Disciplína ve 2 letech

542
2.8.15 13:31

Disciplína ve 2 letech

Zdravím. Mladšímu synovi byly teď v červenci 2.Od mimika je dost náročný, uplakaný a málo spí a už tak od 10 měsíců se hodně vzteká. Myslela jsem, že už to snad horší nebude, ale poslední dobou se ještě přidala strašná tvrdohlavost. Neposlechne a kolikrát udělá naschvál opak. Staršímu synovi jsou 4 a často se mu nemůžu téměř věnovat, protože neustále řeším chování mladšího. Leze všude, utíká mi, když něco nemůže mít, tak si lehne na zem a řve. Řeším to tak, že mu nedám, co chce, když utíká, tak ho nesu apod. Ale je to fyzicky i psychicky dost náročné a raději se teď v létě nevydáváme jinam, než za roh na hřiště, protože nikdy nevím, odkud ho budu muset v záchvatu nést (váží skoro 16kg). Když jsme s manželem, tak je to jiné, ale sama na to fyzický nemám. Z kočárku už se mi jednou odpoutal a vypadl a jednou ho celý i se sebou převrátil, takže to řešení není. Samozřejmě se takto nechová pořád, často je milý, spokojený a jakž takž udělá, co chci, ale potřebovala bych, aby byl zvladatelnější, protože jsem na ně často sama a ten starší tím taky trpí.

Jinak starší docela poslouchá a nikdy to až tak hrozné nebylo, takže je to určitě částečně povaha. Nicméně by mě zajímalo, jak řešíte v tomto věku disciplínu. Tresty? Odměny? Důsledky? Chápou to? Já mám pocit, že mu to ještě úplně nedochází, ale nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

verulicek
2.8.15 13:46

@Vendy31 držím palce ať se to bzy zlepší (ps: do kočáru bych ho už nepoutala, to můžeš ještě zhoršit) radu nemám, dítě mám o půl roku mladší a zatím :oops: hodné

• Nahlásit
  • Citovat
6583
2.8.15 14:08

Chce to vydržet. :nevim: Někdy je to hodně náročné, vím, ale chce to být důsledná za každých okolností. Ono je to zrovna takový blbý věk a chce se prosadit. Držím palce, za chvíli bude určitě líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7975
2.8.15 14:26

V kočárku jsme měli extra kšíry se zapínáním na zádech. Holt to chce nikdy nenechávat v kočárku bez dozoru a držení. Šipku z něj taky několikrát dala. Taky jsem jí několikrát přejela, když vyklouzla z kšír a nenápadně sjela pod přední kola. Chválili jsme jak blázni, tělesné tresty jen v okamžiku, kdy bylo potřeba, aby přerušila nějakou nebezpečnou aktivitu (dýl si to nepamatovala a nic jinýho s ní nehnulo), občas jsem si na ní pro vypuštění páry zavřeštila (jí to bylo šumák). Hodně jsem nosila na zádech v nosítku. A máme dny, kdy si může jít kam chce a tempem, kterým chce. Budou jí tři, je to o dost lepší, ale pořád je schopná sebou někde seknout a klidně tam půl hodiny hrát divadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
2.8.15 14:34

Musis vydrzet, jsou deti, ktere obdobi vzdoru prakticky nemaji (a nektere maminky se placaji po ramenou s pocitem, ze je to jejich zasluha), jsou deti, ktere to prvotni ziskavani vlastni autonomity prozivaji bourlive, jejich osobnost se rodi v bolestech a je to vycerpavajici.
Chce to vytycit rozumne hranice, netrvat na blbinach, hlidat zakladni potreby (mnohem snaz ti zacne vsilovat dite hladove, ziznive, unavene, muj dvouletak je hodne startovaci, kdyz potrebuje curat), kdyz to jde, tak zkusit odvest pozornost. A zbytek pretrpet, vecne to nebude.
Ja byla dost hotova z prostredniho, ted mu jsou 4 roky a je to mnohem lepsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8598
2.8.15 14:40

Je to věkem, Bohužel. Starší byl od asi 19-20 měsíců tak so svou a půl taky strašněj, byla sem zoufalá. Řval, mlátil mě..zlepšuje se to. Taky má tedka sice chvíle, kdy na mě zakřičí (jako reakci na moje řvaní když už to nedám) ale začnu hned šeptat, chci se mazlit, pomáhá to. Přísně, důsledně!!!Zakazovat jen co je nutné, motivovat pozitivně (Ted musíme nakoupit, ale po cestě zpět půjdeme na houpačky.) A vydržet :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13920
2.8.15 14:43

@Vendy31 chápu tě a znám to, mám takovýho třetirozenýho.. není problém, a by se zlomil kvůli tomu, že nemá na mikině kapucu, nebo že chche místo sandálků tenisky a řev vydrží i hodinu… a taky mi e líto těch starších, že jsou v klidu a já řeším tohohle vzteklouna.. ale zatím jsem nevymyslela nic lepšího, než pokud to jde tak předcházet, odvádět pozornost a popř. prostě vydržet… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8598
2.8.15 14:50
@Bibi239 píše:
Musis vydrzet, jsou deti, ktere obdobi vzdoru prakticky nemaji (a nektere maminky se placaji po ramenou s pocitem, ze je to jejich zasluha), jsou deti, ktere to prvotni ziskavani vlastni autonomity prozivaji bourlive, jejich osobnost se rodi v bolestech a je to vycerpavajici.
Chce to vytycit rozumne hranice, netrvat na blbinach, hlidat zakladni potreby (mnohem snaz ti zacne vsilovat dite hladove, ziznive, unavene, muj dvouletak je hodne startovaci, kdyz potrebuje curat), kdyz to jde, tak zkusit odvest pozornost. A zbytek pretrpet, vecne to nebude.
Ja byla dost hotova z prostredniho, ted mu jsou 4 roky a je to mnohem lepsi.

naprosto souhlasím, líp bych to nenapsala. Unava, hlad, žízen, na to sem zapomněla :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38856
2.8.15 14:56

Neresis to trochu pozdě? Jak jsi vychovávala v těch 10 měsících? Je mi líto toho staršího, že nikam nemůže, to jsou skvělé prázdniny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
2.8.15 15:03

Můj prostřední byl PODOBNÝ, nebylo po jeho, tak se urazil, a konec..teď má 3,5, je to o hodně lepší, ale dokonale poslušnej není pořád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8598
2.8.15 15:27
@lucenka píše:
Neresis to trochu pozdě? Jak jsi vychovávala v těch 10 měsících? Je mi líto toho staršího, že nikam nemůže, to jsou skvělé prázdniny

ty máš to hodné klidné dítě, že jo? jestli máš to samé peklo cop zakladatelka nebo co ten náš, tak jsi dobrá a máš respekt a taktéž zřejmně i návod, který by zakladatelka určitě ocenila :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38856
2.8.15 15:35
@Kalla1412 píše:
ty máš to hodné klidné dítě, že jo? jestli máš to samé peklo cop zakladatelka nebo co ten náš, tak jsi dobrá a máš respekt a taktéž zřejmně i návod, který by zakladatelka určitě ocenila :nevim:

Jo mám vychovane dítě. Když si zkusil v jídelní zidlizce rozepnout pás, tak dostal pres ruce. Ale zo se v moderní výchově nesmí a pak se rodiče diví, proč nezvládají dvouleté dítě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.8.15 16:08
@lucenka píše:
Jo mám vychovane dítě. Když si zkusil v jídelní zidlizce rozepnout pás, tak dostal pres ruce. Ale zo se v moderní výchově nesmí a pak se rodiče diví, proč nezvládají dvouleté dítě

To jsou kecy.. Nas brouček dostal na zadek a stejne je to na nic. Je divoká povaha.. Musela bych ho umlatit a to asi nic nevyřeší.. Na klidne dite to mozna platí, můj to bere tak ze kdyz ja placam muze on taky.. Takze u nej to je naopak hodně spatne řešení.. Moderní výchova, haha.. Každej je chytrej kdyz ma štěstí.. Můj druhej kluk je anděl ale neni to ma zásluha.. Proste je takový..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.8.15 16:10

@lucenka
Rozepnuty pas v zidlicce haha.. Kdyby nas prcek dělal jen toto byla bych taky chytra:-)

• Nahlásit
  • Citovat
38856
2.8.15 16:11
@Anonymní píše:
@lucenka
Rozepnuty pas v zidlicce haha.. Kdyby nas prcek dělal jen toto byla bych taky chytra:-)

To byl jenom příklad anonymní hrdinko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama