Dilatace ledvinové pánvičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mishuu
Povídálka 14 příspěvků 25.09.18 13:03
Dilatace ledvinové pánvičky

Ahoj holky, jsem v 21 tt. a už zhruba od 15 tt. se mi postupně zhoršuje dilatace pravé ledviny. Chtěla bych se zeptat, ty z vás, které jste na tom podobně, jak velké jste měly rozšíření a do kdy se to dalo zvládnout bez zavádění stentu? Děkuji :kytka:

Reakce:
MilčaO
Kecalka 122 příspěvků 27 inzerátů 25.09.18 13:12

Ahoj, já to také měla a vydržela jsem celé těhotenství, takže mi ho nemuseli zavádět. Nevím, jestli jsem to dobře přečetla 38 mm ke konci těhotenství. Ale já proděla v pátém měsíci ledvinovou koliku, ještě mi našli v pravé ledvině kámen cca 1mm, takže já na urologii chodila až od toho pátého měsíce do konce těhotenství - a teď chodím cca 1× za rok.

Mishuu
Povídálka 14 příspěvků 25.09.18 13:21

@MilčaO Tak to je super, že jsi to zvládla :-) už s tím problémy nemáš? Já mám právě teď 43mm, prakticky mi to každý týden roste tak o 7 mm, tak se děsím, co bude na další kontrole pak :D naštěstí kameny ani jiné problémy kromě bolestí nemám a stentu bych se chtěla vyhnout, tak mě právě zajímá, jestli je nějaký rozměr, kdy už i bez jiných symptomů upřednostňují ten stent

Mishuu
Povídálka 14 příspěvků 25.09.18 18:12

někdo jiný nemá zkušenost? prosím prosím :andel:

MilčaO
Kecalka 122 příspěvků 27 inzerátů 26.09.18 08:31

@Mishuu koukám, že nikdo nemá nebo neměl stejné problémy jako my dvě ;) mně se vždycky doktorka ptala, jak mi je, já že dobré, tak pak zase na kontrolu za týden. Těch 38 mm jsem měla cca měsíc před porodem, pak už mi to do zprávy nepsala. Zeptej se svého doktora, možná nezáleží na čísle dilatace, ale na tom, jak se budeš cítit, jaké budeš mít bolesti či problémy :( Ale přeji Ti, aby ses tomu stentu vyhnula. A budu na Tebe myslet. A když budeš chtít, tak mi zase písni. pa pa

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >