Podivné chování syna (17)

Napsat příspěvek
4878
26.3.17 16:35
@salvatrice píše:
Proboha, nech ho byt. Nedelej z nej blazna. Copak tu jeho situaci nedokazes ani trochu pochopit? Do ceho ho chces nutit? Neni to male dite. Ma proste takovou povahu, co na tom chces zmenit? Ani teda nevim, jak se takove rysy meni. Bud rada, ze nema jine problemy. Minimalne s tou inteligenci na nej muzes byt pysna. Co je to podle tebe nejaka normalnost? Ne kazdy je spolecensky, sportovni typ nebo tak. Bud rada, ze svou energii nedava nedava do niceho spatneho. Myslim, ze na vysoke by si mohl najit kamarady, lidi podobneho smysleni. Proc ho ted do neceho nutit? Je mi ho lito.

Masový vrah za své chování v tom případě také nemůže, řada z nich je vysoce inteligentních. Půjdeš jim dát pusinku? Mensa by na ně mohla být také hrdá… Povídáš úplné nesmysly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
611
26.3.17 16:51

Úplne ma pri tom opise napadlo, že je sociopat alebo psychopat. Veľa som kedysi čítala knihy o zločinoch spáchaných práve psychopatmi, nie sú to žiadne zrudy bez mozgu, práve naopak. Úplne chápem prečo sa zakladateľka bojí, nehovorím, že má doma vraha alebo tak, ale jeho chovanie nie je v poriadku. Toto by chcelo top odborníka v psychiatrii, lebo čo som bola u psychológa i psychiatra v puberte, tak tí mali na háku, tých by oblbol aj prváčik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
26.3.17 18:39

Víš, celkem bych pochopila, že je nespolečenský, nadprůměrně inteligentní, že si s vrstevníky nerozumí.
Ale dle tvého popisu on opovrhuje lidmi a není schopen si vytvořit citové pouto.
A to zavání průšvihem.
A nemyslím si, že se s tím dá něco dělat, ne v jeho věku.
Spíš připrav sebe, že se jednoho dozvíš něco, co se ti líbit nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
26.3.17 19:24
@salvatrice píše:
Tak v tom zakladatelku jeste podporujte, at ho fakt dostane na nejaky prasky (od kterych zjevne ocekava, ze z nej udelaji lva salonu, nebo aspon kluka dolizajiciho za svyma blbyma spoluzaka a denne se sverujiciho matce). Vsechno je to jen na zaklade jejiho popisu, ktery je ocividne prehnany.

Proč jsi tak zlá? Nedokážeš pochopit, že někdo může cítit něco jiného, než ty? To ty teď přeháníš. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1535
27.3.17 00:57

Ten popis zakladatelky situace je jako vytržený z filmu Musíme si promluvit o Kevinovi. Až mě to vyděsilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.17 09:06

@Aenne Zvířata mu jsou lhostejná, ale kdyby nějaké měl, nevěnoval by se mu, nekrmil ho, ani nic podobného, prostě by ho ignoroval. Jako malého ho bavilo rýpat do mrtvých zvířat klackem, samozřejmě jsem ho vždy odvedla pryč a domlouvala mu, nenechala jsem ho. A asi to bude nejlepší, když k psychiatrovi nejprve půjdu sama, syn by možná šel, ale kdoví, co by doktorovi namlouval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.17 09:08

@enyf Film jsem neviděla, dnes napravím, když budu mít trochu toho klidu. Každopádně mám teda bobky, jak se říká. :?
@Sany80s Toho, co zjistím, se bojím, opravdu hodně bojím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.17 09:15

Jinak jsem s ním mluvila o té Mense, akorát se mi vysmál a ironicky se ptal, kdo mi toto poradil, načež si poklepal na čelo a pak už mě zase s pobavením ignoroval…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10811
27.3.17 09:21

Mě by zajímalo, co třeba odpoví, když se zeptáš, co ho baví? Co rád dělá, co by rád dělal do budoucnosti a v čem spatřuje ten pomyslný smysl života. Možná si taky zaklepe na čelo, těžko říct.
Projevoval někdy nadšení u nějaké činnosti? Ať už společné, nebo samostatné? Co jako malý, měl radost o Vánocích, narozeninách?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.17 09:32

@unuděná Když se ho zeptám, co ho baví, jen pokrčí rameny. Jednou mi odpověděl, že rád pozoruje a to bylo všechno. Svůj pokoj udržuje úzkostlivě uklizený, nemá tam žádné plakáty ani nic, z čeho bych mohla poznat, co má rád. Na to, co by rád dělal v budoucnosti mi odpověděl, že nemá ponětí, že budoucnost je relativní pojem…nevím kde na to chodí…abych pravdu řekla, opravdu nadšeného jsem ho snad ani nikdy neviděla, pokud neblbli s manželem a jen po omezenou dobu, pak si zalezl k sobě, jako by měl „hotovo“ a zase se choval jako dřív. Pokud dostal nějaký dárek, který se mu zamlouval, vypadalo to, že byl rád. Nám ale nic nekupoval (samozřejmě to není jeho povinnost!) a svátky neprožívá…a jako malý býval hrozně protivný, protože jsme chtěli mít hezké svátky a jemu se očividně nelíbila osnova rodinného sezení a povídání si…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10811
27.3.17 09:36

@Silvie14 Hm, asi bych byla taky dost nervózní, po pravdě už ale dávno… Řešit to takhle v pubertě může vést k bagatelizaci problému. Ale nápad zajít za psychiatrem sama, je určitě dobrý. A jednej co nejdřív, jak už holky psaly-jakmile mu bude 18, už s tím nic neuděláš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.17 09:41

@unuděná Vždycky jsem si myslela, že to přestane, že komunikací to zvládneme vyřešit, ale vypadá to, že je to marný boj. Naštěstí je mu teď čerstvých 17, takže máme rok…plně doufám že se změní alespoň něco. Často se stane že v noci vůbec nespí, jede třeba dva dny v kuse s tím, že „na spánek bude mít čas v důchodě“. Nevím, kdybych nespala já a pak měla jít do školy, určitě bych nefungovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10811
27.3.17 10:23

@Silvie14 Hm, chápu. Ale už jsi udělala to hlavní - přiznala si, že má nějaký problém. Určitě najdi kvalitního odborníka, když nic jiného, alespoň ti pomůže přijít na to, jak se synem komunikovat tak, abyste vycházeli a nemusela ses ho bát. Spíš než na popis současného stavu bych se zaměřila na to, jak to bylo od malička - jelikož momentálně jeho stavy a nálady mohou podléhat pubertálním výkyvům. To jsou kolikrát takhle depresivní a „divní“ i normální puboši ;) Držím palce a určitě dávej vědět, jak pokračujete!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
27.3.17 21:14

Silvi, z toho, co jsem si tu přečetla mám dojem, že se už hodně dlouho trápíš. Máš syna, kterého máš moc ráda a záleží ti na něm, ale syn vyrůstá v mladého muže, se kterým si vůbec nerozumíš. Dokonce máš strach zůstat s ním sama a to musí být opravdu hodně těžké. Holky tady v diskusi tě určitě povzbudily i poděsily. Padla tu silná slova jako sociopat, autista, porucha osobnosti. Dokonce spekulace o zločincích a bláznech. Kdybych byla na tvém místě, asi by mě to jen víc vyplašilo. Za sebe bych ti doporučila, abys na chvíli syna přestala řešit. Ta situace je zjevně špatná už řadu let a když ji necháš nějakou dobu „neřešenou“, malý odstup ti může jenom pomoct. Kdyby se můj vztah s mým dítětem zasekl na podobném „mrtvém bodě“ byla bych opravdu hodně zoufalá. A když je člověk zoufalý, není většinou schopný podobný problém konstruktivně řešit. Moc bych ti doporučila, abys přestala hledat psychiatra pro syna a našla si nějakého dobrého psychoterapeuta pro sebe. Myslím, že by ti moc pomohlo, kdyby sis o svých pocitech, přáních a obavách mohla popovídat se skutečným odborníkem, který by tě podpořil a mohl ti nabídnout reálnou pomoc. Nebude tě strašit hrozivě znějícími diagnózami syna, kterého v životě neviděl, jako se to vyvinulo tady v diskusi. Existuje jen jeden jediný člověk, který může tvého syna změnit a to je on sám. Je už prakticky dospělý a brzo bude zletilý. Běhat s ním horečnatě po psychiatrech by teď mohlo celou situaci zhoršit. Dobrý psychoterapeut ti může pomoct, abys byla zase pánem své situace a mohla synovu výchovu řešit k oboustranné spokojenosti. Jsem si jistá, že nebudeš zdaleka první rodič, který se na něj s něčím podobným obrátí a bude ti moct zprostředkovat i jejich zkušenost. Přeju pevné nervy a hodně štěstí!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aenne
28.3.17 00:17
@Silvie14 píše:
@Aenne Zvířata mu jsou lhostejná, ale kdyby nějaké měl, nevěnoval by se mu, nekrmil ho, ani nic podobného, prostě by ho ignoroval. Jako malého ho bavilo rýpat do mrtvých zvířat klackem, samozřejmě jsem ho vždy odvedla pryč a domlouvala mu, nenechala jsem ho. A asi to bude nejlepší, když k psychiatrovi nejprve půjdu sama, syn by možná šel, ale kdoví, co by doktorovi namlouval.

vím, že to musí být pro mámu težké, ale zustat pasivní neni řešení, proto bude dobré navštivit odborníka, držim palce, ať vše dobře dopadne :hug:

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama