Dětská šunka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Veru9
Povídálka 15 příspěvků 30.09.10 16:38
Dětská Šunka

Milé maminky,

chtěla bych se Vás zeptat na radu. V receptech pro miminka jsem často narazila na pokrmy s dětskou šunkou. Mám 11měs. synka a u nás v obchodě jsem objevila pouze jednu značku dětské šunky, která je ale určena dětem od tří let
Chtěla bych se proto zeptat na Váš názor, případně jakou šunku kupujete… :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinejizvíková
Extra třída :D 12681 příspěvků 30.09.10 16:41

zadnou, zadny chemikalie, fujik.
jinak nedavno bylo v D testu o detskych sunkach a nic moc, vetsinou sajrajt. mela by byt bez pridavane soli, bez lepku, takze zadna doplnena moukou a co nejvic masa, vysla lip nejaka klasicka sunka z globusu.

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47101 příspěvků 30.09.10 16:41

Někdy neni vubec žádnej rozdíl kromě názvu-dětská šunka to samé co klasická.Slaná,ro­solovatá.
Kupuji bio šunku a nebo zatavenou dětskou šunku(značku nevim ale je vynikající,nes­laná,masovatá:-)))
Salám jsem teda ale takle brzy dítěti nedávala.Nejdříve až od dvou let

Příspěvek upraven 30.09.10 v 16:42

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 30.09.10 16:42

Ahoj.

Šunku jako takovou (na chleba) jsem Anežce dala až někdy kolem 3.roku (a stejně jí nechutnala :D ). Ale vím, že v příkrmech kupovaných ve skleničkách šunka je, tak té bych věřila.

A co se týká šunky pro děti, tak když jsem četla složení (E621, E250), vhodná pro děti mi teda nepřijde :nevim: . A slyšela jsem, že dětská šunka je z uzenin to nejhorší. To jsem ale nepochopila proč jako. Já ji občas koupím pro sebe, páč mi vyhovuje, že bývá míň slaná.

Marťanka1
Kecalka 365 příspěvků 30.09.10 16:46

Ahoj Veru,

mám dítko starší, ale tuším někdy po roce a půl už jsem mu do jídel šunku dávala, ale kupovala jsem „dospěláckou“, hlídala jsem složení, aby v ní bylo kolem 95 % masa - chlap se olizoval, že jemu tak dobrou nekoupím :-)
Sice je na dětské šunce často uvedeno, jaké úžasné vitamíny obsahuje a jaká éčka v ní nejsou, jiná tam pak jsou, že, aby ta šunka nějak držela tvar),… Jen tak mimochodem, 3 % soli ve 100 g šunky je sakra dost. Doporučuji si ty 3 gramy soli zkusit odvážit…;-)

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 30.09.10 17:09

za mě dětská šunka je prostě masný výrobek. obsahuje méně soli, i méně dusitanu (ale jen o málo), měla by obsahovat kys. askorbovou (pro svýšení účinnosti dusitanu a lepší údržbost i vybarvení).
díky sníženým obsahům dusitanu (E250) a soli je i méně údržná (má kratší trvanivost), pozor na krájenou volně prodávanou, raději zatavenou, je krájená za přísně hygienických podmínek, narozdíl od té krájené v hypermarketu..

podle mého je ale pro děti lepší, když už, tak celokusové masné výrobky, jako jsou debrecínka, kladenka, šunka od kosti. sůl jako taková (tím myslím sůl, ne dusitanovou solící směs)jim neublíží a aspoń je to maso.. i tak je ale třeba vybírat od dobrých výrobců, které výrobky nenastavují (nástřik různých látek, které vážou vodu).

Vojta ochutnal první „salánek“ - debrecínku - nějak kolem roka.. kolem dvou let měl první salám - lověčák, čmajznul ho ze stolu.. teď baští všechno, ale u nás se kupují kvalitní, z dobrých surovin atd (vzhledem k tomu, že v „civilním životě“ jsem zaměstnancem katedry technologie masa, kterou jsem vystudovala.. :mrgreen: je to celkem pochopitelné :mrgreen: )

ale u druhého si nedělám naděje, že by se mi podařilo udržet ho tak dlouho bez salámku..
jde jen o to, kupovat kvalitu. a držet množství na uzdě.

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 30.09.10 17:26

no tak detskou sunku vubec nekupuji,se slovem detska ma spolecny jen nazev. :wink:
Male teda salamy jeste nedavam,ale kdyz obcas dostane tak bio sunku nebo sunku od kosti

Medulka-Lucka
Ukecaná baba ;) 2149 příspěvků 30.09.10 17:29

já ještě dítko nemám.. ale já i pro sebe občas kupuju šunku v lidlu (není dětská ale normální), mají tři druhy (krůtí, kuřecí a třetí nevím) je sice dražší (balení je 200 g a stojí 45 Kč) ale obsahuje 95% masa, je to vakuově balené a mívají to v chladáku u salámů..

Peo
Kelišová 6738 příspěvků 30.09.10 17:33

Sice nejsem maminka, ale mám oblíbenou šunku z Lidlu, je suchá a je to maso, ne ty rozblemcaniny z jiných obchodů. Má myslím 96 % masa a mají ji balenou po 200 g. Je dražší, ale radši si jí dám méně a pochutnám si.

Peo
Kelišová 6738 příspěvků 30.09.10 17:34

Medul, byla jsi rychlejší :mrgreen:

Peo
Kelišová 6738 příspěvků 30.09.10 17:36

Ta třetí je vepřová :mrgreen:

Karlllicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.10 17:46

a jak poznam kvalitni sunku?A jaka to je sunka od kosti?

Pavlínka05
Ukecaná baba ;) 1192 příspěvků 30.09.10 18:21

Tak aby to tu nepřevládalo zastánkyněma zdravé výživy :lol:
Mě děti jí jakoukoliv šunku už pomalu od roka a na takovém studeném párku jak si pochutnávají…nemají to každý den,ale občas a já na tom nevydím nic špatného :lol:

Amynka
Kelišová 6597 příspěvků 30.09.10 18:28

Ahoj, já dětskou nekupuju, kupuju buď šunku od kosti, nebo Gebirgsjager nebo jak se jmenuje od Lidla, ta má tuším 95% masa, je taková kulatá a stojí kolem 45Kč, je výýýborná, děti jí milujou, někdy koupím ještě Mandolínu, ta není tak slaná, jinak jinou nekupuju.

DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 30.09.10 18:35

Někde jsem slyšela … myslím v nějakém testu v TV na ČT1 nebo2… že ta dětská šunka není pro děti vhodná, ale to už tu někdo psal. Raději si připlatit za kvalitní dražší šunku od kosti. Malá jí poprvé ochutnala někdy v roce a bohužel … náramně jí to chutná, takže to kolikrát před ní musím tajit :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Všechno zlé pro něco dobré: Nové album Vondráčkové opanovalo hitparády

V osobním životě ji sice největší bitva teprve čeká, na poli hudebním však... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >