Dítě bez večeře

31
27.3.17 19:55

Dítě bez večeře

Ahoj maminy, stalo se vám někdy, že by vaše dítě u večeře tak zlobilo, že jste ho poslaly spát hladové? Jsem z toho hrozně nešťastná, ale naše malá je šíleně vymýšlivý jedlík. Nebo spíš nejedlík. Přírůstky má dobré, což považuju za malý zázrak, protože dostat do ní jídlo je výkon… Občas si umíní a dělá hrozné scény - to chce, to nechce a stejně nejí nic. Má 20 měsíců a přijde mi to hrozné, ale dneska už to bylo fakt přes míru, tak jsem ji několikrát upozornila, že pokud si nic nedá, jde spát hladová. Už spí, ale já z toho mám hlavu, že jsem hrozná matka. Ale takhle to přece nejde… Řešily jste někdy něco podobného, nebo máme doma takového rypala jen my? :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Doe_Jane
27.3.17 19:57

:roll: já nechávala o hladu dítě dost často, jinak by se snad nenaučilo ani pořádně jíst. no stejně po hodině to vzdalo a přišlo pro jídlo… jestli ti tohle dělá výčitky tak bude asi problém jinde

• Nahlásit
  • Citovat
31691
27.3.17 19:58

Pokud dostala vyber dejme tomu aspon 2 jidel, ktera ji, a odmitla, tak bych to neresila.ja toziz nepichopila, jestli ona nechtela, nebo jsi ji nefala nic za trestmmale to asi ne :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9125
27.3.17 19:58

Nad plným talířem ještě nikdy žádné dítě neumřelo. Pokud děláš okolo jídla tanečky, tak je pochopitelné, že dítě si začne vymýšlet. Já respektuji své dítě, pokud jíst nechce, tak nemusí. Také mám nejedlíka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10769
27.3.17 20:00

Tak predne u nas se nejprve ji, pak se jde koupat a pak teprve spat, takze poslat dite od vecere do postele jaksi nemuzu.Ale kdyz se mi v tom nekdy nimraji, tak ano-jdou od stolu (bez ohledu na to, zda je to vecere nebo snidane).Myslim ze i diky tomu jsou celkem vzorni jedlici. I ta dvouleta uz vi, ze u jidla se sedi a nedela blbiny, jinak talir beru. Urcite si nic nevycitej, hlady ti fakt neumre. Treba zlobila proste proto, ze nema hlad :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12406
27.3.17 20:05

Jednou nebo dvakrát a taky jsem z toho měla vždycky výčitky, takže chápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1619
27.3.17 20:06

Dost často. Ale jsou starší, 5 a 6 let. A když dělají u jídla kravinky, skandují nad tím fůůůj a blééé tak je od stolu vyženu. Oni hlady neumřou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26285
27.3.17 20:11

@gwen15 ano, u nás je to běžné. Většinou tak 3× týdne chodí spát bez večeře. Dostane jídlo na stůl, nechce, má smůlu, přesvědčovat ho nebudu. Nedávám na výběr, prostě jí to stejné jako my.
Případně dostane kvůli něčemu hysterák a není schopný se najíst.
Je to jeho boj. Hubený není. Výčitky z toho nemám.
PS: Syn minulý týden nejedl 3 dny, prostě nic nechtěl, tak snídal v neděli a pak až snídal ve čtvrtek. Mezi tím držel dobrovolnou hladovku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
680
27.3.17 20:11

Mé dítě má na práci většinou jiné, zajímavější věci, než je jídlo. Takže když si vybere, co k večeři, tak nejde od stolu, dokud to nesní…prostě nesmí! Kdyby to tak nebylo, tak mi k včeři nic nejí nikdy a v noci se budí hlady. U nás stačí pohrozit, že nebude pohádka před spaním a pak v pohodě jí. Ale to, co má sníst není žádná obří porce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
27.3.17 20:17

Jestli něco nesnáším, je to vrtání v jídle, to, že ani neochutná a je to fúúúj, přitom před měsícem to miloval. Takže ano, i u nás už se bez večeře několikrát spalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4197
27.3.17 20:18

Jo proč ne, když nechce jíst ať nejí, však až bude mít hlad (a to bude), tak se nají a sní i to, co normálně nechce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14436
27.3.17 20:20

Bezne to praktikuju, malymu sou 2 roky a je hroznej nejedlik, ma veceri treba hodinu na stole, kdyz ji nesni tak ho vykoupu a dostane akorat mliko aby usnul, kdybych do nej mela cpat neco za kazdou cenu budou to jedine sladkosti, protoze jakmile si postavi hlavu ze jist nebude tak nesni nic s vyjimkou treba cokolady a to do nej cpat nebudu. Pro jednou se ji nic nestane :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
27.3.17 20:21

Jejda, tak to jste mě uklidnily! :D Děkuju moc! No já mám pravidlo: nechceš, nech být. Jen u oběda vždycky platilo, že to musí aspoň vzít do pusy, protože jinak by masozeleninové příkrmy asi jíst nezačala nikdy. Navíc ona je fakt hrozná - něco vidí a doslova řve, že to nebude jíst. Pak jí násilím vpravím lžičku do pusiny a najednou řve, že chce ještě ještě, tak v tom aby se čert vyznal. Ale u večeře jsem fakt benevolentní. Pořád jsem měla strach, že se vzbudí hlady, tak jsem hodně ustupovala a dávala vybrat ze dvou jídel. Tak to asi holt budem muset občas udělat takhle, protože honit ji po obýváku prostě nemůžu. Mě už prostě dneska přišlo nevýchovné s ní tu hru hrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1952
27.3.17 20:25
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5573
27.3.17 20:31

@gwen15 Já Tě uklidním - u nás když děti nechtějí, jíst nemusí (nenutím jim jídlo násilím), ale vědí, že žádné náhradní jídlo nedostanou (takže je pravděpodobné, že pokud nebudou jíst, budou mít hlad). Jsem v tomto důsledná a možná proto moje děti jedí prakticky všechno.

Příspěvek upraven 27.03.17 v 20:35

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama