Propadlé místo na hlavičce 3.měsíčního miminka - znáte?

12.8.13 09:02

"Díra" v hlavičce

Ahoj maminky… zřejmě jsem hysterická, a tak potřebuju uklidnit… byli jsme s malinkým na dovolené na Šumavě, zřejmě mu ale vadí změna prostředí, nechtěl nám jíst, byl mrzutý, v noci se dost často budil a plakal, a to normálně spí celou noc… teď už jsme doma a vše je zase jako předtím. Ale teď k věci. Jednu noc na Šumavě, kdy malý už dlouho plakal a já ho chovala a utěšovala, jsem ho pohladila po hlavičce… najednou jsem ucítila dost znatelnou "díru v hlavičce… krve by se ve mě v tu chvíli nedořezal, byla jsem strašně vyděšená… samozřejmě, že vím, že miminka nemají srostlou hlavičku, malému jsou 3 měsíce… ale tohle bylo neobvyklé a nikdy předtím jsem to necítila… bylo to jakoby hlubší než normálně, prostě na první dotyk znatelné… jakmile se uklidnil a přestal plakat, tak už to tak znatelné nebylo… klasicky jen měkké v místě kde ještě není srostlá lebka… malý je jinak v pohodě, směje se na nás, spinká, papá, ale mě tohle tak vyděsilo, že jdeme dnes k doktorovi, pro klid duše… jen by mě zajímalo, jestli jste to některá taky zažila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18226
12.8.13 09:03

Fontanela? :palec:
http://www.pomeranian.cz/fontanely.htm

Příspěvek upraven 12.08.13 v 09:04

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3409
12.8.13 09:04

Fontanela bývá více propadlá když má dítě žízeň a u mých dětí i když hystericky brečí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.8.13 09:05

@MartinaHam. možná lehká dehydratace (píšeš, že malý nechtěl jíst, plakal…), fontanela mohla být propadlejší. Neboj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.8.13 09:07

Jo, fontanela me jako matku 1.ditete taky kolikrat vydesila, u toho 4.prcka uz sem to tolik neresila. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.8.13 09:07

@cizova předtím hodně pil, tak to bylo zřejmě tím hysterickým řevem… (nekojím, jsme na UM, takže pije čajík a ten pil hezky)

Tak děkuju, ulevilo se mi… v tu chvíli se mi fakt udělalo až špatně, nikdy předtím jsem se s tím nesetkala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3409
12.8.13 09:10

Ono když dítě nějakou dobu hysterický ječí tak se rychle dehydrují(mi děcka pak pijou po řevu jakoby celý den nepili)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5047
12.8.13 09:10

@MartinaHam. tak přesně tohle se mi stalo tento víkend… já byla tak hysterická, že jsem chtěla okamžitě letět do nemocnice, v tu chvíli jsem nevěděla, která bije, měla jsem hroznej strach… manžel ale udržel chladnou hlavu, sednou k počítači a vygooglil fontanelu… v tu chvíli mě to docela uklidnilo, ale byla jsem teda vyděšená pěkně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
995
12.8.13 09:14

Netreba se desit, pri revu se fontanela propada, nic to neni ;) k doktorovi bych nesla. JEen se divim, jaka je o fontanele neinformovanost, mne o ni rikali uz v porodnici a i pediatricka (co to je, jak to ma velke a s tim propadavanim)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5047
12.8.13 09:16

@Anushka já jsem o tom právě nikdy od nikoho neslyšela… nezmínili se v porodnici, ani doktor nic neříkal :nevim: je to škoda, ušetřilo by mě to toho úleku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.8.13 09:17

Ona ta fontanela propadne docela rychle, když řvou, potí se nebo je vedro. A zase se rychle napne po napití, utišení…
Můžeš cítit okraje lebecnich kostí, může to být najednou ďoura jak blázen. Takže klid, určitě je vše v pořádku. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3409
12.8.13 09:18

@Týna K. to se divím…obvzláště když při každé prohlídce dr. fontanelu kontroluje(jestli správně srůstá(zavírá se))mi to dr hned vše řekla při první návštěvě a i to že podle toho poznám jestli má žízeň nebo ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5047
12.8.13 09:20

@cizova to on kontroluje pokaždé, jestli to dobře srůstá… ale nikdy mi neřekl, že se v určitých situacích propadává… ani v té porodnici se o tom nezmínili

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3409
12.8.13 09:23

@Týna K. ono kolikrát se dr nezmíní i o důležitějších věcech :roll: na jednu stranu chápu že toho mají dost a nepamatuje si co komu řekla ale na druhou :cert: by to člověk fackoval když zjistí že letí zbytečně s děckem uprostřed zimy k dr :cert: :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.8.13 09:26

@Týna K. A naopak, je-li fontanela hodně vystouplá, může jít o nitrolební tlak, který je způsoben krvácením, zánětem. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama