Dítě 1,5 roku - vegetariánské recepty

773
10.6.21 21:49

Dítě 1,5 roku - vegetariánské recepty

Hezký večer.
Moje malá nikdy nejedla maso. Pokud je rozmixované ve skleničce tak ano, ale jinak ho do ní nedostanu. Pokud si ho dá do pusy začne se jakoby dávit. Celkově má teď období že jí málo, ale ráda bych ji nabídla něco nového, co by jí nahradilo to že nechce maso - bílkoviny. Prosím tedy o tipy na recepty, ale klidně i odkazy na různé skupiny, kde bych našla nějaké recepty vhodné pro takto staré dítě a bez masa a tak aby mělo dostatek bílkovin.

Moc díky předem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24818
10.6.21 21:54

Jakékoliv luštěninové věci, vejce, nesolene sýry typu mozzarela, omáčky s masovým základem, vývarove polevky. Netřeba vařit vyloženě vegetariánsky. :nevim:

Plus jogurty, mleko- pokud pije UM, tak bych se nedostatku bílkovin fakt nebála.

Příspěvek upraven 10.06.21 v 21:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3603
10.6.21 21:54

Řekla byh, že bez obav můžeš zařadit luštěniny. Taková červená čočka je rychle hotová, nenadýmá a v receptech nahrazuje mleté maso. Nebo primichavat sýry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9061
10.6.21 21:55

Vývary. Dcera byla to stejný a vyrostla hodně na polivkach. Jinak vajíčka, čočka, sýry, tvaroh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
773
10.6.21 21:58

@JancaS84 @Svistice nic z toho bohužel nejí. Měla ABKM.. už je z toho celkem venku, ale asi jak na tu chuť není zvykla, tak stále tyto potraviny odmítá. Sem tam trochu sýru.
A polévky mi taky nechce :roll:

Jinak má stále MM

Příspěvek upraven 10.06.21 v 22:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
773
10.6.21 22:02

@ProfZav luštěniny bych ráda, ale přemýšlím jak je upravit. Nikdy jsem je moc nejedla, tak vůbec nevím jak na to… samozřejmě je zkusím klasicky uvařit, ale hledám asi ještě něco originálnějšího :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53822
10.6.21 22:10

Naše prostřední to samé. Naštěstí ji nikdy nevadil vývar masový. Takže jsem často vařila a vařím vývary. Už jí to nevadí, ale dříve ani ve vývaru nesmělo být krájené maso.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16949
10.6.21 22:27

Tvaroh, vejce, sýry, ořechy, semínka cizrna, čočka, fazole - dávat menší porce třeba jako pomazánku, krokety, přidat do polívky udělat rejží a podobně.

Dokud není alerigcký, tak to jde docela snadno.

Jen je potřeba se naučit to vařit tak, aby to mělo chuť - ale to jde. Klasický talíř neochuceného hrachového betonu ze školní jídelny není to co chceš :-D

jinak nejsnáze se luštěniny pašují do sladkého :-D

https://www.ireceptar.cz/…0200318.html

(to samé půjde s cizrnou a nebo červenou čočkou)

stejně tak palačinky či lívance z cizrnové mouky s tvarohovou náplní jsou dobrý. (uděláš je úplně normálně, jen tam vrazíš o vajíčko víc, než bys dala a ideálně si uděláš těsta hodně, naleješ ho do petlahve a dáš minimálně přes noc do lednice - ale zase tam vydrží víc jak týden a když trošku zfermentuje, tak to bude jedině plus)

aby to dcera jedla, tak by to mělo být něco, co vy jíte taky, ne že ona má něco speciálního. A dospělým to taky udělá dobře na střevní spolubydlící.

mrkni sem

https://www.kosmas.cz/…7/lusteniny/

popřípadě sem
https://www.kosmas.cz/…se-dokonale/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3828
10.6.21 22:30

https://mamavkuchyni.cz/tag/lusteniny/ zkus treba mrznout tady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3603
10.6.21 22:33
@Teris195 píše:
@ProfZav luštěniny bych ráda, ale přemýšlím jak je upravit. Nikdy jsem je moc nejedla, tak vůbec nevím jak na to… samozřejmě je zkusím klasicky uvařit, ale hledám asi ještě něco originálnějšího :)

Jak jsem psala, červená čočka nahradí mleté maso. Můžeš z ní udělat sekanou, karbanátky, placičky s jinou zeleninou, burgry, boloňskou.. Hustou polévku taky třeba. Z fazolí se dělají i dezerty, na netu najdeš recepty. Zdrojem bílkovin je tuším taky guinoa, to zas můžeš míchat se zeleninou ala rizoto. Ještě mě napadlo, nejedla by ti dcera maso „do ruky“? Naše nejmladší ty mixovany věci moc nerada, ale když ji dám kus kuřete z polívky nebo pečené, tak zvládne i dvě křidýlka třeba :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1277
10.6.21 22:53

Dcera maso taky neji a jak ho nekde vidi tezce odmita. Snazim se dat do ni lusteniny, vejce, jogurty a zarazuju smakouna, toho miluje. Takze treba bolonska se smakounem. Nebo treba tempeh. Nema ho teda rada ale. v brokolicovy placicce ho basti protoze ji to proste neoznamim ze tam je :lol: ji proste jako ja, sama jsem vegetarianka. Pro rejpalky, ne nechci aby byla vegetarian, ale bohuzel je i pres mou snahu do ni vpasovat maso. Jinak lusteniny do ni vpasuju mixovanymi polivkami treba hraskovo cizrnova mela uspech. Nebo pak se daji koupit testoviny. Ted mam z kauflandu cizrnove a jsou skvele. Cocku na kyselo nemusi ale kdyz tam je vajicko tak to zbasti. Vejce pridavam. i do polivek jalo dynovka nebo bramboracka. Muze se mrsknout i d o kladicky zeleninovy. Ji hodne syry takze kdzy delam treba repove rizoto tak dam mozzarellu.
Vesmes jsou jeste maly, nepotrebuji tolik bilkovin, zaklad je ab, v tech hlavnich jidlech bylo alespon neco. U nas je to jednodussi protoze mala miluje moji placinku, kam davam cisty bilkovinovy protein tedy jen suseny bilek pak vlocky a skyr takze je v tom tuna bilkobvin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
773
10.6.21 22:59

@Kelsey mně neprojde ani ten vývar no :roll:

@Ou Vejce a tvaroh nechce… zkoušeno na mnoho způsobů. Ořechy a semínka jsem nezkousela, nenapadlo mě, jak to zakomponovat :) jinak strašně moc díky za tipy!! A rozhodne počítám s tím, že to budeme jíst také :) i proto to musí nějak chutnat, aby to muž jedl :lol: a taky myslím ze to naše tělo ocení :)

@Elishka1 Super nápad, díky :)

@ProfZav Paráda, tak moc díky, nenapadlo mě to :) ani maso do ruky (kromě kureciho řízku) jinak fakt nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
773
10.6.21 23:01

@Barunkaska šmakouna jsem nezkousela, ale jak jsem psala, mléčné výrobky v podstatě nejí, vejce vůbec a polévku taky ne… když udělám palacinky, tak vejce projde :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1259
10.6.21 23:13
@Teris195 píše:
@Kelsey mně neprojde ani ten vývar no :roll:

@Ou Vejce a tvaroh nechce… zkoušeno na mnoho způsobů. Ořechy a semínka jsem nezkousela, nenapadlo mě, jak to zakomponovat :) jinak strašně moc díky za tipy!! A rozhodne počítám s tím, že to budeme jíst také :) i proto to musí nějak chutnat, aby to muž jedl :lol: a taky myslím ze to naše tělo ocení :)

@Elishka1 Super nápad, díky :)

@ProfZav Paráda, tak moc díky, nenapadlo mě to :) ani maso do ruky (kromě kureciho řízku) jinak fakt nic.

hele ten tvaroh ani na sladko? jakoze udelat kllidne i vic sladky nez bys dala takhle malymu diteti? pripadne z toho udelat pomazanku, klidne i trosku osolit, mozna opet o malilinko vic nez normalne..napada me treba s tunakem a poradne najemno.
Co sumku? nejakou s hodne masa s minimem soli? pripadne proste zkusit koupit i nejaky dobry hodne masovy parky? na to by se to decko mohlo chytit…

Jinak napadlo me z cizrny udelat hummus, klidne jen tak rozmixovat, s olivovym olejem…a zkusit jestli by to mala nejedla, pripadne treba pridat ten cesnek a pod aby to melo vyraznejsi chut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1112
10.6.21 23:28

Jáhly 3× spařit, pak uvařit ve vodě. Cizrnu (ideálně bio má i lepší chuť) vyprat, na cca 10 hodin namočit, vodu slít a znovu vyprat. Pak uvařit ve vodě hodně do měkka bez soli. Osolit a povařit se solí ještě asi 5 minut. Pomastit máslem.

Moje děti to milují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat