Dilema - pocity

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.18 19:30
Dilema - pocity

Nechci radu ani nic jineho..mozna se spis vypsat…

Jsme s muzem uz 9 let ve vztahu, od mych 17 a jeho 25 let. Nejsme sezdaní ale me to tak vyhovuje. Muz je epileptik, nemam na neho uplne spolehnuti. Neridi. Vydelava penize to ano, ma castecny duchod. Ale obcas lehne a par dnu s nim nic neni. Mame novy dum. Penize jsou stale z vyplaty do vyplaty. Zadny prepych. Jsem uz skoro 5 pet doma..Jsem uz unavena z deti, ikdyz jsou relativne hodne a klidne. Starsi zacala chodit do skolky. Mala ma od narozeni neutropenii, a vracejici se zanety ledvin po ockovani.. nervy v haji…mam o ni i o nej desny strach. Stresuji se casto zbytecne.. ale to vetsina zen ma. Jsme mamy.
Bohuzel nam praskl kondom, a dle testu jsem tehotna. K dr jsem objednana.
Ja mam vnitrni pocit, ze na sva bedra uz dalsi mimino nezvladnu.. necitim se na to. Jeste mi do konce roku bezi rodicak. Mala ma 2 roky.
Strasne se tesim do prace, mit sve penize a tzv vlastni nezavislost. Prace je muj konicek.
Moje obe tehotenstvi byly silene, stravila jsem polovinu na kapackach, zvraceni..ubytek vahy. Des. Muz byl s dcerou doma ja byla k nepouziti. Nyni mi je dobre. Zatim!!! Nic mene muz by byl radeji kdybych si to nechala..
Pry by se zhroutil z toho zejsem sla na zakrok. Ale nejak extra se o deti nestara. Jako kazdy otec je od rana do vecera v praci a v dobe volna stejne okolo domu. Prijde. Pomazli a jde… byt v jeho situaci mozna to mam stejne. Ale na me toho je mooc :? :,( ja jsem s nima. Ja je obstaravam. Objizdim. Beru na vylety.
Nyni mam strach, ze kdyz budu mit dalsi dite nebudu to ja a budu zit rozhodnuti nekoho jineho, tim ze vyhovim.. a nikomu jen pouze sobe neublizim. Nebo nebudu mit dite a znicim nas vztah. Muz mi to snad ani nedokaze odpustit.. alespon nejaky cas.
Ja nevim co delat. Moje srdce a vsechno mit dite nechce!! Ale rikam si. Ze kdyz to dam pryc ceka me v zivote nejaky trest… ja se zblaznim.
Paradox toho vseho je, ze pred 6 lety jsme sedeli v cekarne pro neplodne pary!!! Nyni resim to co jsem nikdy nemohla pochopit, a pochopila jsem az ted v te situaci..
Mozna lepsi ani nekomentovat.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 23.04.18 19:37

Pokud praskne kondom je to jako soulož bez ochrany pokud sis byla jistá že třetí miminko nechceš tak proč sis nešla pro Postinor? Teď je pozdě bycha honit…no třeba to máš miminko za odměnu věci se nedějí náhodou…dilema za tebe nikdo nevyřeší svědomí je také tvé a nikoho jiného…situaci ti nezávidím ale dostala ses do ní sama a dítě za to nemůže…

Příspěvek upraven 23.04.18 v 19:38

creaminess
Stálice 56 příspěvků 23.04.18 19:38

A je možné, že kdyby se změnil přístup tvého partnera k dětem, domácnosti, neměla bys ten pocit, že jsi na vše sama…? Ulehčilo by ti to tvé rozhodnutí? Pokud se rozhodneš pro potrat, máš přeci pro to své důvody. Zkus si s ním o tom promluvit :think:

creaminess
Stálice 56 příspěvků 23.04.18 19:39

Tvůj příspěvek vnímám jako totálně zbytečný. Vůbec jsi pisatelce ničím nepomohla, pouze konstatovala nynější situaci, kterou si ona moc dobře sama uvědomuje :nevim:

creaminess
Stálice 56 příspěvků 23.04.18 19:39

@jdukolem Tvůj příspěvek vnímám jako totálně zbytečný. Vůbec jsi pisatelce ničím nepomohla, pouze konstatovala nynější situaci, kterou si ona moc dobře sama uvědomuje :ne

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.18 19:44

Ja prijimam vsechno. Jen se do mě pusť ????

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.18 19:47

@creaminess
Kdyby nemel sve zdr potize a druhe dcerky potize tak to neresim. Ale mame toho za sebou mnoho… lezela jsem vloni s dcerou 4× 15 dnu ve spitale.. druha dcera mi volala denne ubrecena. Kdy se vratime. Pak jsem si ji nechala privezt do nemocnice k nam. Proste jsem to nedavala. Ted mam strach ze by se to opakovalo.. uz bych neresila 2 ale 3 deti a jeste chlapa..

creaminess
Stálice 56 příspěvků 23.04.18 19:51

Víš, já to chápu. Jsi skoro na vše sama, chlap je tvé třetí dítě (neber to zle, je nemocný). Pokud to tak opravdu cítíš, běž na potrat. Máš další dvě děti, pro které máš důvod žít a jestli by ses z toho měla složit psychicky, budou v tom až po uši všichni zúčastnění. Pokud táta moc nefunguje a ty jsi ta, co to vše táhne, je pochopitelné, že už teď toho máš nad hlavu. Možná, že kdyby u vás fungovala rodina celkově (babičky, tety na hlídání) a měla jsi nějakou oporu od dalších rodinných členů, vnímáš to jinak. Ať se rozhodneš jak se rozhodneš, nejsi špatná máma. Ale máš alespoň ponaučení do příště s tou ochranou :-) :hug:

medunka23
Kelišová 7113 příspěvků 23.04.18 19:54
@creaminess píše:
@jdukolem Tvůj příspěvek vnímám jako totálně zbytečný. Vůbec jsi pisatelce ničím nepomohla, pouze konstatovala nynější situaci, kterou si ona moc dobře sama uvědomuje :ne

ale ve výsledku má pravdu, pokud dítě opravdu nechci a stane se nehoda, což se stát může, mastila bych taky pro postinor.

A to, že za ní tady nikdo její svědomí a to, jak se vyrovná s potratem, či dalším ditkem opravdu nevyřeší, myslím, že zakladatelce pomohl už to, že své pocity mohla vypsat. Je to dost osemetna záležitost, když půjde na potrat, možná ztratí muže a bude si to do konce života vyčítat, když si dítě nechá, tak ten vztah může jít do kopru úplně stejně, protože bude muži vyčítat jak by mohla už být v práci, mit víc peněz a starší děti už by byly samostatnějsi a ona ve větší pohodě. Jako to za ní fakt nikdo nevyřeší

creaminess
Stálice 56 příspěvků 23.04.18 19:58

@medunka23 Nevyřeší, sama v úvodu psala, že nechce rady. Nicméně bych řekla, že čeká nějaké reakce. Možná to je tím, že pracuji s lidmi, jsem trochu vnímavá k potřebám druhých a ačkoliv je to tady vše anonymní, myslím, že tím, když budu psát tyto příspěvky, ničím pozitivním pisatelce nepřispěji. Samozřejmě, že je to její život a my ho nežijem. Ale když už odepisuju tak s vědomím, že chci trochu pomoci, alespoň podpořit, povzbudit nebo vyvolat pocit, že příspěvek někdo četl a není nám ta situace nějakým způsobem lhostejná.

Taciras
Extra třída :D 11123 příspěvků 23.04.18 20:00

Teď uvažuješ o potratu, teď se na to necítíš. Co v budoucnu? Nebudeš si to vyčítat? Napadá mě jednoduchá pomoc. Ty nechceš dítě, protože s ním nechceš být doma, chceš do práce, máš toho už plný zuby, pochopitelné. Tvůj muž chce, abyste si ho nechali, tys byla doma se dvěma, se třetím by mohl být on. Těhotenství je každé jiné, z toho, že byly dvě první na houby, nelze usuzovat, že třetí nebude za odměnu. Zníš jako ženská, co si potřebuje nutně odpočinout a uspořádat myšlenky. Nemůžeš muži hodit na pár dní děti na hrb a odjet někam sama v klidu si odpočinout a promyslet si to?

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 23.04.18 20:39
@creaminess píše:
@jdukolem Tvůj příspěvek vnímám jako totálně zbytečný. Vůbec jsi pisatelce ničím nepomohla, pouze konstatovala nynější situaci, kterou si ona moc dobře sama uvědomuje :ne

to je tvá věc ne má tobě to určeno nebylo…
a pokud tam čteš pouze konstatování, pak čteš špatně a za to já nemůžu…řekla bych že ve zbytečných příspěvcích si nemáme co vyčítat… toto mi máš napsat přes sz a neplevelit

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 23.04.18 20:48
@creaminess píše:
@medunka23 Nevyřeší, sama v úvodu psala, že nechce rady. Nicméně bych řekla, že čeká nějaké reakce. Možná to je tím, že pracuji s lidmi, jsem trochu vnímavá k potřebám druhýcha ačkoliv je to tady vše anonymní, myslím, že tím, když budu psát tyto příspěvky, ničím pozitivním pisatelce nepřispěji. Samozřejmě, že je to její život a my ho nežijem. Ale když už odepisuju tak s vědomím, že chci trochu pomoci, alespoň podpořit, povzbudit nebo vyvolat pocit, že příspěvek někdo četl a není nám ta situace nějakým způsobem lhostejná.

ty pracuješ s lidmi? no nazdar 8o
a co zakladatelka potřebuje? útěchu? říct bude to dobrý?
ne nebude — ona musí přijmout A nebo B… potrat a nebo boj a práci navíc…nic mezitím není… ona to ví… někdy prosté odzrcadlení bez příkras a potlapkávání pomůže víc než útěcha a utvrzování že ji chápu.. nechápu protože jsem v té situaci nebyla můžu jí jen shrnout fakta v životě bych si nedovolila jako Ty napsat ženě která neví - jestli seš rozhodlá jdi na potrat… pokud totiž na tebe dá anepůjde na něj z přesvědčení ale žes pomohla převážit dočasně ručičku na stranu potrat JO tak se potom sesype tak jako tak a možná hůř… a to že jí nakonec radíš tu ochranu pro příště je v čem jiný než to moje ahááá v muchláčkovým smajlíku tak těch já umím dost ale vím, že v těžké situaci jsou prostě prd platný… no nic… tak jsem si ulevila nemyslím, že mě pochopíš, ale třeba jo… kdo ví.. :mrgreen:

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 23.04.18 20:50
@Anonymní píše:
Ja prijimam vsechno. Jen se do mě pusť ????

jestli to bylo na mě tak v žádném případě…
situace je jaká je… žádná prča..moje babi říkávala že pánbůh nenaloží člověku víc než unese.. něco na tom je.. ty to budeš mít těžký po potratu a budeš to mít těžký když si miminko necháš.. otázka je co je těžší? To je oč tu běží…

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 23.04.18 20:53
@Taciras píše:
Teď uvažuješ o potratu, teď se na to necítíš. Co v budoucnu? Nebudeš si to vyčítat? Napadá mě jednoduchá pomoc. Ty nechceš dítě, protože s ním nechceš být doma, chceš do práce, máš toho už plný zuby, pochopitelné. Tvůj muž chce, abyste si ho nechali, tys byla doma se dvěma, se třetím by mohl být on. Těhotenství je každé jiné, z toho, že byly dvě první na houby, nelze usuzovat, že třetí nebude za odměnu. Zníš jako ženská, co si potřebuje nutně odpočinout a uspořádat myšlenky.Nemůžeš muži hodit na pár dní děti na hrb a odjet někam sama v klidu si odpočinout a promyslet si to?

to mi přijde jako super nápad

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Introvert Vetchý ukázal manželku. Sexbomba s odzbrojujícím úsměvem!

Ondřej Vetchý bezesporu patří k nejlepším českým hercům, také ale k těm... číst dále >

Milion mu nestačil, chtěl další peníze, tvrdí svědek v případu podvodu Tomáše Řepky!

Milion korun. Za takovou sumu měl Tomáš Řepka své dávné, dnes již bývalé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >