Děti - moře - co s sebou

3894
23.6.21 11:31

Děti - moře - co s sebou

Ahoj, chystáme se letos s dětmi (8 a 6 let) poprvé k moři. A jelikož i já jsem u moře 10 let nebyla, už mě trochu chytá panika, co s sebou pořídit a zabalit. A proto prosím o Vaše tipy a vychytávky, co vzít a co je naopak zbytečné. Uvažuji - koupit takový ten pláž. stan? Dětem potápěčské brýle/masky a ploutve? UV trika? Nějaké vychytávky na cestu do auta (cesta 9h, pojedeme na noc). Ubytování máme v apartmánu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
359
23.6.21 11:42

@Popokatepetla Hodně záleží na tom, zda bude někde v blízkosti bazén. Jezdili jsme od mala a plážový stan, ani UV trika jsme v životě nepotřebovali. U nás letěly potápěčské brýle a ploutve, taky takový ten foťák na film na 24 snímků pod vodu. Pak taky něco nafukovacích na „blbnutí“ do vody. Nějaké hračky na písek na pláž, míč na házení, klidně nafukovací, pálky s míčkem do moře. Taky záleží na tom, zda budou vlny nebo ne, písečná /kaminkova pláž, atd… Taky by to chtělo asi nějakou stolní hru, co děti baví abys je chvilku dokázala udržet mimo sluníčko. Jinak jim vem to, co je normálně baví… A určitě sluneční brýle a ksiltovku/klobouk (něco, co můžou mít i ve vodě na hlavě).a jestli půjdete někam na výlet, tak i pevnou obuv, jelikož v těch plážových zabkach, atd. se nedá normálně někde chodit a je to pro děti tak na zabití. A ještě určitě nějakou osušku na pláž.
Hlavně mysli na to, jak je zabavit, aby se nenudili… :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3465
23.6.21 11:43

Jela jsem s dvouletou - plážový stan jsme měli, ale využili jsme ho leda na tašku s občerstvením, aby bylo trochu v chladu. UV oblečení jsem nekupovala. Využili jsme boty k vodě (písek pálí), několikery plavky, něco na hlavu, krém na a po opalování, nafukovačky. Preventivně jsem s sebou měla v lékárničce kinedryl, nebyl potřeba. Žádný speciální vychytávky nebyly třeba, ty máš navíc velký děti se kterýma je to jednodušší :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
359
23.6.21 11:47

@Popokatepetla ještě není špatné mít takový ten tekutý prášek na praní v tubě, pokud nechceš tahat hromadu oblečení :lol: jo a pokud bude v apartmánu balkon, tak nějaký kus šňůry na pověšení mokrého prádla a pár kolíčků. Taky takovou tu chladivou pěnu po opalování, kdyby se náhodou spálili, tak to dost pomáhá. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50813
23.6.21 11:48

Pro takhle velké děti mi přijde stan zbytečný.
Můj 10 letý si vystačí u moře s plaveckými brýlemi, hračkami na písek (kupujeme na místě) a nějakou nafukovací věcí do vody (momentálně máme velký donut a chce žraloka).
Vozím s sebou panthenol, kdybychom se náhodou spálili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13137
23.6.21 11:54

My jsme letos už byli a zrovna to UV triko do vody se hodilo. Dítě jej nosilo každý den. Jinak panthenol, základní léky, pantofle na písek, klobouk a dobrou náladu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1946
23.6.21 12:00

Plazovy stan bych netahala, pokud bude plaz v dosahu toho apartmanu. Plavky, sandaly, zabky, lopaty a kybliky (bacha, aby se tam vzajemne nepohřbily), 3 ruzne mice (nafukovaci, maly penovy, gumovy normalni velikosti), neco, na cem se da blbnout ve vode, zakladni lekarnicku (fenistil, endiaron, panadol, panthenol, naplasti a dezinfekci), nuzky, mydlo na prani, lahve na vodu, stolni hru, knihu, tablet, kremy, zbytek, co pro sebe, vetsi deku nebo podlozku na lezeni. Ja beru sebou takove ty umelohmotne tenoucke rucniky ze sportovniho obchodu, nezaberou tolik mista a rychle schnou. Cepice (co se daj namocit), bryle.

UV trika bych vzala, jedine kdyby byly svetloucke a doted nechytly zadne opaleni.

Jinak ja vzdycky balim pulku domacnosti (pytliky, sacky, desatery boty, šperky, tunu kosmetiky, blabla) a pak to lezi na dne skrine :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11017
23.6.21 12:05

Já nikdy nezapomínám na elektrický odpuzovač komárů a hned po příjezdu ho zapojuji. Jednou jsem to neudělala a za 1. noc nás to sežralo na 14 dní dopředu :mrgreen:
Jinak já ty UV trika u dětí docela užila, ale dcera je fakt extrémně bledý, neopalovací typ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
23.6.21 12:15

Záleží, kam jedete a jak jste ubytovaní. All inclusive, polopenze, bez jídla? Pokud je to lokalita typu Egypt, kde je v létě hodně hic, tak hlavně trika s UV faktorem, 50+ opalovák, klobouky. My letos s dětmi ve stejném věku jedeme do mírnější lokality s plným stravováním, takže mám pocit, že ani nic brát nemusíme :mrgreen: Stan určitě ne, brýle a šnorchl bereme, nějaké lehátko asi taky. Pár kousků oblečení, zábavu do letadla a je to :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24189
23.6.21 12:20
@unuděná píše:
Záleží, kam jedete a jak jste ubytovaní. All inclusive, polopenze, bez jídla? Pokud je to lokalita typu Egypt, kde je v létě hodně hic, tak hlavně trika s UV faktorem, 50+ opalovák, klobouky. My letos s dětmi ve stejném věku jedeme do mírnější lokality s plným stravováním, takže mám pocit, že ani nic brát nemusíme :mrgreen: Stan určitě ne, brýle a šnorchl bereme, nějaké lehátko asi taky. Pár kousků oblečení, zábavu do letadla a je to :mavam:
;) jedou 9 hodin autem do apartmánu, tak to bude Itoška nebo Chorvatsko ;)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24189
23.6.21 12:23
@Popokatepetla píše:
Ahoj, chystáme se letos s dětmi (8 a 6 let) poprvé k moři. A jelikož i já jsem u moře 10 let nebyla, už mě trochu chytá panika, co s sebou pořídit a zabalit. A proto prosím o Vaše tipy a vychytávky, co vzít a co je naopak zbytečné. Uvažuji - koupit takový ten pláž. stan? Dětem potápěčské brýle/masky a ploutve? UV trika? Nějaké vychytávky na cestu do auta (cesta 9h, pojedeme na noc). Ubytování máme v apartmánu.

nejlíp to popsala @FlorenceF Jenkins, akorát tablety dva pro dvě děti :mrgreen:, jinak se sežerou - do auta kinedryl a ty tablety, budou spát - jo a pokud nebudou spát, tak se připrav na otázky „kdy už tam budem“ to je klasika všech dětí,
plážový stan určitě ne, to je pro nelozící miminka, jiné dítě ti tam nevydrží,
jestli je to Chorvatsko, tak boty do vody, jinak tam už všechno @FlorenceF Jenkins napsala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
23.6.21 12:24
@stinga píše: ;) jedou 9 hodin autem do apartmánu, tak to bude Itoška nebo Chorvatsko ;)

Tyjo, bylo to v tom příspěvku hned? :think: Teď nevím, jestli jsem mimo, nebo to zakladatelka doplnila :mrgreen:

Tak to bych se asi soustředila hlavně na tu zábavu do auta, páč 9 hodin je docela pruda. Knížky, hudbu, hry do auta, tablet…
Ten odpuzovač komárů případně klasický repelent je taky dobrý nápad, už jsme ho také jednou postrádali :palec: A samořejmě nějakou malou lékárničku (já beru většinou Paralen, uhlí, fenistil, něco na kašel, něco na bolení v krku, sprej do nosu, pár náplastí, dezinfekci).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24189
23.6.21 12:40

@unuděná ty jo, to nevím, jestli to tam bylo hned :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1526
23.6.21 12:44

S dovolením se zaháčkuju, letos jeden taky poprvé se všemi dětmi, ale do Polska :mrgreen: tak já teda přiberu ještě péřovky a zimní čepice :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
23.6.21 12:53

Lékarničku, pořádné lopaty s kyblíkem na písek nabo kamínky(ostatní dokoupíte na místě, děti to mají radši, stejně i míče a pálky k vodě, nafukovačky-vyjde to na podobné peníze a v apartmánu, taky něco může být), rychleschnoucí ručníky, vícero plavek, nazouvací i pořádné boty, klobouk nebo čepici do vody, UV trika ne-i obyč bavlna má schopnost zadržet záření, nerez termosky na pití i na jídlo(nikdo nechce rozblemcaný 50°C meloun), vemte si karetní nebo jiné hry, omalovánky, nalepovačky atd pro chvilku klidu na dece

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat