Devítiměsíční téměř plně kojený

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Limi123
Závislačka 3674 příspěvků 28.11.18 13:52
Devitimesicni temer plne kojeny

Ahoj maminky,

Tak jsme se dnes vratili od doktora (ktereho si obecne moc vazim, je skvely) s tim, ze maly (9m) pribira hezky, ale nelibi se mu, ze ho moc kojim na ukor jineho jidla.

On totiz moc nechce jist obedy a nekdy ani ten jogurt. Takze casto ma za den jen cca 150g ovoce, treba 50g masozeleniny a nekdy k tomu jeste 150g jogurtu. Ale obcas treba jen to ovoce. Jinak kojim na pozadani.

Doktor rikal, ze to neni dobre, pro vyvoj klku ve streve ze je potreba, aby normalne obedval a ze mlicko uz jen rano a vecer, jinak normalni jidlo. No, zkousim uz 3h opakovane nabizet obed a zvladnul tak 3 lzicky. Plakal ze spani, tak jsem podlehla a nakojila.

Doktor rika, ze ho pak az bude starsi muze kvuli tomu bolet brisko a mit problem se strevama.

Muzu se zeptat na vase zkusenosti?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Annabela11
Závislačka 2589 příspěvků 28.11.18 13:54

@Limi123 Syn byl kojen zhruba ,12m do 9m nechtěl nic jiného…neřešila jsem to…a vše bylo v pořádku…

Tichošlápek
Extra třída :D 10914 příspěvků 28.11.18 13:56

Začala jsem zavádět prikrm v 6,5 měsících a v 9 měsících teprve byli kluci na plné davce k obědu a občas jedné svačine. Zbytek kojení. Takže bych byla v klidu.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15546 příspěvků 28.11.18 13:57

@Limi123 zkušenost nemám, ale asi na tom budeme podobně, 6 mesicni pozře jen přesnídávku, kasi i masozeleninu dokonale bojkotuje.

wasilly
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 28.11.18 13:58

@Limi123 sestry dcera (před pár dny rok) také téměř nic nejí a když už tak jen pár lžiček, je převážně kojena. Není žádný cvalda, v roce má 9,5 kg, zdravá chodící holčička.

sediza
Ukecaná baba ;) 1655 příspěvků 28.11.18 14:00

Zeptala bych se doktora, zdali by vás mohl odkázat na nějaké vědecké studie, které potvrzují jeho tvrzení. Kojit na 9M jen 2× u někoho může fungovat. Na vašem mistě bych ale kojila dál podle potřeby dítěte s tím, že nejdříve jidlo, pak kojení. Studovala jsem 5 let VŠ Výživa člověka opravdu bych se nebála kojit dál vicekrat než 2× denně. Tech benefitů kojeni je opravdu mnoho.

pikola
Neúnavná pisatelka 19441 příspěvků 28.11.18 14:13

Moje začala jíst až kolem 9m, jinak jsem kojila a žádné problémy nemá, jí normálně, dokonce bych řekla nadprůměrně

eryby
Kecalka 422 příspěvků 28.11.18 14:27

@Limi123 no, já si to zažila s nejmladším. Příkrmy jsem normálně začala nabízet od 6ti měsíců, nijak jsem to nehrotila, když byl čas a když byla chuť, no dost ledabyle, když člověk vidí, že to dítě absolutně nebere a kojení je tak pohodlné, dítě spokojené, krásně prospívající… Zkoušela jsem kašovitou klasiku (jedno, i rovnou vícesložkovou, na kterou se někteří sourozenci chytli), i „novinku“ BLW, u které jsem pak i zůstala, protože mě nebavilo něco spešl připravovat, když nejevil absolutní zájem. Dr tlačil na zavedení příkrmů a lepku do 8mi měsíců, někdy v té době jsem o stavu výživy začala už mlžit, aby byl klid. Nehodlám do dítěte cpát jídlo násilím. Ve 14ti měsících začal jevit o jídlo syn zájem, začal zkoumat, co jíme a dostával vhodné kousky přímo od nás, ochutnával a ochutnával od každého, když viděl, že mele pusou, hned byl u něj a pomalu se rozjídal. Nemá s jídlem absolutně žádný problém, naopak. Je to ten nejlepší a nejvděčnější jedlík jakého jsem kdy měla. A nemá ani žádné jiné problémy. Nechala bych to na dítěti, pokud má tu možnost a nevyužívá ji tak, jak si to představují tvůrci a předkladatelé nějakých obecných doporučení o výživě, tak má důvod ;)

harim
Kecalka 101 příspěvků 28.11.18 14:31

Já být tebou tak to vůbec neřeším - je to 40 let, kdy se doktoři divili, že někdo kojí déle něž šest týdnů…

Já jednu z dcer kojila plně (dávali jsme ochutnávat jídlo - neměla zájem) do 9. měsíce a první příkrm, který skutečně pravidelně jedla, byl v 15-ti měsících. Nikdy nebyl žádný problém, je ze všech dětí nejvíc zdravá, teď je jí 13 let. Jen byla nevýhoda, že později se opravdu často kojila - odstavila jsem jí ve skoro 2 letech, protože jsem nezvládala kojit i 16× za noc.

123Soňa
Ukecaná baba ;) 1373 příspěvků 28.11.18 14:35

Syn mi začal obědy jíst až kolem 10.měsíce. Do té doby tak tři lžičky… Neřešila bych to, nabízela bych mu aspoň ty tři lžicky, když nesní víc a dokojila…
Do bílého jogurtu jsem mu přidávala ovocnou přesnídávku, aby to pozřel, jinak nechtěl…
Dcera byla úpně jiná, snědla vše a ve velkém množství…- každé dítě to má holt jinak…
Snažila bych se teda aby snědl třeba ty tři lžičky a dokojila, ono to časem přijde, rozhodně bych ho netrápila, aby brečel a tak

123Soňa
Ukecaná baba ;) 1373 příspěvků 28.11.18 14:39

A to ovoce bych taky viděla teď jako důležité kvůli vitamínům, ale to jí, tak bych byla v klidu…

Run
Generální žvanilka 20606 příspěvků 28.11.18 14:45

To se mi nezdá. Mala se rozjela snad až ve školce, víc než rok se vlastně jen kojila a pak jedla pár jídel. Ovoce a zeleninu skoro nikdy. Je jí sedm, žádné problémy nemá, hlavní chody ji porce jak chlap. S ovocem a zeleninou pořád bojujeme. A je zdravá a bez alergií.

citlivaduse
Ukecaná baba ;) 1929 příspěvků 28.11.18 14:49

Syn byl vzdy nejedlik a v tomhle veku jsem ho kojila jeste hodně. Nabizela jsem, nekdy snědl par lzicek, nekdy ani neotevrel pusu. Kojit jen rano a vecer, tak se zblazni

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 28.11.18 14:54

Ja byla vcera na 4 mesicni prohlidce, plne kojim a dostala jsem prednasku jak mam zacit 4 druhy zeleniny, maso pak ovoce a do 6 mesicu lepek. Tak jsem ji to odkyvala a budu dal kojit. Neni to moje prvni dite a dam hodne na zdravy rozum :-)

KáčaaBarča
Kecalka 174 příspěvků 28.11.18 15:08

Ahoj…
Zrovna řeším stejnou situaci.
Malá má deset měsíců pryč a kromě kojení sní pouze banán a dětské křupky. Podle doktorky mám být ráda, že sní alespoň banán. Stále něco nabízím, ale malá prostě nechce. Tak to neřeším a pořád kojím…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >