Odběr moči u 4měsíční holčičky

7.1.19 07:01

Odber moci u 4mesicni holcicky

Ahojky, chtela bych se zeptat jak odebrat moc u 4mesicni dcery..mam ty pytliky, ale odber se nedari..mate nejake zkusenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

870
7.1.19 07:08

@Beaumode připravit si vhodnou malou skleničku, vybalit z plenky a číhat a pak odchytat. Takhle malé miminko trochu čůrá třeba každých 10 minut. Hned po probuzení je to skoro jistota.

Ještě se zeptám, je to pouze pro doktorku na základní vyšetření nebo se to bude posílat na kultivaci do laboratoře? My tenkrát kvůli té kultivaci museli nakonec na cevkovani, protože se mi doma nedařil odběr 100% sterilní moči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
277
7.1.19 07:11

Já odebírala dcerce, když měla měsíc, nevím, jestli poradím, pořádně přilepit, trefit to na prostředek, mě se teda zadařilo napoprvé ani nevím jak :) a stačí troška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15022
7.1.19 07:12

Pytliky jsem zadne od detske nedostala. Dostala jsem instrukce odebrat moc. Kdyz jsem koukala nechapave, jak to mam udelat, tak sestricka vzdychla, protocila oci a rekla: vrici vodou vydezinfikujte velkou misu, sundejte decku plenu a umistnene zadecek nad misu a cekejte!

Fakt teda je, ze mala byla mladsi, ut si nevzpominam, zda ji byl mesic nebo 2m. Tak tam to mozna jde o neco rychleji, ale vzpominam si, ze do urciteho veku se moje dcera dokazala pocurat skoro kdykoliv, takze casto pustila presne v tu jednu vterinu, co jsem z pod ni vytahla plenku, abych ji tam soupla cistou.

Curanky z misy jsem pak slila do zkumavky na moc a bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
870
7.1.19 07:20

@warita jen pro pobavení - já odebirala takhle do misky zrovna minulý týden… Přísahám, že dvakrát za sebou tam malá vyprodukovala velkou potřebu. Měla chudák trochu průjem. :zed: :D takže jak by řekl Cimrman: veškerá práce s dezinfekcí byla v pdachu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.1.19 07:29

@Beaumode Musíme odebírat každý měsíc na kultivaci, nejlepší je to do zkumavky (my teda ani jinak nemůžeme) a hned, jak se probudí, to čůrají vždycky. Pytlíček je pitomý, holčičky ho dokážou občůrat. @Saarka_O Nejspíš tu moč sterilní nepotřebují, když jim dali ten pytlíček.

• Nahlásit
  • Citovat
1130
7.1.19 07:32

@Beaumode
A co přesně se nedaří? Je potřeba intim. partie odmastit vlh. ubrouskem, roztáhnout pořádně nožičky a nalepit přes moč. trubici ;) a pak jen čekat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13427
7.1.19 07:36

Otvor v pytlíku jsem vystřihla na větší velikost, manžel dítko podržel, já pečlivě nalepila a za chvíli bylo hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Twixinka
7.1.19 08:04

Lepila jsem hodnekrat,jelikoz se nam nekolik mesicu tahla infekce mocovych cest :( ale k veci - poradne odmastit (u doktora to delaji borovou vodou),nechat usnout a nalepit tak,aby diru v pytliku mela primo u toho usti mocove trubice ;)

• Nahlásit
  • Citovat
49483
7.1.19 08:36

Pytlíky se dělají i ve verzi pro holčičky, ale bacha - není to sterilní odběr. Na orientační rozbor OK, na přesnou kultivaci nestačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.1.19 08:43

Taky jsme to dělali tak, že jsem vysterilizovala skleněnou mísu, nebo spíš víc misek a trpělivě přikládala, nakonec se teda povedlo.. Já měla právě strach, abych tu misku nějak neznečistila, proto když ji měla pod sebou nějak dlouho, tak jsem ji vyměnila.. Sterilizaci jsem dělala buď vařící vodou z konvice a nebo v myčce.. To myslím stačí.. Na výsledcích se to teda neprojevilo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.1.19 09:39

Kdyby slo asi o jednu zkumavku tak by to bylo ok,ale ja mam zitra odevzdat 3 :(
Pytlicek mi dal primo doktor,tak jim asi neva,ze to neni 100% sterilni..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49483
7.1.19 10:06

Tak tu vyvařenou mísu, z toho to sliješ do tří zkumavek jak nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.1.19 10:10

@Beaumode Zkus mu ještě zavolat, jestli by zkumavka nebyla lepší. Oni někdy dávají automaticky pytlíček, protože některé maminky zkumavku odmítají.
Večer dej hodně napít, jestli se ráno budí cca pravidelně, tak si nastav budíka o něco dřív a prostě ji o pár minut dřív probuď, dej na přebalovák, rozbal a číhej :lol: Doporučuje se opláchnout, ale mně to přijde, že je buď dítě opláchlé nebo se povede odběr :mrgreen: . Já otírám vlhčeným ubrouskem, který jinak nepoužíváme.

• Nahlásit
  • Citovat
7.1.19 10:32
@ugluk píše:
Tak tu vyvařenou mísu, z toho to sliješ do tří zkumavek jak nic.

jenze jak to provest?jak dlouho ji nechat misu pod ni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama