Reklama

Manžel hromadí věci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Trixule
Povídálka 13 příspěvků 23.04.18 09:52
Manžel hromadí věci

Ahoj, mám takový problém s manželem. Hromadí věci. Je to zlozvyk, který si přinesl z rodiny, kde to samé dělá tatínek a strýc s babičkou. Strýc, který bydlí s babičkou a manželkou to dopracoval tak daleko, že mají zarovnaný celý dům věcmi takovým stylem, že z dvoumetrové chodby je na projití jen půl metr a obyvatelný je pouze obývací pokoj… A ani to pomalu ne… Začíná to tím, že vše si koupí raději dvakrát, třikrát, co kdyby se to rozbilo, že… Do toho můj manžel je takový samozvaný vynálezce, takže miluje veškeré součástky, každé staré prkno se mu hodí a po zahradě už máme hromady hegeše… Není se schopný vzdát ani starých věcí, které už nenosí, občas se pustím do velkého úklidu na tajňáka a vyhazuju, ale když nestihnu vynést pytle, než se vrátí domů, tak je schopný je přebírat a brát si věci zpět, že se to jednou bude hodit… Začínám být zoufalá a chápat tetu, že na to rezignovala. Máte někdo radu, co s tím? Řekl mi, že mě obdivuje, že to dokážu vyhodit, on to prý nedokáže, protože má všechno rád… Ten problém si uvědomuje, ale je neschopný s tím něco dělat…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Peta02
Kecalka 300 příspěvků 23.04.18 09:57

A když to vyhodis ty, jak se zachová? Udělá scénu nebo to proste prejde, ze už je to pryč? A má nějaký prostor jen sám pro sebe? Mohli by jste se třeba domluvit ze garáž, dílna, jedna místnost je jen jeho kralovstvi a tam ať si hromadí co chce a zbytek bytu “vyklidit “ tak aby byl normalne obyvatelny.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33009 příspěvků 10 inzerátů 23.04.18 09:58

@Peta02 Souhlas. Řekla bych, že je na místě vytvořit manželovi nějaký řád, když toho sám není schopen a na jeho milované kutění mu vyhradit prostor, kam si bude nosit všechny ty věci. A zbytečně netahat krámy domů.

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 370 inzerátů 23.04.18 09:59

Zkusila bych odbornou pomoc, hromadit věci v rozumné míře lze, určitě bych zkusila konzultovat s lékařem než to dosáhne míry kterou uvádíte u příbuzenstva.

elen-ka
Extra třída :D 11910 příspěvků 9 inzerátů 23.04.18 10:01

@Trixule pokud by chtěl s tím něco udělat, tak jedině psychologa. Zvlášť když se to v rodině opakuje. Nevíš, zda v rodině není nějaké násilné odebrání majetku či nedostatek lásky? Může to být hodně hluboko v rodinně, klidně i 3 či 4 generace. Mamka to má taky, já v určité míře taky, ale tak jednou za rok mě přepadne „vyhazovací“ nálada a pak skoro vše vyhodím :mrgreen:

Russet
Extra třída :D 10347 příspěvků 23.04.18 10:03

Vymezila bych mu místo, kde si může hromadit. V garáži nebo v nějaké dílně. A tam pro klid duše nechodila. Věci navic bych vracela nebo na nákup chodila sama. Nerezignovala bych, ničilo by mě dívat se na skládku haraburdí. Sama nemám ráda v baráku ty místnosti, kam se ukládají nepotřebné věci, co by se někdy mohli hodit. Zlatý panelák. Málo místa je někdy výhoda.

beruska9
Extra třída :D 10559 příspěvků 23.04.18 10:10

Souhlasim, stanovit pravidla (treba ten. vymezeny prostor), pokud nebude dodrzovat, zvazit odbornou pomoc. My to mame v nejake mire na obou stranach rodiny, ale zatim jen tchyne je fakt v hnusnem stadiu, jenze nikdo se do toho pustit nechce :roll: Ale cekam, jak jednou dopadneme my :?

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 23.04.18 10:10

@Trixule Shlédni tato videa (nektera jsou i na youtube). Jmenuje se to Po krk v odpadcích. Dost to pojednává právě o hromadičích. Je to normální psychická nemoc a ti lidé to sami nezvládnou. Tím, že jim věc vyhodíš, tak jim nepomůžeš. Je to normálně obsendantně kompulsivní porucha.

https://uloz.to/hledej?…

lampicka11
Závislačka 3352 příspěvků 1 inzerát 23.04.18 10:13

Takový je i přítele otec..nic nechce vyhodit a všude krámy…ale vylozene krámy… A ze toho mají…plnou stodolu a pudu…pritel ted udělal radikální věc..postupne kdyz je pryc ty věci vyhazuje…nena­padne…je toho tolik ze to ani nepostrehl ze neco zmizelo..rikam si ze ani nevi co vše tam ma.. Ale až mu něco bude scházet a zjistí to tak mu asi praskne cevka… :nevim:

Evulina
Neúnavná pisatelka 15051 příspěvků 23.04.18 10:14

No, mám a mužem podobný problém, i když on je slabý odvar a občas si i uklidí a něco vyhodí a doma to nehromadí, to bych mu dala :mrgreen:
Ale máme hospodářství a tzv. „staré stavení“ - dnes už neobývaný domeček a vedle jsou chlívy, to je prostě skladiště. Nejhorší na tom je, že kdyby to i nějak srovnal, tak by se to ještě dalo nějak říct, že tam má uložené věci, ale on je z rodiny hroznej bordelář a vždycky jen tak něco někam hodí..a jsou to vesměs věci k traktoru, k sekačce a k dalším věcem do hospodářství a já vím houby, jestli to fakt bude potřebovat jednou nebo vůbec ne..jak je někde něco zadarmo k přinesení, už to máme doma, že „se to hodí“. Ale prd, krámy přibývají a zatím se hodí na něco max. třetina z toho..hlavně, když je to zadarmo že :nevim:
Bojím se mu tam ale udělat „tajnou“ čistku, protože jsou to fakt věci, které nevím, jestli jsou důležité nebo ne..a navíc bych teda za to měla pěknou čočku. Je zajímavé, že se v tom bordelu páté přes deváté sám docela vyzná a ví, kde co najít. Můj muž má jinak vysoké IQ..a tak jsem si vzpomněla na citát: „Pořádek je pro blbce, jen inteligent se vyzná v chaosu.“ :mrgreen: :D

Milan42
Kecalka 267 příspěvků 23.04.18 10:16

Přesně tak, od jisté úrovně je to nemoc, je potreba psycholog. Viz. ty videa…

káťa
Extra třída :D 12625 příspěvků 23.04.18 10:23

No, úplně stejný případ je můj tchán. Mají dům a obrovský pozemek, dvůr, zahradu, polnosti atd…Je soukromý zemědělec a obrovský dvůr a zahrada je kompletně zarovnaná vším možným, nic nevyhodí a ještě si nosí „poklady“ ze sběrného dvora…kromě traktorů a nějakých zemědělských strojů jsou to tisíce prken, různých starých součástek, železa, dlaždic, trámů, starých jízdních kol, pneumatik, žebříků, pražců, kari sítí, tašek na střechy, sloupků a já nevím, čeho všeho ještě, většina absolutně nepotřebné věci, které by se dle něj někdy mohly hodit. Partner říká, že spousta jich tam leží netknutá už od jeho dětství. Když by chtěl někdo něco vyhodit zbláznil by se, muselo by se to vyhodit tajně…
Když mu chtěl partner vyhodit boty se žralokem a dal mu jiné pracovní, přitáhl si je z koše zpátky, že jsou ještě dobrý. Chlap je musel přeseknout sekerou, aby si vzal ty nový, kterých mají hafo…
Neudělá s ním nikdo nic, když by se chtělo něco vyhodit, je nepříčetnej…

alisekR
Kelišová 5006 příspěvků 23.04.18 10:26

Babička to dělala taky, ne tedy úplně patologicky, ale i tak toho bylo moc. Ale ona zažila celou válku, bylo jí 14, když vypukla. Přičítala jsem to tedy tomu. :think: můj taťka její syn, zas nechává spoustu věcí na opravu. Staré krámy a součástky. Je to hrozné, kam to pak může zajít. Je pravda, že se nám opravdu často něco z uložených věci hodí.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15051 příspěvků 23.04.18 10:27
@káťa píše:
No, úplně stejný případ je můj tchán. Mají dům a obrovský pozemek, dvůr, zahradu, polnosti atd…Je soukromý zemědělec a obrovský dvůr a zahrada je kompletně zarovnaná vším možným, nic nevyhodí a ještě si nosí „poklady“ ze sběrného dvora…kromě traktorů a nějakých zemědělských strojů jsou to tisíce prken, různých starých součástek, železa, dlaždic, trámů, starých jízdních kol, pneumatik, žebříků, pražců, kari sítí, tašek na střechy, sloupků a já nevím, čeho všeho ještě, většina absolutně nepotřebné věci, které by se dle něj někdy mohly hodit. Partner říká, že spousta jich tam leží netknutá už od jeho dětství. Když by chtěl někdo něco vyhodit zbláznil by se, muselo by se to vyhodit tajně…
Když mu chtěl partner vyhodit boty se žralokem a dal mu jiné pracovní, přitáhl si je z koše zpátky, že jsou ještě dobrý. Chlap je musel přeseknout sekerou, aby si vzal ty nový, kterých mají hafo…
Neudělá s ním nikdo nic, když by se chtělo něco vyhodit, je nepříčetnej…

Náš pan domácí - to samé bohužel. Staří zemědělci jsou na toto často obzvlášť kádři. Dnes už zde hospodaříme my s mužem a je fakt, že proti němu je v tomto můj muž slabý odvar.

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 23.04.18 11:32

Je to nemoc a je potreba k tomu tak zacit pristupovat. Hromadi veci a upina se na ne, protoze ma nejake psychicke problemy hluboko v sobe. Je potreba to zacit resit s odbornikem. Kramy mu muzes natajno vyhazovat, ale pricinu tim nevyresis. Zkus sehnat nejakeho odbornika, pohledej doporuceni. A potom si sedni s manzelem a proberte to. Drzim pesti :hug:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

Reklama