Dopad moderní technologie

Attila8
7.4.17 10:18

dopad moderní technologie

Ahoj maminky,
je to jen pro můj obraz, není to žádný výzkum pro něco, jen to čistě zajímá mě. Poslední dobou a to si přiznejme, se objevuje u dětí různé neduhy, vesměs poruchy chování, hyperaktivita, autismus atd, jistě jste pátraly a ne jednou proč? proč zrovna vaše dítě to má… přemýšlely jste někdy nad tím, že za to mohou moderní technologie? wifi vysílač v blízkosti místnosti, kde spíte nebo vaše děti, radiobudík v ložnici? popřípadě nepřiměřená doba strávená u dětí na PC či tabletu? jak dlouho sedíte u PC vy a jak dlouho vaše děti? umí si normálně hrát? mají fantazii, kamarády, chodí ven? vidím ve svém okolí rodiče co mají staré děti od 7 do 12 let a mají s tímto velké problémy, děti nechcou ven, nemají kamarády, jsou frustrované atd… můžete mi tady upřímně odpovědět? klidně anonymně pokud byste se třeba styděly že necháváte díte na PC jen abyste měly chvíli klidu atd. já osobně tady nehodlám nikoho kamenovat, jen jsem přesvědčena, že za všechny momentální problémy dětí můžou právě tyto moderní technologie.
Díky za příspěvky :kytka:

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

4359
7.4.17 10:21

Mám dvě děti, 8 a 5 let počítač ani tablet nemají, jen když jsou 1× za 14 dní u otce. Starší má mobil, ale hry v něm nemá. Raději tráví čas venku na hřišti. Myslím, že o nic nepřicházejí a jsou v pohodě :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22563
7.4.17 10:22

Nemám dítě s žádnou poruchou - nebo o tom nevím. Ale já třeba vidím vliv stravy. Kdo z nás má všechno domácí? Málokdo. Chemie v kupovaném ovoci, zelenině, mase - no všude. Oproti bio věcem s „přirozenými“ plísněmi,… atd atd. Tím se krmí jak čekající matka, tak pak děti.
Nárust alzheimra a dalšího s tím taky souvisí podle mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2607
7.4.17 10:24

Myslím si že jo, že to tím je, minimálně z velké míry. U nás je PC zaplej jednou za měsíc, když moc. Tablet jede hlavně u manžela, pracovně, dcera když je nemocná tak na něm kouká na pohádky nebo na TV :? Víc než bych si přála, uznávám, ale jsem raději když je v klidu a vím že fakt zůstává ležet. Hodně teda maluje, ráda tancuje, chodíme na hřiště atd.,plus má aktivita ve školce… No uvidíme jak to bude dál s věkem. Hyperaktivita nebo nějaký spánkový problémy nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22563
7.4.17 10:27

Naše děcka mají na PC chvilku denně povolené pohádky. Ale jak je teď pěkně, tak jsou od rána venku. NEví, že existují hry, mobily nemají (zatím), sama mám tlačítkový. Na PC mě osobně nejvíc času bere emimino. Ale to je teď momentálně jen nějaké období a je to jen moje blbost.
Ale maličké dítě s tabletem/mobilem vidím čím dál častěji. Ale to ti tady nikdo nenapíše, že zrovna jeho dítě je xx hodiny denně na tabletu/PC/mobilu…
Manželova teta se mi jednou chlubila, jak je jejich vnučka šikovná (v té době asi 5 let), že o ní celý den neví, že si sama stahuje hry a je s tabletem. Tam jsem jí řekla, že je to strašný a moje děcka od toho budu držet, co nejvíc to půjde. No, urazila se :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
7.4.17 10:29

Já mám děti ještě malé školkové (téměř 6 a 4 roky). U PC nesedí, tablet jim nedávám, v tomto směru jsou maximálně nepolíbení. Z technologií znají jen TV. Fantazie mají až až, lítají po venku celé odpoledne, hrají různé hry. Starší syn je hodně temperamentní, uvztekaný, nesoustředěný, ale to jsou čistě povahové rysy a druh temperamentu. Je tedy pravda, že jsme jedni z mála, většina kamarádek se stejně starými dětmi jim tablety dává, dětí hrají hry, u tabletu usínají… já to takhle nechci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.17 10:30

Dcera má 5. Má v pokoji počítač a na něm kouká na pohádky, jinak s ním neumí. Ano přiznávám jede jí to tam skoro celý den jako kulisa.Ale ona u toho si hraje, stříhá, lepí, kreslí, češe panenky a koníky. Krom toho si hrajeme, vyrábíme, jezdíme občas na nějaký ten výlet. Každý den jsme odpoledne venku a to i v mrazu. Když je hezky jsme na zahrádce. Chodíme na hřiště. Nepříjde mi, že by to na ní mělo jakýsi dopad. Ono je to jako se vším-dobrý sluha a zlý pán. Chce to nějakou zlatou střední cestu

Příspěvek upraven 07.04.17 v 10:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
11689
7.4.17 10:31

@Attila8
Jo jo, wifi mě štve strašně, doma jí nemám, nechci a k čemu mi to je, když žiju v paneláku a dostupných signálově tu mám tak 20 různých. A do toho LTE internet v telefonu že… :roll: Já se vůbec nedivím, že jsou děti v dnešním světě frustrované, jsem i já.
Super reklama:
https://www.youtube.com/watch?…
Krásně vystihuje, jak jsou dneska lidé blázniví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Attila8
7.4.17 10:36

@Aries6 ta potrava je taky důležitá, vidíte to jsem si neuvědomila ale spíš proto že my máme vše svoje, maso, zeleninu, ovoce…takže jsem se nad tím zatím nijak nezamýšlela, ale za zamyšlení to stojí! díky.

• Citovat
  • Upravit
7.4.17 10:37

Zdravotní potíže pramení spíš z genetiky a stravy. Ale nemá cenu se rozepisovat, kdo chce, najde si.

Z technologií jsou poruchy chování, ochabování svalů, obezita, závislost a pod. Moje děcka nechodí na pc, na mobil ani tablet. Ani pohádky na tabletu natož hry. V tv pohádky ano, někdy více (když jsou třeba nemocné), v normálním stavu cca 30-60 minut denně, rozdělené na ráno a večer. A úplně každý den ne, někdy si hrajeme až dokud nejdou spát, nebo jsme venku do sedmi, pak sprcha, véča a spát, takže se ani nedostanou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.17 10:38
@Attila8 píše:
@Aries6 ta potrava je taky důležitá, vidíte to jsem si neuvědomila ale spíš proto že my máme vše svoje, maso, zeleninu, ovoce…takže jsem se nad tím zatím nijak nezamýšlela, ale za zamyšlení to stojí! díky.

Je hezký že máte vše svoje, ale taky nesmíš dětem dávát průmyslově vyrobený houvadiny okolo :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Attila8
7.4.17 10:57

@Borůvka1990 tak já děti zatím žádné nemám, mám jen synovce a bohužel na nich ten dopad pozoruji brutálně, hlavně na tom mladším, to je masakr…

• Citovat
  • Upravit
Attila8
7.4.17 10:58

Vy teda co máte děti bez mobilů. jak jim vysvětlujete to, když dojdou dom a řeknou „mami Lukášek má super telefon a na něm si hraje, já ho chci taky“ nejste pak třeba za ty zlý rodiče, co jim nic nechcou koupit?

• Citovat
  • Upravit
22563
7.4.17 11:01
@Attila8 píše:
@Aries6 ta potrava je taky důležitá, vidíte to jsem si neuvědomila ale spíš proto že my máme vše svoje, maso, zeleninu, ovoce…takže jsem se nad tím zatím nijak nezamýšlela, ale za zamyšlení to stojí! díky.
Úplně 100% celoročně? Tak to klobouk dolů.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22563
7.4.17 11:04
@Attila8 píše:
Vy teda co máte děti bez mobilů. jak jim vysvětlujete to, když dojdou dom a řeknou „mami Lukášek má super telefon a na něm si hraje, já ho chci taky“ nejste pak třeba za ty zlý rodiče, co jim nic nechcou koupit?

Toť otázka. Naše děcka se nikdy neporovnávali. Takový to „chci, to co mají oni“ neznám. Nebo minimálně a řeknu jim prostě, že zase mají jinou hračku. A do budoucna? Musí taky pochopit, že nemáme neomezené finance a tyhle srandy něco stojí. Je ale jasný, že padne 12-13. rok cca a člověk to tolik neovlivní. Al určitě budou mít svoje povinnosti a úkoly doma a pak bude teprve zábava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama