Těhotenství a práce v Německu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Prosteluca94
Povídálka 17 příspěvků 25.09.18 09:39
Těhotenství a práce v Německu.

Zdravím holky,
Ráda by jsme se zeptala zda nemáte někdo zkušenosti s prací v Německu a následovné otěhotnění, jak to funguje? Pracuju v Německu jako pendler, 8. měsíc. Nyní jsem těhotná a jsem na neschopnosti, ale vůbec se nevyznám to bude nebo jak bych měla postupovat s mateřskou nebo rodičovskými příspěvky. Má cenu žádat v Německu nebo se mám rovnou přihlásit v Čechách? Jsem z toho zmatená.
Děkuju moc.

Reakce:
Aduš8
Kelišová 5334 příspěvků 25.09.18 10:05

1. Zbytečně jsi na neschopence,zariď si u gynekologa v De Beschäftigungsverbot,budeš až do mateřské placená 100%,jinak máš nárok jen 6 týdnů pak si pojišťovna zažádá o důvod nemoci. Zaměstnavatel ti během neschopenky může dát výpověď,takže pozor. Pokud bude nadále trvat tvůj pracovní poměr,mateřská je 6 týdnů před a 8 týdnů po porodu,cca 7 týdnů před porodem musíš dostat od gynekologa lístek, který odevzdáš v práci a na pojišťovně,pojišťovna ti platí 13 Euro na den(to chodí nadvakrát,jedna půlka před porodem, druhá hned,jak doložíš rodný list dítěte. U rodičáku je rozdíl,kde pracuje otec dítěte. Pokud v ČR,žádáš tam,pokud v De,žádáš tady. Jsou tu ale jiné podmínky,rodičák je jen na rok 63% z platu. Pokud bys chtěla na dva,budeš pobírat jen 150 Euro měsíčně. Pokud bude mít jeden z rodičů pracovní poměr v Německu, automaticky máte nárok na Kindergeld(196 Euro měsíčně) ,

Aduš8
Kelišová 5334 příspěvků 25.09.18 10:08

A ještě si nejsem jistá, jestli nemusíš nejdřív záda v De a nečekat na zamítnutí a pak ho v ČR dokládat. Jen počítej s tím,že to vyřízení může trvat i dva až tři měsíce a budeš mezitím bez příjmu. Kamarádka je pendler, má pětiměsíční dítě, přítel pracuje v Německu a musí žádat zde. Dodnes nemá vyřízeno, pořád chtějí něco dokládat

Prosteluca94
Povídálka 17 příspěvků 25.09.18 17:49

@Aduš8 Na neschopence nejsem zbytečně, kdyby k tomu nebyl důvod tak mi to doktorka nedoporučuje. Jinak děkuju za informace.
K doktorce chodím v Čechách nikoli v Německu. A otec dítěte pracuje v Čechách, budu tedy žádat v tady.
Zatím jsou to informace do budoucna.

Aduš8
Kelišová 5334 příspěvků 25.09.18 20:22

Vůbec jsi mě nepochopila. Zbytečně myslím kvůli tobě,jestli k tomu máš či nemáš důvod je mi fakt ukradené. V Německu pobíráš nemocenskou od zaměstnavatele ve výši 100% po dobu 6 týdnů. Pak jsi placená pojišťovnou a jen ve snížené sazbě,pokud vůbec. Tady se v těhotenství,pokud žena nemůže pracovat z jakýchkoli důvodu vystavuje zákaz výkonu povolání. A během něho té vyplácí zaměstnavatel a dostáváš 100% mzdy. Až ti vyprší ta šestitýdenní lhůta,bude chtít pojišťovna důvody tvé pracovní neschopnosti a pokud to bude těhotenství,tak e vyplácet nebudou nemají důvod. Navic,pokud budeš mít dále platný pracovní poměr v Německu,o mateřskou musíš žádat tady,v ČR nic nedostaneš. A k tomu také potřebuješ potvrzení od německého lékaře. Až ti tady(8 týdnů po porodu)vyprší mateřská,pak si normálně zažádáš v ČR o rodičovský příspěvek. Dále je povinností ještě před porodem nahlásit písemně zaměstnavateli,jak dlouho budeš na rodičovské.

pipi468
Povídálka 27 příspěvků 20.04.19 06:42
Tehotenstvi a rizikove tehotenstvi v Nemecku

Ahoj holky, muzete mi nektera prosim poradit? V Nemecku pracuju pres 4 roky, ted v breznu jsem zjistila, ze jsem tehotna. Bohuzel mam smlouvu jen do konce cervence. A aby toho nebylo malo doktorka zjistila, ze cekam dvojcatka. Tak mam hned rizikove tehotenstvi. Termin porodu mam v pulce listopadu. Myslela jsem si, ze v srpnu se pujdu evidovat normalne na pracak. Protoze ted v praci mi rekli, ze pro me praci nemaji a budou me normalne platit a nemusim byt na neschopence. Ale ted nevim jak to udelat, protoze na urad prace se hlasit na rizikovem tebotenstvi nejde. Poradite mi nekdo?

ncc1701
Echt Kelišová 7992 příspěvků 18.06.19 15:10
@pipi468 píše:
Ahoj holky, muzete mi nektera prosim poradit? V Nemecku pracuju pres 4 roky, ted v breznu jsem zjistila, ze jsem tehotna. Bohuzel mam smlouvu jen do konce cervence. A aby toho nebylo malo doktorka zjistila, ze cekam dvojcatka. Tak mam hned rizikove tehotenstvi. Termin porodu mam v pulce listopadu. Myslela jsem si, ze v srpnu se pujdu evidovat normalne na pracak. Protoze ted v praci mi rekli, ze pro me praci nemaji a budou me normalne platit a nemusim byt na neschopence. Ale ted nevim jak to udelat, protoze na urad prace se hlasit na rizikovem tebotenstvi nejde. Poradite mi nekdo?

Včera jsem našla tenhle článek, když jsem brouzdala po nabídkách práce v DE: https://prace.starke-jobs.com/…eni-problem/

ncc1701
Echt Kelišová 7992 příspěvků 18.06.19 15:14

@pipi468 Ježíš, teď teprve jsem pochopila, že tobě končí smlouva bez ohledu na to, jestli těhotná jsi nebo ne. Tak to ti neporadím. Ovšem pokud jsi na rizikovém, tak bys měla být normálně na neschopence. Na pracák se hlásí jen uchazeči o zaměstnání, ne?

pipi468
Povídálka 27 příspěvků 19.06.19 21:07

@ncc1701 Dekuji. V srpnu se pujdu evidovat na UP, aby mi vznikl narok na materskou v CR. Pokud nebudu na neschopence tak me musi evidovat i kdybych cekala trojcata. Tak se musim domluvit s Mudr. Proste zakony EU jsou na hovno. Vubec to neni propojeny jak rikali. Kazda zeme ma svoje zakony a hotovo, v Nemecku je ochrana lhuta 6 tydnu pred porodem bych musela mit pracovni pomer a nemam.

Váš příspěvek
Reklama