11:14

@Doe_Jane K synovi jsem se chovala vždycky s láskou, i když nebyl úplně očekávaný, ale on jako by to věděl a teď mi to dává „sežrat“. Když se naučil mluvit, začal být ještě nepříjemnější a choval se jako bych byla nějak špinavá, hnusná…a tak přistupoval a přistupuje ke každému.
@Saatine Jak jsem psala, on mezi lidi prostě nechce a je mu jedno mezi jaké… :think: @demian Na vyšetření na autismus jsme byli, když byl na základce, autismus nemá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.17 11:17

@Saatine Mě na tom děsí ten fakt, že ví, a že ho očividně těší, když může přivádět lidi kolem k šílenství a sám zůstat klidný. Už si připadám jako pokusný králík a bojím se, co zase bude. Fyzicky mě nenapadl nikdy, ale psychicky mě přímo týrá, stejně tak celé okolí, skoro bych řekla, že to má jako hru…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
304
26.3.17 11:20

Zkus se k němu chovat, jako by byl zcela normální, nutit ho k ničemu nemůžeš, je asi chytřejší než si myslíš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.17 11:20

@Saatine
Sheldon je prototyp autisty.Bez emoci, vysoce inteligentni, zaryte ritualy ( 3× zaklepat, sve misto na gauci, jidlo objednane z jedne restaurace se stejnou omackou, atd.),spatne zvlada zmeny a je jako kazdy autista zameren na jednu aktivitu…v jeho pripade miluje vlaky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama