Dětská kolika - kapičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Andrejjkaaa
Povídálka 19 příspěvků 07.01.19 12:32
Dětská kolika - kapičky

Ahoj, potřebovala bych radu, či vás názor. Mám dvouměsíčního syna a má dětskou koliku. Používáme vše co se dá, cvičíme, dáváme teplé zábaly vše… Od začátku jsme brali kapičky espumisan, dva tři dny to mělo účinek, ale potom nikoliv. Bereme i probiotika. Minulý týden nám paní doktorka doporučila změnit espumisan na něco jiného. Tak jsme místo toho nasadili sab simplex. Dva dny to bylo nádhera, malej prděl, kadil, více spinkal, byl neskutečně klidný, prostě jiné miminko. Ovšem po dvou dnech je to ve stejných kolejí… kapky už nemají žádný vliv, malej plače, neprdí, nekadí… Nemáte s tím někdo zkušenosti? Proč se to tak děje? Nejraději bych všechny ty kapičky střídala, aby malému bylo dobře. Ale vím, že to nejspíš blbost a že bych to musela konzultovat s lékařkou…
Jen už si přeji, aby mu bylo dobře a nebolelo ho bříško. Díky za rady a vaše zkušenosti.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Fifi2
Kecalka 228 příspěvků 2 inzeráty 07.01.19 12:35

Zkusila bych na chvíli vysadit mléko. Mala ma na něj alergii a když jsem vysadila, koliky přešly. :think: pokud kojite.

Příspěvek upraven 07.01.19 v 12:38

Kaci89
Kecalka 399 příspěvků 07.01.19 12:36

Zkusila si baby calm??nam zabraly se sab simplexem,davala jsem 15kapek(sab simplex) do kazdeho um nebo pred kojenim pokud kojis a 10kapek baby calm pred jidlem.je to des ale clovek to musi vydrzet,nemaji jrste vyzrala streva a vse okolo tak je to boli

Dsarka
Povídálka 16 příspěvků 07.01.19 12:58

Zkusila jsem kapky vysadit úplně protože staví a mimčo se pak nemůže vykakat. Koupila jsem fenyklový čaj pro mimčo a střídala to s kmínovým ,, čajem". Vždy před kojením dala cucnou s flašky. Po 2 dnech bylo dobře od té doby kaká každý den někdy i 3× :lol: :lol: :lol:

Fifi2
Kecalka 228 příspěvků 2 inzeráty 07.01.19 12:59

A ještě mě napadlo, že některé děti bolí bříško z vigantolu.

Dsarka
Povídálka 16 příspěvků 07.01.19 13:05

Další moje zkušenost je taková ,že jsem si myslela že máme koliku ( malej se kroutil jak žížala a neustále řval, měl zatlé pěsti a byl červený jak rak no všechny ,, příznaky koliky")
Kolika to ale nebyla byl to hlad. :oops: :oops: :oops: a já sem si myslela kolik mám mléka :roll:

Andrejjkaaa
Povídálka 19 příspěvků 07.01.19 13:12

@Fifi2 plně kojím a mléko už jsem vysadila tak před měsícem a žádné výsledky to nemělo :( ale stále mléko nekonzomuji… Vigantol bereme, tak ho zkusíme změnit, moc děkuji :) @Kaci89 takže jste brali oboje kapky? Baby calm i sab simplex, před každým kojením? Baby calm mám koupený ale ještě jsme ho nepoužili. Bereme ještě probiotika biogaia, tak jestli se to tedy vše může brát najednou? :) No vážně bych udělala cokoliv jen aby ho to nebolelo, ještě když ty první dva dny po těch nově nasazenych kapkách byl tak spokojenej, prděl si celý den, smál se, spinkal…
@Dsarka fenyklovy čaj už jsme zkoušeli, taky zadne výsledky…

Fifi2
Kecalka 228 příspěvků 2 inzeráty 07.01.19 13:25

Ale vitamin D je důležitý, tak pokud vyzkoušíte, tak kupte třeba od Jamieson baby D. Stojí asi 300 kc, ale je to na dlouho :kytka: no hodně štěstí. Vím,že je to hrozne.

Andrejjkaaa
Povídálka 19 příspěvků 07.01.19 13:26

@Dsarka To už mě také napadlo, ale malý mi krásně přibývá, i mi doktorka trochu naznačila že je to až moc… A malej mi večer brečí a kroutí se i u prsu když kojím.

BigGold7
Kecalka 120 příspěvků 4 inzeráty 07.01.19 14:01

@Andrejjkaaa nám se osvědčily kapičky Infacol, jinak piju kojící čaje, kde je fenykl a kmín

Kaci89
Kecalka 399 příspěvků 07.01.19 15:33

@Andrejjkaaa ano vse nejednou,doporucili nam to i na pohotovosti :mavam:

Majina_F
Stálice 75 příspěvků 07.01.19 16:04

Zrovna dneska jsem malé chtěla koupit nové balení BabyCalm a v lékárně mě překvapili, že prý ho nemají, protože fenikl dle posledních studií není pro miminka dobrý a může způsobovat zdravotní problémy 8o slyšela jste některá o tom? Já od návratu z porodnice piju těhotenský čaj, občas i přímo fenyklovy a malá už snědla 2 balení BabyCalm, které jsme nasadili po tom, kdy mi přišlo, že Espumisan ji nezabírá.
Kdyz jsem se zeptala, co paní lekarnice doporučuje, tak prý do 3. měsíce nic, že to mají všechny děti a je to spojené s vývojem trávicího traktu, že jen třeba před kojenim nahrivat bříško + masáže…
Co si o tom myslíte?

BigGold7
Kecalka 120 příspěvků 4 inzeráty 07.01.19 16:48

@Majina_F podle mě to je blbost, celá léta se doporučoval fenykl

Majina_F
Stálice 75 příspěvků 07.01.19 17:11
@BigGold7 píše:
@Majina_F podle mě to je blbost, celá léta se doporučoval fenykl

No právě… Já na to taky koukala. Byla jsem v jiné lékárně než normálně…

Kaci89
Kecalka 399 příspěvků 07.01.19 17:13

@Majina_F ja ho kupovala v dr maxovi vcera a nic nerikali ALE zase mi vynadali ze ten sab simplex a jak pisu pri tom mi to rekl dr primo na pohotovosti at mu to davam a uz i v porodnici mi rikali at si ho koupim tak pak se v tom vyznej :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Babička heroinové Terezy: Proč prodává dům, kde vnučce slibovala nový domov?

Ke svým prarodičům pojí mnoho lidí výrazně silnější pouto než k vlastním... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >