Dětské nanoroušky - seriózní e-shopy

21222
6.4.21 19:35

Dětské nanoroušky - seriózní e-shopy

Prosím, máte někdo tip na seriózní fungující e-shop s nanorouškami (pracími, na dlouhodobé použití, ne jednorázové respirátory apod)? A aby měli i dětské velikosti? Vím, že jsou teď asi dost vyprodané, ale budu případně sledovat naskladnění. Dcera našla krásné, za slušnou cenu, dodání tento týden - a ejhle, stačil jeden dotaz na googlu a našly jsme ho mezi podvodnými e-shopy. A asi toho teď bude víc, snaží se na tom napakovat kde kdo :? Tak prosím, kdo má osobní zkušenost, že objednal a zboží dorazilo, jak mělo, dejte sem prosím tip. Díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
424
6.4.21 19:50

Háčků ji se :D Také jsem hledala nano roušku pratelnou, ale bohužel. Tvářili se, že jsou české, ale vyrobené byli v Číně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7433
6.4.21 20:21

Taky jsem narazila s tím podvodným…bohužel jsem dřív objednala než googlovala 🤦 Ale po x urgencích a výhrůžkách ČOI vrátili peníze. Kdyby ne, řešila bych chargeback.

Zatím se mi osvědčil jen Zlínský SPUR, kde roušky nejsou pratelné, ale je na ně možnost použít desinfekci a prodloužit životnost na 5-10 nošení. Na nic lepšího jsem zatím nepřišla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2968
7.4.21 03:26

To asi neexistuje.

Nejblíž tomu má nákrčník od Respilonu, jen jich potřebuješ víc, nejde moc prát každý den ten samý.

Jednorázové roušky Spurtex - asi nejlepší, co jsme objevili, ale už po prvním použitím nic moc (vlhnou, mačkají se), určitě bych je nedala 10×.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21222
7.4.21 08:09

Tak naše slečna si nakonec vygůglila nějakou firmu Nununana - šijou (nebo jen prodávají? ale vypadá to, že možná sami šijou) dětský fusaky a věci do postýlek a přidali si k tomu zjevně roušky, tak jsme to zkusily a uvidíme, co přijde. Dám info ;)

My tu máme dětský jednorázový respirátory, ale v tom se dýchá fakt blbě. Naše slečna je zvyklá na doma šitou látkovku, ta jí už ani nevadí, dobře jí sedí, nesmrdí, prostě v pohodě. Nemá potřebuju si jí nějak přehnaně sundavat apod. Papírovky nesnáší a navíc jí jsou prostě na obličeji mnohem hůř (dospělácký s přitaženýma gumičkama - dětský by pro změnu už byly možná malý, je jí 10, ale je celkově menší, drobná).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2968
7.4.21 16:00

A co jí všít kapsu na nanofiltry?
https://eshop.spur.cz/…-x-15-10-ks/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
424
7.4.21 18:03
@krtek93 píše:
Tak naše slečna si nakonec vygůglila nějakou firmu Nununana - šijou (nebo jen prodávají? ale vypadá to, že možná sami šijou) dětský fusaky a věci do postýlek a přidali si k tomu zjevně roušky, tak jsme to zkusily a uvidíme, co přijde. Dám info ;)My tu máme dětský jednorázový respirátory, ale v tom se dýchá fakt blbě. Naše slečna je zvyklá na doma šitou látkovku, ta jí už ani nevadí, dobře jí sedí, nesmrdí, prostě v pohodě. Nemá potřebuju si jí nějak přehnaně sundavat apod. Papírovky nesnáší a navíc jí jsou prostě na obličeji mnohem hůř (dospělácký s přitaženýma gumičkama - dětský by pro změnu už byly možná malý, je jí 10, ale je celkově menší, drobná).

Koukala jsem a přijde mi to fajn :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4472
7.4.21 18:05

Pokud netrváte na certifikaci FFP2 tak tady
https://www.esitocz.cz/…usky-na-usta
dá se i koupit a vložit i nanofiltr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21222
8.4.21 12:38

Tak roušky dnes dorazily. Ušité jsou pěkně, bylo potřeba přitáhnout gumičky a celkově jsou větší, volnější, sedí hůř než ty, co máme šité doma (jiný střih, jakoby míň vytvarovaný přes nos). A bohužel přišly jen tak v sáčku, bez jakéhokoliv papíru, nanovrstva je všitá uvnitř, takže nezbývá než věřit, že třetí vrstva (tu jsme uvnitř skutečně nahmatali) opravdu je nano a odpovídá požadavkům. Upřímně - mně je to celkem jedno, já bych klidně nechala dceru chodit dál v našich domácích bavlněných dvouvrstvých, já jim docela věřim :) Jde mi čistě o to, aby jí to prošlo ve škole - že to není obyč šitá doma z obyč materiálu. Protože na první pohled to poznat není a v ruce taky nemáme nic krom těch stránek, kde jsme je obejdnaly a kde teda je ofocený nějaký certifikát pro ten vnitřní materiál.

Já a muž máme pro sebe taky nějaké nano - sehnala tchýně, tak netuším kde. Dětské neměli. A ty tedy přišly v pytlíku s papírem. A vypadají jinak, ta vnitřní vrstva je jiná, jakoby netkaná textilie nebo tak něco. A mají tvarovací pásek přes nos, ale dost tuhý, jsou možná prodyšnější než respirátor, ale mně to teda na to nose docela tlačí (plus mám na tom všem brýle) a taky to odstává mnohem víc než doma šitá nebo respirátor. Si člověk nevybere :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat