Zoufalá - nechce chodit v botkách

Anonymní
9.6.21 10:32

Zoufalá - nechce chodit v botkách

Zdravím,
jsem naprosto zoufalá. Syn 13 měsíců v roce začal chodit, teď už doma doslova pobíhá. Ale… od mala nesnesl ponožky, neuspěla jsem pak ani s capáčky. Teď má 14 dní fungl nové zdravotní lehké botky a co on neudělá. Skrčí palce a nejde. Stojí, nebo si sedne. Ani nezkoumá okolí. Nenalákám ho na nic na jídlo, oblíbenou hračku. Když za ruku udělá 4 kroky, jsem ráda.
Všichni říkají, že si na boty musí zvyknout. Ale jak dlouho? Zažil jste to někdo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17329
9.6.21 10:55
@Anonymní píše:
Zdravím,
jsem naprosto zoufalá. Syn 13 měsíců v roce začal chodit, teď už doma doslova pobíhá. Ale… od mala nesnesl ponožky, neuspěla jsem pak ani s capáčky. Teď má 14 dní fungl nové zdravotní lehké botky a co on neudělá. Skrčí palce a nejde. Stojí, nebo si sedne. Ani nezkoumá okolí. Nenalákám ho na nic na jídlo, oblíbenou hračku. Když za ruku udělá 4 kroky, jsem ráda.
Všichni říkají, že si na boty musí zvyknout. Ale jak dlouho? Zažil jste to někdo?

No tak ho nech naboso :nevim: Teď je krásně, buďte hodně venku, někde na louce nebo na bezpečném hřišti, kde může běhat naboso. Stejně je to nejlepší pro vývoj nožiček v tomto věku. A doma ať holt nechodí, když nechce ;) Na tvrdých površích by měl mít bačkůrku. Nosíš doma nějaké boty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53485
9.6.21 11:04

Já bych začala venku nějakýma capáčkama nebo ponožkobotama - nemá problém, třeba když má projít bahnem, louží, po špičatým štěrku a tak? Teď v létě je super možnost trénovat, v zimě by to měl venku naboso těžší :-) Ale doma nemusí mít nic, i moje děti chodí doma bosé, i já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
9.6.21 11:10

https://www.facebook.com/…35124021252/ :think: na co je nutné mít boty???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17329
9.6.21 11:12
@Eloa píše:
https://www.facebook.com/…35124021252/ :think: na co je nutné mít boty???

No já bych zase nebyla tak radikální, zajisté jsou situace, kdy skutečně je nutné ty boty mít. Například při chůzi ve městě, v parném létě na horkém chodníku dost nic moc, bobky všude, sklo, ostré předměty. A není od věci dítě zvykat na to, že boty jsou normální součástí šatníku. Ale souhlas, že v tomto věku se to dá ještě řešit úplně jednoduše - kočár plus pohyb na vhodném měkkém podkladu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3059
9.6.21 11:15

Nechala bych ho do podzimu tak, v létě nic mít nemusí a doma v ani zimě taky ne. A pak bych zkusila barefoot - respektive ne nutně striktně, jen si velmi dobře hlídat tvar boty versus tvar nohy (některá noha je širší, jiná má nízký nárt, dominantní palec atd) a ohebnost podrážky. V tom je pak cesta BF jednodušší, že nemusíš obcházet deichmanny a hledat příčetný boty, v BF obchodech budou hned vědět který boty ti doporučit. Moje čtyřletá doma boty nenosila nikdy, ve školce je taky bosá jakmile může, a v létě vydrží v botech jen ve městě a v náročnějším terénu. Na hřišti, na písku, na trávě jsou všechny děcka během chvilky bosý. Boty nejsou nějaká striktní nutnost, hoděj se ve chvíli kdy by ti povrch ubližoval, byla ti zima nebo to bylo jó společensky nevhodný (do restaurace bosa nechodim třeba, dcera taky ne :mrgreen: ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13122
9.6.21 11:22

Ja bych rekla, ze asi normalni, moje deti taky k botam pristupovaly s neduverou. Ja je trenovala tak, ze jsem jim je davala treba do nositka/na jizdu do kocaru, ale nenutila je v nich chodit. Nastesti mam taky deti narozene koncem jara.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6543
9.6.21 11:23

Klasika. Jako kdybys popisovala moji dceru. Můžu te ujistit že to období přejde :kytka: Krceni prstů, rev, sundávání bot, pak neochota chůze v botách… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5380
9.6.21 11:32
@Anonymní píše:
Zdravím,
jsem naprosto zoufalá. Syn 13 měsíců v roce začal chodit, teď už doma doslova pobíhá. Ale… od mala nesnesl ponožky, neuspěla jsem pak ani s capáčky. Teď má 14 dní fungl novézdravotní lehké botkya co on neudělá. Skrčí palce a nejde. Stojí, nebo si sedne. Ani nezkoumá okolí. Nenalákám ho na nic na jídlo, oblíbenou hračku. Když za ruku udělá 4 kroky, jsem ráda.
Všichni říkají, že si na boty musí zvyknout. Ale jak dlouho? Zažil jste to někdo?

Zkusila bych nějaké capáčky bobux xplorer například.
Zdravotní bota je co přesně? Nějaká klasická bota s pevnou patou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16685
9.6.21 11:35

Ve 13 měsících v takovým teple? Naboso. Co řešíš. Syn chodil na bosi cely jaro a léto loni. První boty dostal až v září.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11424
9.6.21 11:49

Nechala bych ho bosky a znovu resila na podzim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
9.6.21 11:51

@unuděná určitě s tebou souhlasím že jsou místa kde boty jsou nutnost… Ale z příspěvku chápu že prcek chodí měsíc a myslím, že na tu chvilku kdy ho „vypustí“ někde na vhodném místě z kočárku není úplně nutné hned mít boty :think: to jsem u dcerky řešila spíš ponožkou s gumovou „podrážkou“ jako mají Leguano nebo Skinners. Upřímně teď je jí 17 měsíců a třeba na zahradě u našich ji nechám i v obyč ponožkách… Prostě pak vyperu nebo vyhodím :lol: já mám sama od dětství problémy s nohama (klenba) a se zády (skolióza) a jsem z generace kdy dítě mělo ihned pevnou kotníkovou obuv plus vše se řešilo vložkami pro podporu klenby a vím jak mi to vlastně NEpomohlo… BF mi dává mnohem větší logiku když jsem to otestovala na sobě a svých problémech… :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
9.6.21 12:54

Na boso je určitě fajn, ale podle me zalezi, kde bydlíte a tapkate.. Ja treba v Praze bych nebyla uplne odvazana, ze mi mala beha bosa, ani ja sama bych tu bosa chodit nechtela… Takze jsem rada, ze mala chodila hned v botkach, jakmile jsem ji je nandala.. A to krceni prstiku je normalni a on se za chvili rozběhne i v tech botickach.. Kdyby byla zrovna zima, tak mu je taky budes muset nechat.

Na doma určitě backurky, at si i zvyka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11424
9.6.21 13:08
@Gabčík1 píše:
Na boso je určitě fajn, ale podle me zalezi, kde bydlíte a tapkate.. Ja treba v Praze bych nebyla uplne odvazana, ze mi mala beha bosa, ani ja sama bych tu bosa chodit nechtela… Takze jsem rada, ze mala chodila hned v botkach, jakmile jsem ji je nandala.. A to krceni prstiku je normalni a on se za chvili rozběhne i v tech botickach.. Kdyby byla zrovna zima, tak mu je taky budes muset nechat.Na doma určitě backurky, at si i zvyka.

Na co backurky? Doma bosky, at se noha co nejlepe rozviji. Prtatum zima na nohy neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
9.6.21 13:14

@Lucie_Sx na tvrdým povrchu by melo mit dite backurky, ale kazdy ma na to jiny nazor..jak laikove, tak odbornici..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat